Tokyo’daki Hizmetçi Kafelere gidip eğlenmeniz için 7 neden

Japonya’da bu restoranlar diğer restoranlara göre daha popülerdir.

Medio Kissas ya da Maid Cafes (Hizmetçi Kafeler) sadece Japonya’da değil, diğer başka ülkelerde de popülerdir. Japonya’da bu restoranlar diğer restoranlara göre daha popülerdir. Burada çalışanlar hizmetçi kostümü giyerler ve müşterilere kendi evlerindeki hizmeti sunarlar. Diğer ülkeler için “Hizmetçilik” çoğu zaman düşük statüyü gösterir fakat Hizmetçi Kafelerdeki hizmetçiler, böyle olmaktan gurur duyarlar. Bu nedenle yurt dışından gelen turistler kendilerini efendi gibi hissetme deneyimini yaşamak için erkenden rezervasyonlarını yaptırırlar.

1) Akihabara: Hizmetçi Kafelerin nirvanası!

Japonya’da her bölgenin merkezinde bu kafelerden bulunur. Fakat otakular için cennet olan yer Akihabara’dır. Çoğu marka için Akihabara çok önemlidir. Ayrıca, içeride hizmetçi kafenin birçok konsepti bulunmaktadır ve bu çeşitli markalar müşteriler için en uygun seçeneği sunmaktadır.

2) Konseptlerle eğlen!

Erkek müşterilere “Efendi”, kadın müşterilere “Hanım” diye seslenilir, bu nedenle erkek müşteriler de kadın müşteriler de Hizmetçi Kafeyi “ziyaret” etmezler, “evlerine” giderler. Müşteriler genellikle “Hoş geldiniz!” diye karşılanır, fakat Hizmetçi Kafelerde “Evinize tekrar hoş geldiniz Efendim/Hanımım” diye karşılanırlar. Hizmetçi Kafeye girip bu şekilde karşılandıklarında, misafirlerde “Evimdeyim” demeye şüphe duymazlar.

3) Etkilen ve heyecanlan!

Tatlı hizmetçiler, içeceklere sihirli bir çekicilik eklediklerinde, siparişinizi daha lezzetli yaparlar. Bunu şöyle başarırlar; kahvenize süt ile birlikte şirin bir mesaj yazıp sizin için favori içeceği oluştururlar. Bu uyarılma, otakular için sipariş ettikleri şeyi kelimelerle anlatılamaz hale getirir, bunu yalnızca Hizmetçi Kafeyi ziyaret ederek hissedip, deneyimleyebilirsiniz.

4) Lezzetli yemekler!

İçilen yumuşak veya alkollü içecekler bir yana, Hizmetçi Kafede aynı zamanda keyif alabileceğiniz yemekler de mevcut. Zarif bir şekilde sunulan bazı yemekleri, küçük tatlı bir ayı ya da tavşan servis eder. Hizmetçiler genellikle pirinçli omlete ketçapla yazılar yazarlar/resimler çizerler. Yemekler görünüş olarak şirin oldukları kadar lezzetlidirler. Ne tesadüftür ki, bu kafelerde çocuk efendiler için de uygun menüler bulunur.

5) Eğlenceli oyunlar!

Ekstra para ödeyerek hizmetçilerle oyun oynayabilirsiniz. Yenmekten keyif alacağınız birçok oyun vardır. Fakat oyun sistemine sahip olmayan Hizmetçi Kafeler de mevcuttur. Hizmetçi Kafeye gelen çoğu müşteriler otakudur. Otakular basitçe açıklamak gerekirse oyun oynamayı ve anime izlemeyi çok seven insanlardır. Bu konseptlerin hizmetçilerle birlikte ya da hizmetçilere karşı oynanabildiği şekilleri de vardır, bu hizmetçiler genellikle şirin anime karakterleri gibidir ve otakular onlarla oynamak için can atarlar.

6) Canlı gösteri!

Hizmetçi Kafelerdeki bazı hizmetçilerin asıl amacı Japon idolü olmaktır. Japonya’da, idoller çok populerdir, özellikle otakular arasında. İdol olmak için sadece şirin bir görüntü gerekmez, buna ek olarak yetenekli ve diğer bütün adaylara karşı da dayanıklı olmaları gerekir. Bu nedenle, Japon idol adayları Hizmetçi Kafelerde çalışıp bir nevi kendilerini eğitiler, bu eğitimlerde Japon idoller gibi, idol adayları canlı gösterilere çıkarlar.

7) Hizmetçilerle fotoğraf çektirin!

Hizmetçi Kafeler sokakta sık sık görebileceğimiz kafelerden değildir. Belki animelerde ya da cosplay etkinliklerinde nadiren görebiliriz. Tokyo’da Hizmetçi Kafeyi ziyaret ettiğinizde, hatıra için fotoğraf çekildiğinizden emin olun. Bu otakular için çok önemli bir andır. İstediğiniz hizmetçiyi seçip fotoğraf çektirebilir, fotoğrafı da bastırabilirsiniz.

Ücretler Hizmetçi Kafeler arasında değişiklik gösteriyor, genellikle ücretlerin 2,000-5,000 Japon yen’i arasında olduğunu görüyoruz. Giriş ücretleri ise 500-1,000 Japon yen’i arasındadır, ve bazen ücretler “sevgili koca”nın yaşına göre değişiklik gösterebilir. Kız grupları ve aileler çocuklarıyla birlikte Hizmetçi Kafeyi ziyaret edebilirler. Bir sonraki sefere, Japonya’da, Hizmetçi Kafeyi ziyaret ettiğinizden emin olun!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Tokyo’daki Hizmetçi Kafelere gidip eğlenmeniz için 7 neden"

Mesaj At