My Sister, my love japon filmi

Aslına bakarsanız konusu bizim ülke olarak kesinlikle kabul edemeyeceğimiz bir konu

Bugün sizlere bir filmden bahsedeceğim. Aslına bakarsanız konusu bizim ülke olarak kesinlikle kabul edemeyeceğimiz bir konu. Çok uç bir noktaya değinilmiş filmde. Film dahi olsa insanda rahatsızlık imkanı sağlayabiliyor. Yönetmenimiz Hiroshi Ando eğer bir Türk olsa ve bu filmi Türkiye’de çekmiş olsaydı muhtemelen ölüm tehditleri bile alırdı. Neyse madem film çekilmiş biz de bahsedelim filmden:

 

Yayın tarihi: 20 Ocak 2007 (Japonya)

Yönetmen: Hiroshi Ando

Senaryo: Hiroshi Ando, Kotomi Aoki

Oyuncular: Jun Matsumoto, Nana Eikura, Yuta Hiraoka…

 

Filmde esas oğlan (yori) esas kıza (iku) aşıktır her filmde olduğu gibi. Yakınlaşmalarını sağlayan bir çok etken var tabiki. Aynı okulda okumak gibi. Bizim esas oğlan en sonunda esas kıza açılır ve kız da onu reddetmez ve bir aşk pıtırcığı izlemeye başlarız. Her ikisi de aşklarını annelerine söylemezler. Yani ailelerinden gizlerler.

Eeee bu konu neden bu kadar uç bir konu ki ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim? Hemen cevap veriyorum: bu ikisi ikiz kardeşler.

Filmin vermek istediği mesaj aslında şu: erkek ve kız kardeşler birbirleri ile bu derece yakın olurlarsa bir birlerinden etkilenebilirler. Bunu sadece aşk olarak düşünmemek lazım. Erkek çocuk kadınsı tavırlar sergileyebilir ya da kız çocuk erkeksi olabilir.

Filmin ilk beş dakikası çok hoş yavaş bir müzikle tren yolculuğuyla başlıyor. Filmin başaladığı yerde bitmesi de ayrı bir güzellik katıyor filme.

Filmdeki oyunculuklar güzel özellikle kız kardeşin oyunculuğu etkileyici. Kız mimiklerini filmde çok güzel kullanıyor. Ayrıca film içerisinde çok fazla müzik yok daha çok konuşmalardan oluştuğu için sıkıcı bir film değil. Şu açıdan da iyi Japonca konuşmalar anlaşılır. (bu da bizi geliştirir) erkek oyunculuğa gelecek olursak yani Yori’ye çocuğun hep bir üzgün korkak yüzü var bu da daha doğal oyunculuk sergilemesine olanak sağlıyor.

İzlemeye değer bir film. Eğer çocuklarınız birbirine aşık olsaydı ne yapardınız diye merak ediyorsanız izleyin derim.

MY SİSTER, MY LOVE FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


11 yorum

 1. Bu filmi izlemiştim,aslında mangasına da göz atmıştım sanki mangada sonuna doğru ki hala devam ediyor yori’nin babası başka biri çıkıyor o an ”yo gatta” dedim :D.Yani anlayabildiğim kadarı ile böyle,anlamak isteyen olursa
  Boku wa Imouto ni Koi wo Suru manganın adı.

 2. benim en sevdiğim uzak doğu filmleri: “kadın samuray, bir geyşanın anıları” (hatırladığım) =söylemiş olıyım belki bi gün bunlarla ilgili yazarsınız= 🙂

  bu filme gelince hiç bu tarz izlemem 🙁 (izleyene saydı duyarım :D)
  zaten ne olup bittiğini izlemeden anladım baksanıza 😀

 3. ’in profil fotoğrafı

  konusu garip ama izliyecem

 4. Biraz konusu yüzünden tereddütte bulunsam da izlemeye karar verdim. Aslında kardeş ilişkisi konusu Japonya’da çok işleniyor gibime geldi. Daha öncede böyle bir konulu film izlemiştim sanırsam.

 5. bence konu güzel ama kardeş oldukları için izlemek istemiyorum olaylar tree of heavendaki gibi anneleri ve babaları farklı olsa hit olabilirdii kim bilir

 6. Buraya yazıngerçekten çok güzel bir konusu varmış seyredilmeye değer mutlata seyretmeliyim (ailecek)

 7. animeden uyarlama sanırım bu film

 8. arkadaşım bu filmi ismini kız kardeşim ve aşkım olarak anlayıp izlemişti gerçeği farkedince de baya saydırmıştı 😀

 9. Admin indirme linki lütfen 😀 Mümkünse alt yazı olmasın 😀 Temiz Raw olsun 😀

 10. filmi daha izlemedim ama japonlarda mı desem fantazilerinde mi desem bilmiyorum ama aile içi ilişkiler cidden çok garipleşiyor. admin usta anime sever olduğuna göre muhtemelen hentai nin ne olduğunu biliyorsundur ve EĞER izliyosan bu durumu zaten biliyosundur. bu yüzden japonlar da bu durumu anlaşıyış gösteriyorlar. ve dediğin gibi türkiyede böyle bir film çekilse tehdit ile kalmaz durum linç ederler. yine de benim için sorun yok sadece japoncayı anlamak iyi hissettirdiği için bile izlerim. ve tavsiyem son samurayda bazı bölümler hiç çevrilmeden japonca bırakılmış oraları dinle az bilmeme rağmen japoncayı anlaya bildim onları( en azından yarısını 😀 )

Bir Cevap Yazın

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön