Naruto anime tanıtım

Hokage olmak isteyen Naruto isimli bir ninjanın macerası

Naruto, Konoha Köyü’nde 10 Ekim’de Girdap Ülkesi’nden bir ninja olan Uzumaki Kushina’dan dünyaya geldi. Henüz yeni doğmuş bir bebekken Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyuubi no Yooko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Gizli Yaprak) ve babası Yondaime Hokage (Dördüncü Hokage) Namikaze Minato şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi.yıllar sonra tabikide Naruto büyür. fakat köy halkı içinde 9 kuyrukluyu barındırdığından Naruto’dan nefret etmektedir.. Yalnızlık içinde ve acıyla büyüyen Naruto’nun tek hayali herkes tarafından kabul edilmek ve köyün en iyi ninjası yani hokage olmaktır.

Tür: Aksiyon, Dram, Fantezi, Komedi, Macera

Yazar: Masaşi Kişimoto

Bölüm: 220

Naruto Shippuden bölüm: 465

Yönetmen: Seiji Mizuşima

Seriye neden bilmem hep uzak kalmıştım ama işten çıktıktan sonra yapacak bir şey bulamayınca oturdum Bleach’e başlayayım dedim. Bleach bitti bari bir de Naruto’yu izleyeyim dedim. Bugünkü halimden mutluyum. İyiki de izliyorum bu serileri. Naruto 2 bölümden oluşmaktadır. Birincisi Naruto diye geçer diğer bölüm ise Naruto’daki zaman atlaması ile oluşur. Bu yeni seri ise Naruto Shippuden’dir. İzleyecek olursanız önce Naruto’yu daha sonra Shippuden bölümlerini izlemeniz gerekiyor.

Gelelim hikayeye: hikayemizde çeşitli ninjitsu teknikleri mevcut. Temelde 3 farklı teknik var. Bunların dışında yasak teknikler de var. En ilgi çekici kısımda o zaten 🙂 Naruto kahramanımız ninja akademisinde sonuncu olmasına rağmen azimli sıçan taşı deler dedi ve çalışmaya devam etti..

Seri boyunca gerek 3 efsane ninja yani sanninler, kageler yani diğer köylerin hokageleri, akatsuki örgütü vs içinde sürekli savaş var. Kurgusuyla senaryosuyla gerçekten çok güzel bir anime. Zaten herhalde şuan dünyada yayınlanan en büyük 3 animeden biridir. Diğerleri one piece ve bleach..

Yer yer komedi, iyi bir senaryo , gaza getiren müzikler, iyi çizimler vs istiyorsanız kesinlikle izleyin.

NARUTO FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "Naruto anime tanıtım"

  1. ama fiillerin %70 i iyidi narutoyu tam anlamak isteyen onlarıda izlemeli elemanın felsefe super bakalım final olmak uzere hadi hayırlısı

  2. efsane oldu anime bee 😀

  3. çok iyi animelerden biri olmasına rağmen fillerda yardıran anime

Mesaj At