Animede kanayan burunlar

Hadi şu kanayan burunlara bir göz atalım!

Konu animeye geldiğinde, anime izlemeyen çoğunluk *burun kanaması* kavramını zihinlerinde hiçbir yere sığdıramadıklarını ve doğal olarak da anlayamadıklarını dile getiriyor. Başlangıçta izlenen sahne sonucunda kanayan burun görüldüğünde ”Ne oldu şimdi yani ?” tepkisiyle sık sık karşılaşmak doğal geliyor fakat bilmedikleri bir şey var ki o da göründüğünden daha anlamlı olduğu ve daha çok eğlendirdiği.

Hadi şu kanayan burunlara bir göz atalım !

Burun kanaması aslına bakarsanız utanmanın abartılmış bir ifadesi ya da bir erkeğin kızın karşısında duygusal olarak gergin olduğunun açıklaması anlamına da gelir. Aslında bu olayın gerçekle bağlantısı vardır. Çok normal bir şekilde hoşumuza giden şeyler olduğunda kan basıncımız yükselir ve kalbimiz hızlanır. Anime dünyası da bu reaksiyonu bir adım öne taşıyarak abartılı bir şekilde kahramanların burunlarını kanatarak yansıtmaya karar vermiş.

İlk olarak bakıldığında karakterimiz karşısında çekici bir karakter görür. Karşı taraf hoş cümleleriyle tatlılık sınırlarını çok zorlar ve karakterimizin başına biraz bela açar. Karakterimiz utanır, kızarır, büzülür, küçüldükçe küçülür. Kan basıncı o kadar fazladır ki burnundan yoğun olarak kan fışkırır. Bazen karakterimiz kendini o kadar çok kaptırır ki hiç kendini kısıtlama yoluna gitmeden ağzı açık, salyaları yere damlayarak, kalp kalp olmuş gözlerle bakar.

sanji-burun-kanamasi

anime-burun-kanamasi2

Bazen kanama o kadar şiddetlidir ki kahramanımız iki eliyle burnuna bastırır ama başa çıkamaz ve arkaya doğru ayakları yerden kesilmiş bir şekilde havada süzüldükten sonra kendini kendi kan gölünde boğulmak üzereyken bulur.

Bazen duygularını gösteremeyecek kadar duygu karmaşasında olduğunda kahramanımızın burnundan kan damlası geldiğini görürüz.

Bazen de yazar sizin için seçmeler hazırlar…

 

anime-burun-kanamasi4

anime-burun-kanamasi5


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 Yorum "Animede kanayan burunlar"

  1. Kanayan burunlar gerçek hayatta da olsaydı ne olurdu acaba? 😀

  2. Hahhaha ben de Naruto özel jutsusunu yapınca milletin burnu niye kanıyor diye düşünüyordum. 😀

    • aynn ben de hep düşünmüşümdür.Ama daha etkili olması için ilk gölge çoğalma sonra seksi hareket

Mesaj At