Duyguların aynası; Bokura ga ita animesi

Bokura ga ita, Nanami Takahashi, kısaca Nana’nın, popüler sınıf arkadaşı Motoharu Yano ile olan ilişkisi üzerine kurulu duygu yüklü bir animedir.

bokura ga ita anime
bokura ga ita anime

Bokura ga ita animesi, baş karakterimiz Nanami Takahashi’nin, kısaca Nana’nın, popüler sınıf arkadaşı Motoharu Yano ile olan ilişkisi üzerine kurulu bir animedir. Bokura ga ita animesi, Yuki Obata tarafından Ekim 2002 – Şubat 2012 tarihleri arasında yazılıp, Shogakukan’ın Betsucomi dergisinde yayınlanan 16 ciltli, aynı adlı shoujo manga serisinden uyarlanmıştır. Bokura ga ita mangası 2005 yılında en iyi shoujo manga dalında, Shogakukan tarafından 1955 yılından bu yana her yıl en iyi mangaya verilen Shogakukan Manga Ödülünü kazanmıştır.

Diğer anime incelemelerimizi okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Anime-Manga

“Aşk, tamamen zamanlamadır. İlişkiye ne derece kader karışmış olursa olsun, doğru zamanda, doğru şeyi söylemezsen, her şey boşa gider. Sonradan pişman olsan dahi, artık çok geç olacaktır.”

bokuna ga ita

Bokura ga ita animesinin konusu nedir?

Bokura ga ita animesinde Nanami Takahashi, birinci yılına başlayan bir lise öğrencisidir. Ancak daha ilk gününde okulun en popüler erkeği Motoharu Yano’nun yaptığı bir şakanın kurbanı olur ve tesadüfen kendini onun sınıfına bulur. İkisi zorlu bir başlangıç ​​​​yaparken, kısa süre sonra kendilerini birbirlerine aşık olurken bulurlar ve ikilinin ilişkisi başlar. Kısa bir süre sonra Nanami Takahashi, Motoharu Yano’nun aşık olduğu eski kız arkadaşı Nana Yamamoto’nun bir araba kazasında öldüğünü öğrenir. Ancak ilişkileri, Yano’nun eski kız arkadaşı Nana Yamamoto’nun ölümü ve onun ölümünü çevreleyen ihaneti içeren geçmişi tarafından gölgelenirken Nana Yamamoto’nun küçük kız kardeşi Yuri’nin de aynı okulda olması işleri daha da karmaşık hale getirir. Yano, Nana’nın ölümü ve ona karşı çözülmemiş duygularıyla başa çıkmaya çalışırken, ikisi birbirleriyle ilişkilerini sürdürmeyi umuyorsa, Nanami de Yano’yu anlamayı öğrenmelidir.

Bokura ga ita animesinin yönetmeni kimdir?

Akitaro Daichi’dir.

Bokura ga ita animesinin konusu nedir?

Bokura ga ita animesi, baş karakterimiz Nanami Takahashi’nin, kısaca Nana’nın, popüler sınıf arkadaşı Motoharu Yano ile olan ilişkisi üzerine kurulu bir animedir.

Bokura ga ita animesinin diğer ayrıntıları

Tür: Shoujo, Romantizm, Dram, Okul, Yaşamdan kesitle

Bölüm: 26

Yayın tarihi: 4 Temmuz 2006

Seslendirenler: Nozomi Sasaki, Erina Nakayama, Hiroshi Yazaki

Yazar: Yuki Obata

Bokura ga ita animesinin fragmanı

Lise çağında bir genç kızın, aşk ve sadakatle sevdiği kişiye harcadığı emeği ve bazen bu emeklerin boşa çıkması, bazen de sevgisinin karşılığını fazlasıyla almasıyla sürdürülmeye çalışan bir ilişki. Duygular çok güzel yansıtılmış, özellikle müzik çok güzel uyarlanmış. Bence hepimizin hayatındaki değişik dönemlerde yaşadığımız anılardan bir parça mutlaka denk geleceğimiz, romantik, duygu yüklü ve bazen de komik anların olduğu güzel bir anime.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkten MyAnimeList’i inceleyebilirsiniz.

MyAnimeList

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir