Gantz anime tanıtım

Ölümden sonraki bu hayatta, Kei ve diğerlerini zorlu bir savaş beklemektedir

Kei Korono, kendi halinde sıradan bir lise öğrencisidir. Pek sevilmez ama bunu da umursamaz, zira kendinden başka kimseye değer vermemektedir. Bir gün metro istasyonunda raylara düşen bir alkolik gördüğünde, her zamanki gibi hiç bir şey yapmadan durur. O sırada yanında duran ama kendisini tanımamış çocukluk arkadaşı Kato Masaku dayanamaz ve yardım etmek için raylara iner. Onun yardım çağrısına isteksizce uyan Kei, alkoliği raylardan çıkartır.

Tür: Aksiyon, korku, bilim kurgu

Yönetmen: Ichiro Itano

Yapım yılı: 2004

Bölüm sayısı: 26

O ve Kato hızla gelmekte olan metro treninin altında kalırlar. Vücudu tamamen parçalanmış olması gereken Kei, kendini bir anda boş bir odada bulur. Oda aslında tamamen boş değildir, kendisi gibi Kato da odaya gelmiştir ve başkaları da vardır. Bir de siyah bir küre. Odadan çıkamazlar ve tam o sırada siyah küre – Gantz – konuşur. Odanın sırrı nedir? Siyah küre, neleri saklıyor? Ölümden sonraki bu hayatta, Kei ve diğerlerini zorlu bir savaş beklemektedir. Bu anime yoğun şiddet ve cinsellik içerir.

GANTZ RESİM GALERİSİ

 

26 bölümlük güzel bir seri. Animedeki şiddet kan revan ortamı milletin kesilmesi deşilmesi ve cinsel kısmını ayrı bir yere, animedeki karakterlerin psikolojk durumunu farklı bir yere koymak gerekir. Zira animenin temel karakterlerinden birisi intihar etmiş bir kız, diğeri annesi ölünce teyzesinin evinde kalan ve teyzesi tarafından küçük kardeşine sürekli şiddet uygulanan biri ve esas oğlan ise porno manyağı çevresindekileri umursamayan biri. Anime insan öldürmek, ölümü hak eden insanlar vs.. gibi konularda kendimize sorular sormamıza sebep oluyor. Final bölümüyle bir şeylerin havada kaldığı bir son pek yakışmamış açıkçası. Gantz kimdir? Kürenin içindeki herif kimdir? vs..

GANTZ FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Gantz anime tanıtım"

Mesaj At