You who came from the stars dizi tanıtımı

400 yıldır dünyada yaşayan bir uzaylı…

Diğer adları ile Man from the Stars, My Love from the Stars olarak bilinen dizi.

Başkarakterimiz Do Min-Joon, kullandığı UFO tanımlanamayan bir cisme çarptığından dolayı dünyaya düşmüştür. 400 yıldır Kore’de yaşamaktadır. Dünyaya iner inmez bir kızın hayatını kurtarmıştır. O kız ise Min-Joon’u kurtarmak için kendini feda etmiştir. Min-Joon 400 yıl sonra kızın yüzünün aynısı olan bir yüz görmüştür. Gerçekleşecek bir kazayı önceden görmüştür diyelim. Gidip kızı son anda ölümden kurtarmış ve ortadan kaybolmuştur. Ancak 12 yıl sonra hiç beklenmeyen birisi olarak kız onun karşısına çıkmıştır. Do Min-Joon üniversitede öğretim görevlisidir. 400 yıllık hayatı boyunca rasathanede çalışmış, doktorluk, bankacılık vs. vs. meslekler yapmıştır. Gitmek için artık sadece 3 ayı kalmıştır.

you-who-came-from-the-stars

Cheon Song-Yi, Kore’nin en ünlü aktristi ve en iyi aksiyon kadın oyuncusu. Deli, çatlak, komik bir karakteri var. Dizi üstüne dizi, film üstüne film çekiyor. 400 yıl önceki kızın 2013 yılındaki hali.

Hui-Kyeong, 15 yıldır Cheon Song-Yi’yi seviyor. Kore’nin en iyi şirketinin varisi. 2 abisi var, birisi ölmüş, birisi ise şirketin şu andaki yöneticisi.

Jae-Kyung, bahsettiğim şirketin yöneticisi olan kişi. Dizinin psikopatı. Sürekli takıp, oynadığı çivi şeklinde sinir bozucu bir yüzüğü var. Dizideki cinayetlerin baş sorumlusu

Se-Mi, Cheon Song-Yi kadar ünlü olmasa da o da oyuncu. 15 yıldır Song-Yi’nin arkadaşı ve 15 yıldır Hui Kyung’u seviyor. Melek gibi, çok sevimli, temiz kalpli, iyi arkadaş gibi görünüyor. Kanmayın.  Hui-Kyung, Song-Yi’yi sevdiği kendisini sevmediği için ve aynı meslekte olmalarına rağmen Song-Yi ondan iyi olduğu için yıllardır ona karşı içinde büyük bir kin beslemekte.

you-who-came-from-the-stars

Song-Yi ve Do Min-Joon’un asansörde tanışma sahneleri çok komikti. Song-Yi magazincilerden, muhabirlerden çok çektiğinden evini değiştirmişti. Taşındığı ev ise Min-Joon’un yan evi. Hikayeleri böylece 400 yıl sonrasında devam edecek.

you-who-came-from-the-stars4

Dizi ödül üstüne ödül alıyordu. Benim etkisinden çıkamadığım ve unutmayacağım bir dizi. Bu da şiddetle tavsiye ettiğim dizilerden.  Oyuncu kadrosu, müzikleri, senaryo, yapım… Diyecek bir şey bulamıyorum. Güzel şeyler kısadır. Bu dizi hakkındaki düşüncelerimi de kısa tutacağım ki heyecanı kaçmasın.

Oyuncu Kadrosu


Do Min-Joon: Kim Soo-Hyun

Cheon Song-Yi: Jeon Ji-Hyun

Hui-Kyung: Park Hae-Jin

Se-Mi: Yoo In-Na

Jae-Kyung: Shin Sun-Rok

FragmanİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "You who came from the stars dizi tanıtımı"

Mesaj At