Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

Japon bir kızla dışarı çıktığında yapabileceğin birkaç küçük taktik vermeye çalıştım

Eğer bu makaleyi okuyorsan, muhtemelen gözüne çarpan Japon kızını nasıl kazanacağını öğrenmeye çalışıyorsun. 20,000 yıl önce, Japonlar değişikliğe açık insanlar değildi ve uluslararası ilişkiler toplum içinde onaylanmazdı. Şanslısın ki Japonya artık daha değişime açık bir toplum haline geldi. Şehirde gezip seni imrendiren birçok çift görebilirsin. Ama ben burada bir Japon’u kazanmanın 8 kesin yolunu anlatmak için bulunuyorum. Bunlar Japon kızların yabancı erkeklerden beklentilerinden oluşuyor. Bunları uygulamayı sakın unutma, çünkü bunlar senin Japon erkeklere karşı bir avantajın.

1. “Bayanlar Önden” kuralı

Japon erkeklerin pek bilmediği yazısız bir kural var. Bu yüzden Japon kızlar yabancı erkeklerden daha çok hoşlanır. Neyse ki Japon erkekler için bu kural pek bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden bunu bir avantaj olarak kullanabilirsin! Yurt dışında biraz vakit geçirmiş, ya da yabancı erkeklerle birkaç kere çıkmış Japon kızlar bu tip jestleri sever. Eğer Batılı isen, bu senin için pek çaba gerektirmiyor, çünkü doğduğun yerde de aynısı uygulanıyor. Artık bir adım öndesin.

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

2. Ona bir prenses gibi davran (korkunç olmayan bir şekilde)

Diğer kızlar gibi, Japon kızlar da nazikçe davranılmasından hoşlanır. Anlaşılan, Japon erkekler bu şekilde davranmaya programlı değil. Japon erkekler Batılı kültüründeki gibi kızlara nasıl davranması gerektiğini bilmiyor. Japon bir kıza prenses gibi davran, ama sakın aşırıya kaçma. Bunu açıkça yapmak zorunda değilsin. Onun yerine kapıyı açmak, ağır yüklerini götürmesinde yardım etmek, ya da ona herhangi bir zamanda mesaj atıp gününün nasıl geçtiğini sormak gibi basit şeyler. Bunlar küçük, basit jestler olsa da senden çok hoşlanacaklar!

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

3. Japon yemeklerini sev

Japon yemekleri kültürün büyük bir parçası. Eğer Japon bir kızla dışarı çıkmak istiyorsan, bir Japon restoranında yemek yeme şansınız var (çünkü burası Japonya). Eğer suşi yiyemiyorsan, ziyanı yok. Senin için başka seçenekler de var. Çiğ balıksız birçok farklı yemek seçimi yapabilirsin. Üstelik, çubuk kullanan yabancı erkekleri çekici bile bulabilirler (özellikle kullanamamana rağmen denemeye devam ettiğinde). Bunu saygı duymana ve çaba göstermene yoracaklardır.

unlu-japon-yemekleri

 

4. Dil

Mükemmel Japonca konuşmana gerek yok, ama en azından birkaç kelime öğrenmeye çalış, eğer henüz sıkılmadıysan. ‘Teşekkürler’, ‘selam’, ‘affedersiniz’, ‘özür dilerim’ gibi basit kelimeler/kalıplar, büyük fark yaratacaktır. Öte yandan, bazı yabancılar bunu havalı bulabilir ama aslında hiç de öyle değil – Japonca küfürler ve hakaretler. Günlük konuşma dilinde veya argoda sıkıntı yok, ama sakın küfretme. Bu, kızın senin hakkındaki düşüncesini bir anda değiştirebilir! Sakın yapma!

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

5. İngilizce konuşamayan ailesine karşı kibar olun

Japonya uluslararası bir hale geliyor, ancak hala daha İngilizce bilmeyen birçok insan var. Kız arkadaşın bilebilir, ama aynısı ailesi ve arkadaşları için geçerli değil. Tekrar söylüyorum, eğer dili bilmiyorsan akıcı Japonca konuşmana gerek yok, ama en azından konuşmaya hevesin olduğunu onlara göster. Konuşmanın başında birkaç Japonca kelime söyle, sonrasında kız arkadaşından çevirmenlik yapmasını isteyebilirsin. Daha önemlisi, sakın üzülme, veya kız senin yanında arkadaşları ile konuşurken sıkkın görünme. Eğer öyle yaparsan rahatsız hissedecektir, ama diğerleri de İngilizce bilmediği için arada kalacaktır. Merak etme, senin arkandan atıp tutmuyorlar. Onları anlamasan da, en azından dinlemekten zevk almaya çalış. Kızların konuşmasını sanki bir melodiymiş gibi hayal et.

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

6. Uzlaşmaya çalış

Dünya’daki diğer kızlar gibi, onlarla uzlaşmaya çalışmak çok önemli bir yer kaplasa da Japon kızlar bunu bir üst seviyeye çıkarmış halde. Geleneksellikten uzak görünebilirler, özellikle yabancı sevgilisi olanlar, ama bu onların Japon olduğu gerçeğini değiştirmiyor ve içlerinde her zaman muhafazakar bir parça taşıyacaklar. Japonlar bağırarak konuşmaya, tartışmaya veya kavga etmeye alışkın değil. Onun yerine, diğerlerini dinlemeyi ve çoğunluğa karşı durmamayı tercih ederler. Çünkü Japon kültüründe önemli olan tek şey barış ve uyum içinde yaşamaktır. Yine tartışabilirsiniz, ama bazen Japonlar için ağzına geleni söylemek o kadar da kolay olmuyor (Japonlar’a karşı bile). Sabırlı olmaya, dinlemeye, ne istediğini anlamaya çalış.

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

7. Ev işlerinde yardım et

Japon bir kızın kalbini kazanmanın başka bir yolu ise çamaşırları yıkamak, birlikte yemek yapmak, temizlik gibi ev işlerinde yardım etmektir. Bu senin erkek olduğunu biraz unutturabilir ama seni takdir edeceklerdir, zira Japon erkekler ev işlerine yardım etmeye pek alışkın değiller. Hatırlatma: Onu Japon erkeklerin yapamadıklarını yaparak kazanmaya çalışıyorsun. Bazı ev işleri el ele tutuşup manzarayı seyretmek kadar eğlenceli olmasa da, bunu sanki bir hobiymiş gibi hayal et. Kolay gelsin!

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

 

8. Anneler en iyisini bilir (ama istisnalar kaideyi bozmaz)

Bazı kültürlerde, aile bağları diğer her şeyden daha güçlüdür ve anneler tüm aileye hakim haldedir. Evet, aileler Japonya’da da önemlidir, fakat diğer kültürlerdeki kadar değil. Sen yine de saygı duy ve sevgilini eşin olarak destekle. Seni küçük bir çocuk edasıyla sürekli annene itaat ederken görmeleri acınası ve ters düşebilir. Evet, anneni seviyor olabilirsin, ve o da saygıyı hak ediyor, ancak bunu sevgilinle iken biraz daha kapalı bir şekilde yapmaya çalış.

Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu

Sonuç

Japon bir kızla dışarı çıktığında yapabileceğin birkaç küçük taktik vermeye çalıştım. Bunları aklının bir yerine kazı, ve her zaman birbirinize saygı duyun. Kültürel farklılıklardan sıkıntılar oluşabilir, ama bu sadece oyunun bir parçası. Japon kızlar nazik, hassas, ve eşi benzeri olmayan bir mücevher. Eğer onlara iyi davranırsan, onlar da sana iyi davranacaktır. Bol şans!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Japon Bir Kızın Kalbini Kazanmanın 8 Yolu"

Mesaj At