Twice

Twice (트와이스), JYP Entertainment tarafından 2015 yılında SIXTEEN adlı yarışmadan oluşturulan 9 kişilik bir K-Pop kız grubudur.

Bir K-Pop grubu olmasına rağmen grubun neredeyse yarısı Koreli değildir; 5 Koreli, 3 Japon ve 1 Tayvanlıdan oluşmaktadır. Hayranlarına ONCE adını vermişlerdir ve bu ismin bir anlamı vardır, “Eğer siz bizi bir kez severseniz, biz size 2 katı olarak karşılık veririz.”dir.

Grup 1 yıldan biraz daha uzun bir sürede ünlendi ve birçok programda “Ulusun Kız Grubu” unvanını aldı. 7 Ekim 2015 tarihinde ilk şarıkıları olan “Like OOH-AHH (OOH-AHH하게)” ile çıkış yaptılar. Ayrıca Twice’ın K-pop grubu olmasına rağmen çıkarttıkları birçok Japonca şarkıları da vardır.
Şimdi de üyeleri tanıyalım!

IM NAYEON

Tam adı ile Im Na-yeon(임 나연). Grubun ana yüzüdür, 22 Eylül 1995’te doğmuştur ve grubun en büyüğüdür. En sevdiği renkler Bej, gök mavisi ve khakidir. Bir stajyer iken Twice hayranları arasında en ünlü üyeydi. Twice dışında GOT7’nın “Girls Girls Girls”, Miss A’in “Bad Girl Good Girl” ve “Only You”, San E’nin ise “Please Don’t Go” şarkılarının müzik videolarında yer almıştır.

twice2

MOMO

Momo (모모), tam adı ile Hirai Momo (平井もも), grubun ana dansçısı ve 3 Japon üyeden birisidir. Adı Japonca şeftali anlamına gelmektedir ve 9 Kasım 1996’da doğmuştur. Momo’nun ablası da Momo gibi bir dansçıydı ve ablasıyla olan müzik videosunu JYP gördükten sonra ablasıyla birlikte yarışmayı çağrıldı ve sadece Momo başarılı olup, bir JYP stajyeri oldu. En sevdiği renk pembedir ve Twice’ın müzik videoları dışında GOT7’ın “Stop Stop It”, Miss A’in “Only You”, Park Jin Young’ın “Fire” ve Wooyoung’ın “R.O.S.E” adlı şakıların müzik kliplerinde yer almıştır.

twice

JEONGYEON

Tam adı ile Yoo Jeong-yeon (유 정연), grubun vokalistlerinden biridir ve Chaeyoung gibi kliplerdeki değişik tarzıyla dikkat çeker. Doğum günü 1 Kasım 1996’dır. Ayrıca trampet ve saksafon çalabiliyor. Asıl adı Yoo Kyung-wan (유경완) idi ancak erkek ismi gibi diye dalga geçilince Jeong-yeon olarak değiştirdi. Like OOH-AHH’da fazla rol almamış olsa da hep “Belki bir dahakine daha çok rol alırım” diye hep pozitif düşünmüştür. En sevdiği renkler siyah ve mordur. Twice dışında GOT7’ın “Girls Girls Girls”, Miss A’in “Only you” ve Park Jin Young’ın “Fire” adlı şarkılarının kliplerinde yer almıştır.

twice4

JİHYO

Tam adı ile Park Ji-hyo (박 지효), grubun lideri ve ana vokalistidir. 1 Şubat 1997 yılında doğmuştur. En sevdiği renk kırmızıdır. 10 yıl boyunca bir JYP stajyeri olmuştur ve böylece çoğu JYP üyesi onu gelişmesini izlemiştir. Twice’ın klipleri dışında GOT7’nın “Stop Stop It’’, Miss A’in “Only You” ve Park Jin-young’ın “Fire” adlı şarkıların müzik videolarında yer almıştır.

jihyo-twice

SANA

Sana (사나), tam adı ile Minatozaki Sana (湊崎 紗夏), grubun vokalistlerinden ve 3 Japon üyeden biridir. Doğum tarihi 29 Aralık 1996’dır. Twice’ın CHEER UP şarkısındaki söylediği “shy, shy, shy” kısmı ile ünlüdür. En sevdiği renkler pembe, beyaz, siyah ve bejdir. Bazı Hayranlar ona “Kim Sana” der çünkü tıpkı yerli bir Koreli gibi konuşabiliyor. Twice müzik videoları dışında GOT7’ın “A” adlı şarkısının müzik videosunda yer almıştır.

twice

TZUYU

Tam adı ile Chou Tzu-yu (저우쯔위, 周子瑜), grubun dünya güzeli seçilmiş Tayvanlı üyesidir. 14 Haziran 1999 tarihinde doğmuştur, böylece grubun en genci yani maknaesidir. Adının Jjeuwi diye okunmasının sebebi 子瑜 , Korece’de Jayu diye okunmaktadır ancak Jayu bir Koreli ismine benzemediği için JYP ona Jjeuwi ismini koymuştur. İngilizce ismi Sally Chou’dur. Tzuyu, Star Wars’tan Yoda’yı sevdiği için ona Yoda takma ismini koymuşlardır. En sevdiği renk çivit rengidir. Ayrıca guzheng çalabilmektedir. Boyu bir 1.70 civarındadır ve bu onu grubun en uzunu yapar aynı zamanda.
Tzuyu’nin katıldığı bir programda “Nerelisin?” diye sorduklarında “Tayvanlıyım.”demiştir. Ancak Çin, Tayvan’ı bağımsız kabul etmediği için “Çinliyim” demesini bekliyorlardı ve bunun üzerine işler karıştı. Tzuyu bu olay üzerine bir özür videosu yayınladı ancak hayranlar bunu yapmasına gerek olmadığını söyleyerek (ve bence hayranlar haklılar da) sinirlenmeye başladı. Sorun sonradan çözüldü.
Twice’ın müzik klipleri dışında GOT7’ın “Stop Stop It”, Miss A’in “Only You” ve Park Jin Young’ın “Fire”şarkılarının müzik kliplerinde yer almıştır.

tzuyu

CHAEYOUNG

Tam adı ile Son Chae-young (손 채영), 23 Nisan 1999’da doğmuştur. Grubun vokalistlerinden biridir ve kliplerdeki değişik tarzıyla dikkat çeker. En sevdiği renkler siyah ve mordur ayrıca Disney’in çizgi filmlerinden hoşlanır. Twice dışında GOT7’ın “Stop Stop It”, Miss A’in “Only You” ve Park Jin Young’ın “Fire” şarkılarının kliplerinde yer almıştır
Küçük bir not: Yazının ilerisinde tanıtacağım Momo’nun ablası bir Chaeyoung hayranıdır.

Chaeyeon

DAHYUN

Tam adı ile Kim Da-hyun (김 다현), grubun ana rapçisidir ve piyano çalabiliyor. Doğum tarihi 28 Mayıs 1998’dir. Takma adı Dubu’dur, cildi tofu gibi beyaz ve yumuşak olduğu için bu ismi almıştır. En sevdiği renkler Kırmızı, pembe ve beyazdır, ayrıca çikolata sever. Ayrıca SIXTEEN’deki kartal dansı videosudan dolayı “Eagle” da denilmektedir. Twice’taki çıkışından önce GOT7’ın “Stop Stop It” şarkısının müzik videosunda yer almıştır.

twice

MİNA

Mina (미나), tam adıyla Myoui Mina (名井 南), grubun vokalistlerinden biridir ve 3 Japon üyeden biridir. 24 Mart 1997’de doğmuştur ve Japon olsa da ABD’de de doğmuştur ve bu onu grubun tek ABD doğumlu üyesi yapıyor. İngilizce ismi Sharon’dur yani adı Mina Sharon Myoui’dir. Takma isimleri ise 10-11 yıl boyunca bale eğitimi aldığı için Black Swan (Kara Kuğu)’dur ve diğeri ise Minari’dir. Amerika doğmuş olsa da Japonya’ya geri dönmüştür. En sevdiği renkler pembe ve çivit rengidir. Ayrıca “Harry Potter” serisini seviyor ve sevdiği karakter ise Hermione’dir. Twice dışında Miss A’in “Only You” adlı şarkısının müzik videosunda yer almıştır.

twice-mina

Bir şarkı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


5 Yorum "Twice"

  1. harry potter sevdiğin için mina, favori oldun.

  2. once olmak isterken bir yandan olmak istemiyorum bune yaa :d

  3. Koreliler şirin japonlarda güzel tayvanlıda güzel ve çok şirin

Mesaj At