One Outs anime tanıtımı

Lycaons’ın yıldız vurucusu Hiromichi Kojima takımının son dönemlerde şampiyonluk yolunda ilerleyememesi yüzünden bunalıma girmiştir.

one outs anime
one outs anime

Lycaons’ın yıldız vurucusu Hiromichi Kojima takımının son dönemlerde şampiyonluk yolunda ilerleyememesi yüzünden bunalıma girmiştir. Bu bunalımdan kurtulmak için Okinawa adasına idman yapmak için gider. Atıcısının parmağının sakatlanması üzerine Okinawa’da bir atıcı aramaya başlarlar. Bu arayış sırasında Kojima’nın 2 arkadaşı Big Mama lakaplı bir kadınla karşılaşırlar ve o kadın bu iki arkadaşı bir yere götürür. Burada ordu emeklisi Amerikalı askerler vb kişiler One Outs adlı sadece atıcı ve vurucu arasında olan bir kumar oynamaktadır.

Tür: Spor, Psikolojik, Seinen

Yayınlanma Tarihi: 7/10/2008

Bölüm Sayısı: 25

Yönetmen: Satou Yuuzou (Akagi, Claymore, Gokusen)

Senaryo: Takayashiki Hideo (Souten Kouro, Akagi)

Firma/Stüdyo: Madhouse Studios

Başlıca Seiyuular: Kojima Hiromichi (Isobe Tsutomu), Tokuchi Toua (Hagiwara Masato)

Mangaka: Kaitani Shinobu

Big Mama onları Tokuchinin oyununda bahse girmeye davet eder ve bu bahis de atıcı olan Tokuchi yerine vurucuya oynarlar ve 4000 dolar kaybederler. Bunun üstüne 2 arkadaştan eski vurucu olanı Tokuchi Toua ya meydan okur. Bu oyun 40000 dolar üzerinedir ve kaybeder. Öğrenirler ki Tokuchi Toua bu oyunda hiç yenilmemiş biridir. Kojima, Toua’nın beyzbolu kumar yapıp aşağılaması üzerine ona meydan okur ve yenilir. Borcu 400000 dolara çıkar. Ve bunun üstüne Kojima iyice bunalıma girer ve dağlara gider.Bir kaç hafta sonra döner ancak maç öncesi gün elini yaralar. Ve bu kez ki iddia çok daha ciddidir. Bu maçta kaybederse 400000 dolar borç kalacak üstüne Kojima emekli olacaktır. Eğer Kojima kazanırsa borç silinecek ve Kojima Toua’nın tekrar kumar için atış yapamaması için sağ elini alacaktır. Bu maçı bir beanball sayesinde kazanan Kojima Tokuchiye bir teklifte bulunur. Tokuchi kolunun karşılığında Lycaonsa katılacak, ve onu şampiyon yapacaktı. Lycaonsla anlaşma yaparken menejer tarafından hiç hoş karşılanmaz ve bu kez menejerle bir kumara girer. Her oyun dışı bıraktığı oyuncu için 5 Milyon Yen alacak, her verdiği sayı için 50 milyon yen verecektir.

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir