Kimi No Na Wa – Senin adın

Neler oluyor? Birbirlerine bağlı olan kaderlerinin sırrı nedir?

2016 yılının en ünlü Animasyon filmi olan, belki de şu ana kadar yapılmış olan en ünlü animasyonlardan biridir. Adından epey söz ettirmiş olan film en yüksek hasılat rekorunu da kırmıştır. Ağustos 2017 yılında Türkiye’de vizyona girmiştir.

Kaderin bağladığı iki genç

Shinkai Makoto’nun yönetmenliği yapmış olduğu film oldukça değişik bir konuya sahiptir. Mitsuha, Japonya’nın kırsal kesiminde dağların çevirmiş olduğu bir yerde yaşamaktadır. Yaşadığı bölgede vali olan babası ile arası pek iyi değildir. Babaannesi ve kardeşi ile beraber yaşamaktadır. Aile geleneğini devam ettiren Mitsuha hayatından pek memnun sayılmaz. Büyük şehre Tokyo’ya gitmek istemektedir. Taki, Tokyo’da yaşayan Mitsuha ile aynı yaşlarda olan lise öğrencisidir. Arkadaşları ile zaman geçirmekten hoşlanan biridir. Part time İtalyan restoranında çalışmaktadır. Bir gün uyandığında bedeninin kız bedeni olduğunu ve kırsal bir yerde olduğunu fark eder. Mitsuha da uyandığında bedeninin erkek bedeni olduğunu ve Tokyo’da olduğunu anlar. Birbirleri ile yer değiştirmişler. Neler oluyor? Birbirlerine bağlı olan kaderlerinin sırrı nedir?

kimi-no-na-wa-senin-adin

 

Kuchikamizake “口噛み酒” olarak adlandırılan “Ağızda çiğnenmiş Sake”dir. Patates,pirinç, bazı tahıllar ağızda çiğnenmesi ve bir kaba akıtılma işlemidir. Bizim kültürümüz için oldukça tuhaf bir gelenek olan Kuchikamizake Japonya’da ritüel niteliğindedir. Kadın rahibenin yapmış olduğu bir özdür. Popüler kültürde bu anime ile fark edilmiştir. Geçmiş dönemlerde Orta ve Güney Amerika, Afrika kıtalarında da bu kültür vardı ancak şu anda tamamen yok olmuştur.

2016-2017 yıllarında düzenlenen yarışmalarda toplamda 16 ödül almıştır.

Konusu,çizimleri,müzikleri ve bir çok şeyi ile oldukça başarılı olan bir film kesinlikle kaçırılmamalıdır. Görsel efektlerini doyumsuzca izlemek isteyenler için 3 boyutlu video formatı da çıkmıştır.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Süre: 106 dk.

Yönetmen: Makoto Shinkai

Senaryo: Makoto Shinkai

Oyuncular


Ryunosuke Kamiki

Kazuhiko Inoue

Nobunaga Shimazaki

Kana Hanazawa

Mone Kamishiraishi

FragmanİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Kimi No Na Wa - Senin adın"

  1. film gerçekten çok güzeldi filmde olan unsurların birçoğu tamamen gerçek .

Mesaj At