Cehennem kızı anime tanıtımı

Cehnenneme mahkum edilen insanları karşı kıyıya taşımak olan görevini asırlar boyunca yerine getirmektedir

2005 yılında yayınlanmış  olan Cehennem Kız serisinin ana karakteri Enma Ai. Cehnenneme mahkum edilen insanları karşı kıyıya taşımak olan görevini asırlar boyunca yerine getirmektedir. Biz onu Cehennem Kız animesindeki hikayesi ile tanıyoruz. Peki onun gerçek hikayesi neydi?

Tür: Anime, Korku filmi, Drama, Fantezi, Gizem

Yazar: Hiroshi Watanabe

Bölüm: 26

Yönetmen: Takahiro Omori

JİGOKU SHOUJO KONUSU


Enma Ai, Japonya’nın küçük bir kasabası olan Mutsumi köyünde 1600’lü yılların başlarında doğmuştur. Köyün çocukları Ai’e karşı kötü davranmaktadır, onun lanetli olduğuna inanmaktadır. Ai’nin özel güçleri olduğunu söylerler çünkü ölmüş olan bir kelebeği hayata döndürmüştür. Ancak Ai, kelebeğin aslında ölmediğini söylese de kimse inanmaz. Ai’yi savunan sadece Ai’nin kuzeni Sentarou’dur.

Ai, 7 yaşına geldiğinde, köyün önde gelenleri, Ai’nin Dağın Tanrısına kurban edilmesi gerektiğine ve böylece hasatlarının çoğalacağına inanırlar. Bunu öğrenen Ai’nin ailesi bu olaya karşı çıkarlar ve Sentarou’nun yardımı ile Ai’yi saklarlar. Sentarou, gizlice ormana Ai’ye kıyafet, yemek vb. şeyler götürür. Ai belli bir süre için huzurludur. Köylüler, hasatların kötü olmasından bir şeylerin yanlış olduğunu anlar. Sentarou’nun gece vakti ormana yiyecek götürmesinin altındaki nedenleri merak eder ve takip ederler. Köylüler Ai’yi bulduklarında canlı canlı onu gömme kararı alırlar. Yalnız sadece Ai gömülmeyecektir. Ailesi ile birlikte gömülecektir. Ai’ye ilk darbeyi en çok güvendiği ve sevdiği kişi Sentarou’dan vurur. Kürek ile kafasına vurulan Ai, canlı canlı taşlanır ve gömülür.

İntikam duygusu yoğun bir şekilde ölürsen öcünü almak için yeniden hayata tutunursun. (Hayalete dönüşerek) Lanetlendiği için güçlü bir şekilde çıkar. Japon inancına göre hayaletlerin büyük kısmı bu duygudan dolayı hortlar.

Mezarından çıkar ve bütün köyü ateşe verir. İntikam alınmıştır ancak bunun karşılığında asırlar boyu sürecek bir söz verir. Bundan sonra cehenneme düşenleri karşı kıyıya geçirecek kişidir.
Kayıkçı mitosu, bir çok efsanede vardır. Japon mitolojisinde bu görevi Enma Ai üstlenmektedir. Burada anlatmış olduğum hikaye 2005 yapımı animeye aittir. Ancak bu muhtemelen orjinal hikayeye yakın bir anlatıdır. Enma Ai’nin yapmış olduğu anlaşma çift taraflıdır.

İntikamını alırım ancak öldüğün zaman senin de ruhun cehenneme düşecek.

JİGOKU SHOUJO RESİMLER


 

Hikayenin genel işlenişi belli bir intikam duygusu ile hareket eden insanın internet sayesinde (eski dönemlerde mektup) Ai’e ulaşmaları ve anlaşma yaparak (kırmızı ip ile bağlanmış kukla) bu intikamın alınması, sonucunda ölen kişinin karşı kıyıya götürülmesi anlatılmaktadır.

*Kırmızı İp: Asya kültüründe oldukça öneme sahip olan bir metafordur. Bu konudaki yazımızı da okuyabilirsiniz:

Bir inanca göre insanlar kaderindeki insan ile kırmızı bir ip ile yüzük parmağından bağlıdır. Bu ip dolaşır,bağlanır, kesilecek noktaya bile gelebilir ancak asla çözülmez. Buna kader denir.
Şu ana kadar 3. sezonu olan animenin 14 Temmuz 2017 yılında 4.Sezonu ile yeninden izleyici ile buluşacak. İyi seyirler dilerim.

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Cehennem kızı anime tanıtımı"

Mesaj At