5.00
(1 Yorum)

Korece Dersleri

Kurs Hakkında

Korece dersleri; Kore’ye gidip temel işlerinizi görecek ve Kore’de rahat bir iletişim sağlayacak seviyede Korece öğreneceksiniz. Bu eğitim Koreceye sıfırdan başlayacaklar içindir. Turist olarak Kore’ye giderseniz rahat bir iletişim kurmanızı sağlamak amaç edinilmiştir. Bu eğitime katılmadan önce lütfen Kore Alfabesi eğitimini tamamlayınız.

Bu eğitim Asialogy tarafından tamamen ücretsiz olarak hazırlanmıştır. Asialogy’e ücretsiz üye olarak bu eğitimden de ücretsiz faydalanabilirsiniz. Eğitimde yer alan testleri çözebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Dersler için ise üye girişi yapmanız gerekmiyor. Ayrıca derslere yorum yapmak ve soru sormak veya başkalarının sorularına cevap vererek yardımcı olmak istiyorsanız üye girişi yapmanız gereklidir. Bunlar da gene ücretsizdir. Asialogy bu eğitimi ilmin zekatı olarak tamamen ücretsiz sunmaktadır.

Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Eğitimin İçeriği

Bu eğitim çok zengin bir içeriğe sahiptir. Aşağıda ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Gramer Kuralları

Her derste gramer kuralları çok açık bir şekilde yazılmıştır. Bunu yaparken de kelime kelime ve yapı yapı gidilmiştir. Genellikle deste ilk önce kelimeler verilmektedir. Daha sonra da öğretilen dilbilgisi kuralları ile bu kelimeler birleştirilip dilbilgisi kuralları öğretilmektedir. Yapı öğrenildikten sonra da örnek cümleler ile konu pekiştirilmektedir. Bunu da aşağıdaki örnek ile görebilirsiniz.

제 

Çe çeg

Benim kitabım

Ni ça

Senin araban

Renklendirilmiş Cümleler

Her derste aşağıdaki gibi öğrenmenizi kolaylaştıracak şekilde cümleler renklendirilmiştir. Bu sayede hangi kelimenin ve ekin neye denk geldiğini de hızlıca anlamış ve öğrenmiş olacaksınız. Aşağıda da gördüğünüz gibi, Korecenin kelime sırası Türkçe ile aynıdır. Bu da Korece öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

제 노란색입니다.

Çe çegın noransegimnida.

Benim kitabım, sarıdır.

Günlük Deyişler

Her dersin sonunda günlük hayatta çok sık kullanılan örnek bir deyiş bulunmaktadır. Bu günlük deyişleri çok iyi öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Daha fazla günlük deyiş öğrenmek isterseniz internet sitemizde yer alan ve ücretsiz bir eğitim olan Korece Deyişler eğitimini de bitirmenizi öneririz. O eğitimde 100 adet günlük deyiş öğretilmektedir. Korece dersleri eğitiminde ise 60 adet günlük deyiş öğretilmektedir.

안녕히 가세요

Annyonghi gaseyo

Güle güle

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Her eğitimin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Cevabı bilen öğrenciler veya ekibimiz tarafından cevap verilecektir.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim kitaplarımızın belirli bir kısmından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Korece Kitaplarımız

asialogy-korece-serisi

Sık sorulan sorular

Korece kolay mı?

Türklerin öğrenebileceği en kolay dillerin başında gelir. Gerçekten son derece kolaydır. Yeterli zamanı ayırırsanız alfabeyi de bilirseniz birkaç ayda turistik bir gezi yapmak için yeterli seviyeye çıkabilirsiniz. Asialogy ile Korece öğrenmek son derece hızlı ve kolaydır.

Korece neden kolay?

Korece de tıpkı Japonca ve Türkçe gibi sondan eklemeli bir dil. Ne demek sondan eklemeli dil? Yani kelimenin kökü değişmiyor. Kelimenin başına veya sonuna ek getiririz. Bu yüzden Korece öğrenmek bizler için son derece kolay oluyor. Asialogy ile hemen öğrenmeye başlayın.

Korece neden Japoncadan daha kolay?

Kore alfabesi daha basit olduğundan Korece öğrenmek daha kolaydır. Japoncada ise 3 farklı yazım türü vardır. Özellikle kanji öğrenmek uzun zaman almaktadır.

Korece öğrenmek ne kadar sürer?

Sıkı çalışılması halinde 1 yıl içinde akıcı konuşmaya kavuşulabilecek bir dildir. Asialogy ile hızla Korece öğrenebilirsiniz.

Bu eğitimden önce alfabe bilmeli miyim?

Evet, mutlaka Kore alfabesini bilmelisiniz. İnternet sitemizdeki Kore Alfabesi eğitiminden veya Asialogy Kore Alfabesi kitabımızdan öğrenebilirsiniz.

Bu eğitiminin seviyesi nedir?

Kore dilinde seviye Topik 1-2-3-4-5-6 olarak belirlenir. Temel konular Topik 1-2 içerisinde yer alır. Bu eğitimde en gerekli olan Topik 1-2 konuları bulunmaktadır.

Bu eğitiminden sonra ne yapmalıyım?

Bu eğitim Asialogy Korece Dilbilgisi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30’luk kısmını online eğitim ile size sunduk. Bu eğitim sonrasında kitabımızla devam edebilirsiniz. Kitaplarımızı alarak hem Asialogy projesini desteklemiş hem sitemize daha fazla ücretsiz eğitim eklememize imkan sağlamış hem de gelişiminizi devam ettirmiş olursunuz. Değerli desteğiniz için 100.000’den fazla öğrencimiz adına çok teşekkür ederiz.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Korece dilbilgisi kurallarını öğreneceksiniz.
  • Korece kelimeler öğreneceksiniz.
  • Bazı Korece okunuş kurallarını öğreneceksiniz.
  • Korece öğreneceksiniz.

Dersler

Öğrenci Görüşleri

5.0
Toplam 1 Oy
5
Oy
4
Oy
3
Oy
2
Oy
1
Oy
MN
6 gün önce
Bence korece öğrenmek isteyenler için en iyisi bu site🤩