İkimono Gakari

İkimono-gakari 1999 yılında çıkış yapan Japon pop rock grubudur

Ikimono-gakari 1999 yılında çıkış yapan Japon pop rock grubudur. 1999 yılında Hotaka Yamashita ve Yoshiki Mizuno tarafından Kanagawa’da kurulan gruba, daha sonra ana vokalist Kiyoe Yoshioka aynı yılın Aralık ayında katılmıştır. Ikimono-gakari (Japonca: 生き物係) bir Japon ilkokulunda bitkilere ve hayvanlara bakmakla görevli çocukları ifade eder.

İkimono Gakari Kuruluş 

1989’da, Mizuno ve Yamashita ilk defa birinci sınıfta şans eseri karşılaştılar. İkisine de “ikimono-gakari” olma görevi verilmişti. Yamashita ile Mizuno, 1 Şubat 1999’da grubu kurup, çok da ciddiye almadan sokaklarda canlı performans sergilemeye başladılar. Grubun ismini ise, birinci sınıftaki ortak deneyimlerinden esinlenerek “ikimono-gakari” koydular. İlk başlarda Masayoshi Yamazaki coverları yapıyorlardı.
Aralık 1999’da Yoshioka gruba katıldı. O günlerde, Mizuno ve Yamashita, sokak performansları için sıra dışı olacağını düşünerek bayan vokalli bir grup kurmak istiyorlardı. Yoshioka, sınıf arkadaşlarından birinin kardeşiydi; gruba ana vokalist olarak katıldı ve artık grup bu günkü halini almış oldu. Artık 3 kişi oldular.

ikimonogakari1

 

İkimono Gakari Üyeler

Kiyoe Yoshioka

29 Şubat 1984 (29 yaşında), grubun vokalisti. Shizuoka’da doğup, daha sonra 5 yaşındayken Atsugi, Kanagawa’ya taşındı. Takma isimleri “Kiyoe”, “Kiyo-chan” “Se-Ki”, “Las Kiyo” ve “Ponyo Megumi”.

Yoshiki Mizuno

17 Aralık 1982 (30 yaşında), grubun lideri ve gitaristi. Genellikle elektro gitar kullanır. Doğum yeri Hamamatsu, Shizuoka ili. Fakat küçük yaşta Ebina, Kanagawa iline taşındı.

Hotaka Yamashita

27 Ağustos 1982 (30 yaşında), grubun gitaristi ve armonikacısı. Kanagawa ilinin Ebina şehrinde doğdu.
Stüdyo Albümleri

2007: Sakura Saku Machi Monogatari
2008: Life Album
2008: My Song Your Song
2009: Hajimari no Uta
2012: Newtral

NOT: ‘Sakura’ en popüler halk şarkısıdır. Aynı zamanda sakura Japonların kiraz ağaçlarına verdikleri addır. Sakuralar açtığı zaman yürüyebilmek çok önemli görülür. Hangi şehirlerde ne zaman açılacağı halka duyurulur. Aynı zamanda sakura çeşitli ruhsal varlıkları kartlara hapsetmek suretiyle onları kullanabilen bir anime kahramanıdır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


9 yorum

 1. Tanıdık bi grup 😀

 2. ’in profil fotoğrafı

  Elinize saglık uzun sureden berı dınledıgım bır gruptu zaten narutonun ve bır cok anımenın openıng ve endıng sarkıları bu gruba aıttır sakura, kıss kıss ve blue bırd en sevdıgım sarkılarıdır

 3. arigatou ^^ iyiymiş 😀

 4. ikimono gakari chikyuu buda güzel

 5. ’in profil fotoğrafı

  Sakura gerçekten mükemmel bir şarkı ayrıca Hanabi ve Burubado isimli şarkılarını da şiddetle tavsiye ederim 🙂

 6. ’in profil fotoğrafı

  çok farklı bi müzik. ama güzel .

Bir Cevap Yazın

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön