Hellsing anime tanıtım

Hellsing kontrolünde olan Alucard'ın hikayesi

Avrupa’da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras’a iki seçenek sunar:

Ya orada ölecektir, ya da Alucard’ın kanını içerek yeniden doğacaktır.

Seras ikincisini seçer. Araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan ya da bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

Tür: Aksiyon, Drama, Korku

Senarist: Chiaki J. Konaka

Bölüm: 12

Yönetmen: Umanosuke Iida

Hermes kuşudur benim adım, uysallaşmak için yemeğim olur kanatlarım

Heyt maşallah dedirten anime. Açıkçası çok da güzel değil animesi. Çünkü animesi mangadan sapmıştır. Orjinal hikaye animede bozulunca animeye son veriliyor. Hellsing’in şuan OVA’ları var. Mangayla birebir gider. Çizim ve ses olarak çok iyidir. Zaten yılda 1 tane falan çıkıyor. Animemizin baş karakteri Alucardır. Alucard gerçek safkan bir vampirdir. Spoiler vermemek için didiniyorum ama Alucard tam bir cani. Anime dünyasındaki en karizma karakterlerin başında gelir. Gücü müthiştir. Özellikle dövüş sahneleriyle animemiz coşar. Ayrıca Alucard sahnede her görüldüğünde acaba ne diyecek ne yapacak diye merak uyandırır. Hiç bir şey bilmeseniz, animeyi sevmeseniz, vampirleri sevmeseniz bile Alucard için bu anime izlenir. Alucard’ın kim olduğu ise çok açıktır. Nede olsa ölümsüz bir kont 🙂

HELLSİNG FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Hellsing anime tanıtım"

  1. Animenin konusu çok güzeldi Ama çok kısa yapılmış. gönül isterdi ki Alucard’ı biraz daha dövüşürken görmek.
    Bir vampir hikayesi normal doğuştan vampir ısırılarak olanlar Örneğin Seras Birde yapay vampirler.
    Alucard’ın asıl ”ölümsüz olan”ı bulup dövüşme tutkusu.
    Ve Sadık hizmetkarı Olduğu Sir Integra Wingates Fairbrooks
    İzlenmeli bence

Mesaj At