Yui Yoshikai

Kendisi şarkıcı, şarkı yazarı, multi enstrümantalist ve aktristtir.

Sahne ismi: Yui

Tam İsmi: Yui YOSHIKAI

Doğum tarihi: 26/03/1987

Doğum yeri: Fukuoka 7 JAPAN (福岡)

Boy: 1.55 cm.

 

Yui, bu isimle ilk çıkışını gerçekleştirmiştir. Kendisi şarkıcı, şarkı yazarı, multi enstrümantalist ve aktristtir. Şu anda anlaşması bulunan Sony Music Japan tarafından dünyaya açılmadan önce 17 yaşına kadar kendi doğduğu yer olan Fukuoka’nın çeşitli yerlerinde çalmıştır ve Sony Music Japan’a kabul edildikten aylar sonra ilk single’ı olan “Why Me” adlı parça yayınlanmıştır. İlk albümü olan “From Me to You” yu çıkardığından beri her albümü listelerin tepelerinde yer aldı ve en az bir single’ı yılda bir kere top listesinde bir numaraya ulaştı.

Yui, babasının annesini 3 yaşında iken terk etmesi sonucu annesi ile yaşamaya başlamıştır.  Yui utangaç ve insanlarla konuşmada berbattı. Annesi onun her zaman müziğe yakın olduğunu, müziklerdeki ritim ve tempoları hatırlayabildiğini, radyoda duyduğu şarkıları söyleyebildiğini dile getirmiştir. Annesi o daha ilkokulda iken onun ilerde bir şarkıcı olacağını düşünüyordur nitekim olmuştur da. Yui kendi başına dağlarda, nehir kenarlarında ve bunun gibi yalnız sessiz kalabileceği alanlarda şarkılar söylüyordu. Ortaokulun 3. Senesi sırasında Yui annesinin etkilemesi sonucu hislerini şiirleştirerek bir dergide yayınlanması için onları gönderir. Yui liseye geçer ve kendi şarkılarını yazmaya başlar, bir yandan da okul masraflarını karşılaması için Çin restoranında yarı zamanlı işe başlar. Müzik okul ve iş derken müzik kariyeri için yeterli zamanının olmadığını farkeder ve kısa süre sonra hastalanır.

Taburcu olduktan kısa süre sonra, bir sokak performansı görmek için eline bir şans geçer. Bianco Nero adındaki grubun sokak performansının bitimimnin ardından Yui müzik kariyerine devam etmek için onlara isteğini anlatır ve grup Yui’ye Juku adındaki özel müzik okuluna katılmasını önerir. Yui öğretmeniden ve çevresinden gelen eleştrilere rağmen okulu bırakır ve kendi memleketi Fukuoka’da bulunan “Voice” adındaki müzik okulunda gitar çalışmaya ve şarkı yazmaya başlar. Daha sonra Fukuoka’daki Tenjin Station’da bi cadde performansı sergiledi ve bu performans onun utangaçlığını yenmesine yardım etti.

Yui’nin profesyonel kariyeri 2004 yılında okuldaki öğretmenlerinin de tavsiyesiyle Sony Music Japan’a kabul edilmesi ile başladı. Şarkı yazmaya ve söylemeye devam eden Yui ilk single’ı olan “It’s Happy Line” adlı parçayı 2004 yılında “I Know” adlı parça ile çıkardı ve 2000 adet basarak sadece doğruğu yer olan Fukuoka’da yayınladı.

ALBÜMLER

From Me to You (22 Şubat 2006)

  1. MerryGoRound
2. feel my soul
3. Ready to love
4. Swing of lie
5. LIFE
6. Blue wind
7. I can’t say
8. Simply white
9. Just my way
10. Tomorrow’s way
11. I know

Can’t Buy My Love (4 Nisan 2007)

1. How crazy
  2. Rolling star
3. It’s all right
4. I remember you
5. RUIDO
7. Thank you My teens
8. Umbrella
9. Highway chance
10. Happy Birthday to you you
11. Winding road
12. Good-bye days
13. Why?

I Loved Yesterday (9 Nisan 2008)

  1. Laugh away
2. My Generation
3. Find me
4. No way
5. Namidairo
6. Daydreamer
7. Love is all
8. I will love you
9. We will go
10. OH YEAH
11. My friend
12. LOVE & TRUTH
13. Am I wrong?

My Short Stories (Derleme) (12 Kasım 2008)

  1. I’ll be
2. HELP
3. Last Train
4. Winter Hot Music
5. Jam
6. Skyline
7. Free Bird
8. I wanna be…
9. Oh My God
10. Cloudy
11. Driving today
12. Understand
13. crossroad
14. It’s happy line
15. Why me

SINGLE’LAR

“It’s Happy Line” (2004)

“Feel My Soul” (2005)

“Tomorrow’s Way” (2005)

“Life” (2005)

“Tokyo” (2006)

“Good-bye Days” (2006)

“I Remember You” (2006)

“Rolling Star” (2007)

“Che.r.ry” (2007)

“My Generation/Understand” (2007)

“Love & Truth” (2007)

“Namidairo”  (27 Şubat 2008)

“Summer Song”  (2 Temmuz 2008)

“Again”  (3 Haziran 2009)

“It’s All Too Much/Never Say Die”  (2009)

“Gloria”  (2010)

Ben bu şarkıcıyı Full Metal Alchemist Brotherhood serisinde tanıdım. Opening 1 – Again adlı şarkıyı seslendiriyor ve gerçekten güzel parça (parçadaki sözleri anlamasam bile söz akışı ses ve müzik parçayı dinlettiriyor) keza diğerleri de öyle. Kulağıma hoş gelenleri listeme ekleyip arada dinliyorum. Rolling Star, Fight, Again, Life bana güzel gelen ve size önerebileceğim şarkılarından. Keyifli dinlemeler. Zaman ayırıp okuduğunuz için de ayriyeten teşekkürlerimi sunarım. Bu tanıtımlar sayesinde yeni şarkıcılar ve gruplar keşfedebileceğimi düşündüğümden dolayı her hafta yeni grup veya tek şarkıcı ile karşınızda olmaya çalışacağım. Bol animeli günler.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 yorum

  1. Mehmet akif demir’in profil fotoğrafı

    Elinize sağlık bende yui yi full metal alchemist ile tanıdım. Hayranı oldum….:)

  2. ’in profil fotoğrafı

    eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş bunu da japonca müzik listeme ekliyorum hemen

  3. Güzel bir yazı olmuş tebrik ederim 🙂

  4. Öncelikle eline sağlık yazı çok güzel olmuş ama birkaç eksik var gibi Yui’nin Orange Garden Pop ve Green Garden Pop adında iki albümü daha var

Bir Cevap Yazın

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön