Bakuman anime tanıtımı

Mangaka olmak isteyen iki arkadaşın verdiği mücadele ve manga piyasasının iç yüz anlatılıyor

Death Note’un yaratıcıları Takeshi Obata ve Tsugumi Ooba imzası taşıyan bu güzide seride, mangaka olmak isteyen iki arkadaşın verdiği mücadele ve manga piyasasının iç yüz anlatılıyor.

Tür: Shounen, Okul, Drama, Komedi

Yapım Yılı: 2010

Bölüm Sayısı25

Hepimiz Death Note izledik değil mi? “Bu sırrı saklarsanız bu çilek sizin…” 🙂

Mashiro‘nun yıllar önce ölen amcası bir mangakadır. Onu çalışmalarını izleyerek büyüyen kahramanımız hem manga çizme tekniklerini hem de piyasadaki adaletsizlik ve güçlükleri öğrenmiştir. Zamanla mangaka olma hayalinden vazgeçerek iyi bir okula girmeye karar veren Mashiro bir yandan bu uğurda çalışmaya bir yandan da kendi kendine çizimler yapmaya devam etmektedir. Ayrıca sınıf arkadaşı Azuki‘den hoşlanmaktadır.

Yine Mashiro ile aynı sınıfta bulunan Takagi ise sınıfın en başarılı öğrencilerinden biridir. Hikaye yazarı olmak isteyen Takagi, yazdıklarını resme dökecek iyi bir çizer aramaktadır. Mashiro‘nun sınıfta unuttuğu çizim defterini bulan Takagi aradığı çizeri bulduğuna karar verir ve beraber çalışmayı teklif eder.Bu hayalinden uzun süre önce vazgeçmiş olan Mashiro bu teklifi reddeder.

Ancak Mashiro‘nun bilmediği ufak bir ayrıntı vardır.Sevimli ve utangaç Azuki ilerde bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir. Bunu bilen Takagi,Mashiro‘ya ufak bir oyun oynar ve onu bir akşam Azuki‘nin evine götürür. Azuki‘nin hayalini öğrenen Mashiro, o anın verdiği heyecan ile çizdiği manga anime haline getirilirse seslendirmesini Azuki‘nin yapmasını istediğini söyler.

Böylece iki kafadarın mangaka olma yolundaki macerası başlar.

Yazının başında da belirttiğim gibi, artık tüm dünyada klasik haline gelmiş Death Note gibi bir seriyi yaratmış ikilinin yine klasik olma yolunda ilerleyen bir başka eseri Bakuman.

İzlerken keyif alacağınıza eminim. İyi eğlenceler:)


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Bakuman anime tanıtımı"

  1. Benim gibi mangaka olma hayali taşıyanların izlemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Ha bir de 2 sezon olduğunu ve 3. sezonun olduğunu da belirtmek isterim. :))

Mesaj At