12 Japon korku efsanesi

Yarık ağızlı kadın (kuchisake-onna) efsanesi çocukların gece dışarı çıkmasını önleme amacı taşır

Kuchisake-onna


Yarık ağızlı kadın (kuchisake-onna) efsanesi çocukların gece dışarı çıkmasını önleme amacı taşır. Hikayeye göre; ağzında cerrahi bir maske olan kadın sokakta yalnız başına yürüyen bir çocuğa güzel görünüp görünmediğini sorar. Hayır derlerse; onları bir çift makasla öldürür. Evet derlerse; maskeyi çıkarır ve tekrar sorar. Hayır diyenler ortadan ikiye bölünür; ve evet diyenlerin ağzı tıpkı onunki gibi yarılır.

kuchisake-onna

Teke-Teke


İntihar niyetiyle tren raylarına atlayıp ikiye ayrılan bir kadının efsanesidir. Üst kısmı etrafta sürünerek dolaşıp insanları bir tırpanla öldüren bir hayalet olmuş. Kurbanları lanetlenip kendileri de Teke-Teke’lere dönüşür, yani bu korkunç hayaletler sürekli çoğalır!
teke-teke

Hanako-san


Japonya’da bir ilkokul tuvaletinin sondan üçüncü bölmesinden uzak durun. Kapıya üç kez tıklatıp “Orada mısın, Hanako-san?” diye sorarsanız; kırmızı etekli bir kız öğrencinin ruhunu çağırırsınız. Size “Evet, buradayım” diye cevap verir ve bunun üzerine kapıyı açarsanız klozete sokup boğar.

hanako-san

İnek başı


Çoğu şehir efsanesi amacı sizi iliklerinize kadar korkutma amacı taşıyan korkunç hikayeler olsa da bu Japon efsanesi o kadar korkunç ki anlatılmaması gerekir! Rivayete göre, 1600’lerde ortaya çıkan “İnek başı” diye bir Japon kısa hikayesi vardır. Bu hikayeyi her kim okur ya da dinlerse nöbet tarzı belirtiler göstermeye başlar ve kafayı sığırır. O zamandan beri “İnek başı” hikayesinin tüm kopyaları yakılmış durumda, bu yüzden tüm detayları kayıp.

12 Japon korku efsanesi

Gashadokuro


Japonları gece sokaktan uzak tutma amacı taşıyan bir başka şehir efsanesi ise aç iskelet’in (gashadokuro) hikayesidir. Bu iri iskelet 90 metre boyunda ve gece evinize kadar takip eder. Kulaklarınızda bir çınlama olur, ve ne olduğunu bile anlamadan ele geçirilirsiniz. İskelet daha sonra kafanızı patlatır ve kanınızı içer.

gashadokuro

Nure-onna


Yılan kadın’ın (nure-onna) efsanesi okyanusta boğulurken görülen bir kadınla başlar. Onu kurtarmaya çalışacak kadar cesur ve ahmak olanlar suya girince felç geçirir. Kadın daha sonra yılan kimliğini ortaya çıkarır ve kişiyi tümüyle yutar.

suuhi_nure-onna

Aka manto


Kırmızı pelerinli (aka manto), Japonya’da bir başka tuvaletli efsanedir. Klozette otururken kırmızı kağıt mı yoksa mavi kağıt mı istediğinizi soran gizemli bir ses duyarsınız. Kırmızıyı seçerseniz; öyle bir kesilirsiniz ki kanınız cesedinizi kaplar. Mavi cevabı verirseniz; boğazlanarak öldürülürsünüz. Farklı bir renk seçmek hayaleti kızdırır ve sizi ölüler dünyasına çekmesine sebep olur, ancak hiçbir rengi seçmezseniz hayatınız kurtulur!

aka_manto-1

Tomino’nun Cehennemi


Yomota Inuhiko tarafından yazılan “Tomino’nun Cehennemi” adında asla sesli okunmaması gereken bir şiir vardır. Bütün hepsini sesli okuyan kişi bir felakete yakalanır ve ölebilir bile. Birçok insan şiiri okuyup hayatta kaldığını iddia eder, ancak diğerleri okurken yarısında kötü hissedip bıraktı.

tomino

Himuro Köşkü


Korkunç video oyunları kapattığınızda korkunç olmaktan çıkar ama bu gerçek olabilir! Klasik korku oyunu Fatal Frame bir zamanlar toplu bir cinayetin gerçekleştiği Himuro Köşkü diye perili bir evde geçiyor. Oyun çıktığında, Himuro Köşkü’nün gerçekten var olduğuna ve orada 7 kişinin öldüğüne dair dedikodular yayıldı.

himuromansion

Kırmızı Oda


“Kırmızı Oda” diye bir videonun olduğu bir Japon sitesi var. Videodayken sayfada bir pencere açılır ve Japonca “… sever misin?” diye birşey yazar. Her kapattığında tekrar tekrar açılır ve en sonunda “Kırmızı odayı sever misin?” halini alır. Bunu gördükten sonra, kişi gizemli bir şekilde öldürülür ve oda kanıyla kaplanır. Bu normal korku videosu gerçek hayatta bir kız en yakın arkadaşını öldürdükten sonra şehir efsanesine dönüştü. Kızın bilgisayarında en çok ziyaret ettiği sayfa Kırmızı Oda videosuydu.

12 Japon korku efsanesi

Kiyotaki Tüneli


Japonya’da içinden geçmemeniz gereken belli bir tünel var. Kiyotaki Tüneli 1927’de 444 metre uzunluğunda inşa edildi, ve Asya’da 4 lanetli bir numaradır. (13’ün Amerika’da olması gibi) Tüneli oluştururken birçok işçi hayatını kaybetti ve onların ruhları geceleri ziyarete geliyor. Efsane odur ki tüneldeki aynada bir hayalet görürseniz ölümünüz korkunç olacak!

12 Japon korku efsanesi

Futakuchi-onna


Bu efsaneye göre; iki ağızlı bir kadının (futakuchi-onna) yüzünde küçük ve kafasının arkasında kocaman bir ikinci ağzı var. Birçok insan onun hiç yemek yemediğini söylüyor, ama kafasının arkasındaki ağzı saçını kontrol ederek devamlı yakınındaki yiyecekleri yakalayıp yer. Hikayeye göre kadın üvey kızını ölene kadar aç bıraktıktan sonra lanetlenmiş.

futakuchi-onna

kaynak


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


24 Yorum "12 Japon korku efsanesi"

 1. .korktum lan ama gerçekten teke teke yi gördüm yeminlennnnnnnn

 2. ALLAH KURAN ÇARPSINKİ YOLUN ORTASINDA TEKE TEKEYI GÖRDÜM KANITIMDA VAR KUZENIMDE YANIMDAYDI ODA GÖRDÜ !!!! O GÜNDEN BERİ DIŞARI ÇIKMAYA KORKUYORUM !!!!!!

 3. Bakın ALLAH KURAN ÇARPSINKİ ben teke tekeyi yolda görmüştüm yanımda kuzenim vardı oda gördü o günden beri dışarı çıkmaya korkuyrum

 4. gerçekten çok korkunç ama tomino gerçek değil

 5. Evet ben Tominonun şiirini okudum hiçbirşey olmadı ama hepsi korkunçtu gerçekten

 6. daha fazla olsaydı daha iyi olabilirdi ama yinede iyi

 7. İnek kafasın merak ettim ama gerçek olduğunu düşünmüyorum

 8. Ya bune böyle hepsi değişik aslında hepsi ürkütücü ama yinede çok korkunç değil

 9. Ben soyleyim bence denemeyin

 10. çok korktumö asjasjajsjajss

 11. tomino nun cehennemini türkçe ve japonca önce sesli, sonra bağırarak okudum. Bağırdıktan sonra az psikolojin bozuluyor ama sonrasında bir şey olmadı.. 😀

 12. abi hepsi biraz korkunç yani biraz tırstım

 13. Kırmızı oda mı ne işte onu merak ettim ben deniycem 😀 tabi ilk başkalarına deneticem onlar isterlerse 😀

 14. Hiç birisi korkunç diğil inek başını çok merak ettim

 15. tomino ile inek başı en korkunçları

 16. kuchisika onnanın filmini izledim mütiş

 17. tomino’nun cehennemi bölümündeki tablo , Japon resim sanatçısı yuko tatushima tarafından yapılmış. bu tabloya uzun süreli bakmanın intihara sürüklediği rivayet ediliyor. ressam nasıl halet-i ruhiye ile çizdiyse gerçekten ürkütücü.

 18. Şu inek hikayesini acayip merak ettim bi tarafın araştırmak isterken bi tarafın acayip korkuyor…

 19. o ikisi çok korkunç okadarki adlarını yazmıyorum 🙂

 20. Hanako-san ve Tomino korkunçmuş o.O

Mesaj At