Kore’de cilt bakımı ve makyaj

Korelilerin makyaj stili

Hepimiz ya dizilerden, ya şarkıcılardan, ya rastladığımız herhangi bir fotoğraftan ya da başka bir şekilde Korelilerin farklı bir tarzları olduğunu görmüşüzdür. Görüp, anlayıp da merak etmemek mümkün değil.

Aydınlık ve pürüzsüz yüzleriyle dikkat çeken Koreliler, fark edildiği üzere gerçekten de ciltlerine fazlasıyla düşkünler ve iyi bakmayı da biliyorlar. Onlar için beyaz olmak önemli bir şey evet, ancak aydınlık bir cildinizi olması daha önemli. Bunun için tonikler, bantlar, maskeler, kremler, köpükler, sabunlar, özel bakımlar vb her şeyi yaparlar. Şahsen ben de cildime bakmaktan çok hoşlanıyorum. Burada beyaz ve aydınlık ciltli olunca “Kızım hasta mısın? Kansız mısın?” diyen çok kişi oluyor ama bilmiyorlar ki cildimize bakıyoruz aslında 😀

kore makyajı

 

Cilt bakımlarının yüzlerine olan birçok faydasının farkındayız. Peki başka ne işe yarıyor düşündünüz mü?

Ciltlerine düzenli bakım yapmak daha az makyaj yapmalarına sebep oluyor. Böylece doğal bir görünüm kazanıyorlar ve ciltleri normal birinin cildinden daha sağlıklı kalabiliyor. Tabii ki ciltlerinin gerçekten bu kadar iyi olmasının sebepleri içinde genetik yapı, yedikleri yemekler de var.

Makyaj tarzları dediğim gibi genelde sade, doğal, “no makeup makeup” denilen tarzda. Tabii ki ağır makyaj yapan da var ama. Yüzlerine genelde güneş koruyuculu BB, CC kremler ya da Cushion tarzında şeyler sürüyorlar. Fondötenden daha hafif oluyor bu ürünler. Üstelik çoğu kozmetik mağazasında erkeklere özel bakım ürünler ve makyaj malzemeleri de var. Orada erkekler de bakımlı ve makyaj yapabiliyor. Gayet normal bir şey çünkü. Buradaki gibi makyaj yapan erkeğe kız muamelesi yapmıyorlar 😀 Gözlere hafif bir far, ince bir eyeliner; yanaklara isterlerse hafif bir allık dudaklara ise biraz ruj. İşte bu kadar. Kaşları seyrek olduğu için kaş boyası sürenler de var.

Aşağıda makyajlı bir kız ve erkek görüyorsunuz. (Pyo Ye Jin ve Lee Jong Suk)

kore makyajı

 

pAşağıya bir de video koyuyorum. Kız cushion bile sürmedi yüzüne. Çünkü gerek kalmadı. Ne kadar doğal ve güzel.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Kore'de cilt bakımı ve makyaj"

Mesaj At