Vampire Knight anime tanıtım

Gece sınıfı öğrencileri vampirlerden oluşmaktadır ve bunu yalnızca Yuki ve Zero bilmektedir

Neredeyse baygınlık geçirecek hale geldik bu doğaüstü varlıklar ile narin insanların aşklarından… Holywood bu işin kaymağını bolca yedi, şimdi sıra anime dünyasında. Yayımlanmaya başladığı tarihten bu yana hatırı sayılır bir kitlesi olan, üst üste en iyi shoujo manga ödülünü kazanmış Vampire Knight animesi ile de takipçilerine takipçi katmaya devam ediyor.

Tür: Dram, romantizm, korku, doğaüstü güçler, vampir

Yapım Yılı: 2008

Bölüm Sayısı: 13/13

Sana güzel bir hikaye anlatacağım…daha sonra!

Öncelikle serimizin konusundan bahsedelim;

5 yaşındayken karlı bir gecede vampir saldırısına uğrayan Yuki‘yi, safkan bir vampir olan Kaname kurtarır. O geceden önceki hiç bir anısını hatırlayamayan Yuki, yine Kaname tarafından Cross Academy’nin  müdürüne emanet edilir.

Aradan 10 yıl geçmiştir ve artık Yuki liseye devam etmektedir. Üvey babasının müdürü olduğu Cross Academy‘nin iki farklı sınıfı vardır; Gece ve Gündüz sınıfları. Bu iki sınıf arasındaki düzeni sağlamak ise Yuki ve ailesi vampirler tarafından katledildiği için vampirlerden ölesiye nefret eden, yine Müdür Cross tarafından büyütülmüş olan Zero‘nun görevidir. Görünüşte okul devriyesi olan bu ikili, aslında çok büyük bir sırra bekçilik yapmaktadır; Gece sınıfı öğrencileri vampirlerden oluşmaktadır ve bunu yalnızca Yuki ve Zero bilmektedir.

10 sene önce Yuki’nin hayatını kurtaran Kaname, gece sınıfının başkanıdır. Yuki, hayatını kurtardığı için ona duyduğu minnet ve saygının giderek aşka dönüştüğünü anlayalı çok olmuştur fakat garip olan Kaname‘nin de Yuki‘ye karşı anlaşılamaz bir ilgisi vardır…

Şimdi efendim bir animede aradığınız nedir?

  • Çizimler güzel olsun. (güzelden kasıt anime dolusu bishounen olsun demek)
  • İlle bir tane Tsundere olsun. (Hele Tsundere Zero gibi olursa dadından yenmez)
  • Müzikleri güzel olsun.
  • Romantizm ile komedi bir arada olsun. (ama romantizm daha çok olsun.)

Anime seçmedeki bu yüzeysel bakış açımı da ortaya serdikten sonra, asıl işim olan animeyi tanıtmaya geri dönüyorum. Yukarıdaki sıralamadan anlaşılabileceği gibi Vampire Knight insanı sıkmayacak, komedi, romantizm, aksiyon ve korkuyu tam kararında harmanlamış bir seri. Fakat senaryo bazı yerlerde işi o kadar uzatıyor ki,“yeter artık yeterrr!!” diyebiliyor insan.

Bunun dışında, özellikle senaryo ilerledikçe bazı karakterlerin iyi mi kötü mi olduğu konusunda izleyiciyi ufak çaplı bir kafa karışıklığına sevk eden seri, bazı olayları boşlukta bırakarak merakımızı iyice alevlendiriyor. Genelde her şeyin sonucu ortaya çıkıyor fakat 2.sezonun finalinden sonra tam olarak ne olduğuna/olacağına dair koskocaman bir soru işareti kaldı akıllarda.

Mangası devam etmekte olan seri, uzun süredir konuşulan 3.sezonun çıkacağı dedikodusuyla da beklentileri arttırmaya devam ediyor. Ayrıca her animede olduğu gibi söyle bir değinilip geçilen konuları merak ediyorsanız mangasını okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hüzünlü aşk hikayelerinden ve kırık kalplerden hoşlanıyorsanız, vampirler, vampir avcıları, kutsal silahlar denilince akan sular duruyorsa, izlemenizi öneririm.

VAMPIRE KNIGHT FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Vampire Knight anime tanıtım"

  1. Neden çıkmıyor ya üçüncü sezon

  2. Hele bi 3. sezonu çıksında öyle izlerim. Şimdi güncele gelipte sezon beklemek istemiyorum 😀

Mesaj At