Japonca Çeviri 2 Tanaka’nın odası

Japonca çeviri 2 dersinde Tanaka’nın odası isimli başlangıç seviyesindeki kısa bir hikayeyi Japoncadan Türkçeye çevireceğiz.

Japonca çeviri 2 dersinde JLPT N5 田中さんの部屋 Tanaka’nın odası isimli başlangıç seviyesindeki kısa bir hikayeyi Japoncadan Türkçeye çevireceğiz.

İlk olarak aşağıda çeviri metnini hem Japonca hem romaji (Latin alfabesi) olarak okuyunuz. Bu kurstan önce Japonca Dersleri kursunu bitirmeniz daha uygun olacaktır.

Japonca çeviri 2: 田中さんの部屋

田中さんの 部屋は 二かいに あります。 部屋に つくえや いすなどが あります。 つくえが 三つあります。 いすが 六つあります。 ベッドが 四つあります。 部屋に ラジオも あります。 テレビは ありません。 テレビは 学生の クラブにあります。 トイレは 二かいに あります。 よくしつは 一かいに あります。

Japonca çeviri 2: Tanaka san no heya

Tanaka san no heya wa ni kai ni arimasu. Heya ni tsukue ya isu nado ga arimasu. Tsukue ga mittsu arimasu. İsu ga muttsu arimasu. Beddo ga yottsu arimasu. Heya ni rajio mo arimasu. Terebi wa arimasen. Terebi wa gakusei no kurabu ni arimasu. Toire wa ni kai ni arimasu. Yokushitsu wa ikkai ni arimasu.

Tüm Japonca Kitaplarımız

Kitaplarımızı tüm kitap satan online mağazalardan ve d&r gibi kitapçılardan alabilirsiniz. Fiyatlar satan yere göre değişkenlik gösterebilir.

Japonca Çeviri 2 JLPT N5 田中さんの部屋 Tanaka’nın odası
Yorumlar
5
Ücretsiz Japonca Ders 5
Paylaş
Yorum yap

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir