Türkler ile Japonlar akraba mı?

TÜBİTAK araştırdı, sonuçlar Amerika’da onaylandı!

Türkler ile Japonlar akraba mı sorusunu TÜBİTAK evet şeklinde yanıtlıyor.

TÜBİTAK araştırdı, sonuçlar Amerika’da onaylandı! Japonlar’la akraba çıktık… 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden alınan kan örneklerinin incelenmesi sonucu, Ege ve Trakya’da yaşayan Türkler’le Japonlar’ın akraba oldukları anlaşıldı. Türk insanının genetik yapısını ve kan haritasını belirlemek için yapılan araştırmada ilginç sonuçlar çıktı. TÜBİTAK’ın “Tıp Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında bugüne kadar 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden kan örneği alındı. İnceleme sonucunda Ege ve Trakya’da yaşayanlar ile Japonlar’ın aynı kan özeliklerini taşıdığı ortaya çıktı. Ulusal Talasemi Konseyi Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, yaptıkları son çalışmalarda ilk defa Türkler’de bulunan Hemoglobin’in, Ankara’ya Japonlar’da da rastlandığını belirterek, “Japonya’da tanısı konulan HemoglobinUB2′yi Trakya ve Ege’de yaşayan Türkler’de bulduk. Bu verilere göre Japonlar’la kökümüzün aynı olduğu anlaşılıyor. Zaten Japonlar yıllardır, Alacahöyük’te kendi köklerini iğneyle toprağı kazarak bulmaya çalışıyor” dedi.”AFRO TÜRKLER” Anadolu’nun değişik bölgelerinde daha önce yapılan araştırmalarda da, Türkler’in Pencaplılar ve Afrikalılar’la akraba olduğu sonucuna ulaşıldığını hatırlatan Canatan şöyle devam etti: ”Yıllar önce Elbistan ve köylerindeki anormal hemoglobin sıklığının sebebini bulmak için dar kapsamlı araştırma başlatmıştık. Araştırmada bazı kişilerde HemoglobinD bulundu. Bu, Hindistan’ın Pencap Eyaleti’nde yaşayanlarla ortak özelliktir. Sonuçları ABD’ye gönderdik, orada da onaylandı.” TÜBİTAK’ın desteğiyle 1986’da kan haritası belirleme araştırması başlattıklarını da anlatan Canatan, ”İlk sonuçlarda Antakya, Hatay, Mersin ve Antalya’nın doğusunda yaşayan insanlarda Afrika özelliği taşıyan HemoglobinC’ye rastlandı. Bu, Çukurova ve Doğu Akdenizliler’le Afrikalılar arasında akrabalık bulunduğunu gösteriyor” dedi.

ABD BİLE ONAYLADI

Canatan şöyle devam etti, “Japonlar yıllardır, Alacahöyük’te kendi köklerini iğneyle toprağı kazarak bulmaya çalışıyor.” Japon Prensleri bizzat heyetlerle gelip Anadolu kazılarında (Sümerler) inceleme yapıyor. TÜBİTAK’ın “Tıp Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında bugüne kadar 16 ilde yaklaşık 900 bin kişiden kan örneği alındı. İncelenme sonucunda Türkler ile Japonların aynı kan özeliklerini taşıdığı, aynı kökten geldikleri bilimsel olarak ortaya çıktı.

Kaynak


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


7 yorum

  1. ELBİSTAN yazıyor memleketim işte böyle eşsiz 😀 😀

  2. japon gibi hissediyodudum DA nasıl oluyoda benzememişiz 🙂

  3. Türklerle Japonların akraba olması güzel bence her insan okumalı ve anlamalı japonlar kardeşimizdir japonlar Türk dostu ve ural altay ailesi grubuna girerler japonlar ural altayların baş tacıdır japonlar ural altay kökenlidir akraba olmamız ne güzel buna çok sevindim

  4. Bir parçamın japon olduğunu biliyordum 😀

  5. Yukarı da yorum yazan arkadaşların bilmesi gereken bir nokta var. Her Türk homojenhomojen değil ne yazık ki. Ayrıca biraz tarih bilen Japonların, Korelilerin, Kızılderililerin, Moğolların, Finlilerin, Macarların ve Türklerin Alpin ırkından geldiğini, aynı dil gurubuna (Ural-Altay) bağlı olduğunu bilir. Turani kavim olduğunu söylemiyorum bile.

  6. Bence akraba olma olasılığımız %0.ama biz japonya tutkunları gibi insanlar sayesinde örnek dostluklar gerçektende kurulabilir.

  7. Türkler ve japonlar belki akraba olmayabilirler ama gerçekten örnek dostluklar kurabilecek toplumlar

Bir Cevap Yazın

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön