Fullmetal Alchemist: Brotherhood anime tanıtım

Edward ve kardeşi Alphonse babası ve annesinin yanlarında güzel bir yaşam geçirirken, babaları Van Hoheheim bilinmeyen bir sebepten evi terk eder

Evet belki çoğumuz biliyoruz ama bu anime’yi ele almamazlık olmaz: FMA Baş karakterlerimiz Edward ELRİC ve küçük kardeş Alphonse ELRİC.

Edward ve kardeşi Alphonse babası ve annesinin yanlarında güzel bir yaşam geçirirken, babaları Van Hoheheim bilinmeyen bir sebepten evi terk eder. Edward Alphonse ve anneleri Trisha yalnız yaşamaya başlar ve bu sırada Edward babasına kızgın bir tavır alır evi terk ettiği için. Daha sonraları Edward ve kardeşi Alphonse babalarının kütüphane’sinde simya ile ilgili kitaplar okumaya başlarlar. Simya ile ufak bir kaç numaralar yapmaya başlarlar. Daha sonra anneleri Trisha ölümcül bir hastalığa yenik düşer ve ölür. Edward ve kardeşi komşuları Pinako Rockbell’in yanında kalmaya başlar ve babalarının kütüphanesinde bir insan dönüşüm formülü bulurlar. Amaçları annelerini diriltmektir.

Tür: Askeri, dram, fantezi, komedi, macera, +16

Yazar: Hiromu Arakawa

Bölüm: 51

Yönetmen: Seiji Mizuşima

Annelerini diriltmeye başladıklarında karşılarında biçimsiz bir et yığını ile karşı karşıya kalırlar. Bununla birlikte, kardeşi Alphonse bütün vücudunu kaybeder kardeşinin ruhuna karşı kendi bacağını ve kolunu veren Edward kardeşinin ruhunu bir zırhın içine hapseder ve insan dönüşümünün asla mümkün olamayacağını anlarlar. Edward’ın kopan kolu ve bacağının yerine Automail gelişmiş kol ve bacak takılır. Demirden olduğu için Edward artık metal simyacı olarak bilinir. Bundan sonra onlar için asıl hedef bedenlerini geriye almaktır bunun için de felsefe taşını aramaya başlarlar.

Seri gelmiş geçmiş en iyi animelerden birisi olarak kabul edilmektedir. Animeyi izlerken öyle bir bölümle karşılaşacaksınız ki sinirleriniz zıplayacak. O bölüme geldiğinizde hangi bölüm olduğunu anlayacaksınız.

FULLMETAL ALCHEMİST KARAKTERLER

  • Edward Elric: Büyük kardeş. Simya halkası olmadan veya bir şey çizmeden anlık simya yapabilir.
  • Alphonse Elric: Küçük kardeş. Bir simyacıdır.
  • Van Hohenheim: Kardeşlerin babası. Uzman simyacı.
  • Winry Rockbell: Automail uzmanı.

 

FULLMETAL ALCHEMİST RESİMLER

AÇILIŞ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Fullmetal Alchemist: Brotherhood anime tanıtım"

  1. Ben de animeyi izledim ve bence de en iyi animelerden en sevdiğim ayrıntılarıyla hatırladığım sahnelerde var ama sinirleri zıplatıcak bölüm hangisiydi anlayamadım :/

  2. Ben izlemistim ama bence 2003 sezonu daha iyiydi.Bir de sinirleriniz zıplayacak dediginiz bolum kacıncı bolumdu ?

Mesaj At