Blackpink

YG Entertainment’in kız grubudur. 8 Ağustos 2016 tarihinde YG tarafından duyurulmuştur.

YG Entertainment’in kız grubudur. 8 Ağustos 2016 tarihinde YG tarafından duyurulmuştur. SQUARE ONE adlı iki şarkı içeren albüm ile çıkış yapmışlardır. 2016 yılında çıkış yapmışlardır. Grubun 4 üyesi vardır. Fanlarına ‘BLINK’ adı verilmiştir. BLACKPINK ya da BLΛƆKPIИK stilinde yazılırlar. İlk çıkışını 8 Ağustos 2016’da yapmışlardır.

Kendi görüşümü belirtecek olursam, Kore kız grupları arasında duyduğum en iyi sesler bu grupta. Benim en sevdiğim Kore kız grubu. Daha yeni olmalarına rağmen ‘Boombayah’ şarkısı ile yaptıkları çıkış patlama yaratmıştı. Yüksek tıklanma sayısı alan bir grup. Gelelim grup üyelerine,

JENNİE KIM


Sahne adını JENNIE olarak kullanmakta. 16 Ocak 1996 doğumlu. 2010 yılından beri YG Entertainment’te stajyerlik yapmaya başladı. Grubun ana rapçisi ve vokali. Yeni Zelanda’da büyümüş. LEE Hi’nin ‘Special’, G Dragon ‘Black’ Seungri ‘GG’ albümlerinde yer almıştır. Korece, Japonca, İngilizce bilmektedir. Hollanda ve Yeni Zelanda’da eğitim görmüştür.

blackpink jennie kim

LISA


Gerçek adı Lalisa Manoban. 27 Mart 1997 doğumlu. Tayland’da doğmuştur. 2011 yılında stajyerlik yapmaya başladı. Ana dansçı, rapçi, vokal. Tayca, İngilizce, Japonca, Korece bilmektedir. Taeyang ‘Ringa Linga’ MV’sinde bulunmuştur.

blackpink lalisa manoban

ROSE


Gerçek adı Park Chae Young. 11 Şubat 1997 doğumlu. Yeni Zelanda’da doğmuştur. Aslen Korelidir. 2012 yılı Mayıs ayında stajyerlik yapmaya başladı. Ana vokal, dansçı. Japonca, İngilizce, Korece biliyor. G Dragon ‘Without’ albümünde yer almıştır.

blackpink rose

JISOO


Tam adı KIM Ji-Soo’dur. 3 Ocak 1995 doğumlu. Kore’de doğmuştur. Baş vokal. Aynı zamanda grup yüzü. 2011 yılının Temmuz ayında stajyerliğe başladı. Producer dizisinde rol almıştır. Çince ve Korece biliyor.

blackpink jisoo

Evet biraz da müzik koyalım şuraya;


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


11 Yorum "Blackpink"

  1. onları çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorum onlar sayesinde mutlu kalıyorummmmmmmmmmmm love prety girls

  2. Bir BLİNK im BLACKPİNK imle gurur duyuyorum onları çokkkk seviyorum ve jennie fransızca öğreniyor jisoo da japonca ve ingilizce biliyor ekleye bilirsiniz kesinlike çokkkkkk iyi ve BBaşarılı bir gurup ve türkiyede binlerce belkide milyonlarca fanları var ve neredeyse tüm dünya onları tanıyor biz blink lerede mutlu olup başarılarıyla gururduymak ve onlara destek olmak kalıyyorr onları seviyorummm,,,,,,…….** l LOVE YOU BLACKPİNK 블랙 핑크 사랑해 .prety prety prety girils

  3. BLACKPINK’in yazılış sitilindeki ‘a”c”n’ harflerini nasıl kullanabilirim bulamıyorum

Mesaj At