The K2 dizi tanıtımı

İspanya’da karşılaştılar, Kore’de bir araya gelecekler.

Kim Je-Ha önceleri paralı bir askerdir. Irak’ta görev yaparken büyük bir suçlama ile karşı karşıya kalmıştır. Sevdiği kızı öldürenler suçu onun üzerine atmıştır. Je-Ha görevini bırakmış ve kaçak olarak yaşamaktadır. Tek amacı gerçek suçluyu bulup ondan intikamını almaktır. Çok özel bir askerdir. Çoğu askerden daha iyi. Diziyi izlerken de fark edeceksiniz dayak yemeyecek 50 tane vursa 1 tane yiyecek 😀 Aynı anda aklı ve fiziksel gücü ile onlarca adamı yere serecek. Gerçekten sahnelerine hayran kalmıştım. An-Na ile tanıştıktan sonra intikam düşüncesi değişmeye başlayacak.

k2 kore dizisi

Go An-Na (Go Anna) Kore’nin başkanlık seçimlerinde en güçlü aday Jang Se-Joon’un herkesten gizlediği kızıdır. Annesi bir zamanlar Kore’nin en ünlü kadın oyuncusuymuş. Ancak bir gün Anna onu ölü bulmuş. Kendisi yüzünden olduğunu düşünüp yıllarca büyük üzüntüler yaşamış. Ancak olay sonraları çözülmeye başlayacaktır ve şok edici şeyler ortaya çıkacaktır. Babası ve babasının eşi tarafından küçük yaşta İspanya’da bir kiliseye gönderilmiş orada resmen hapis hayatı yaşamıştır. Kiliseden kaçıp durmaktadır.

k2 kore dizisi

An-Na gene bir gün kiliseden kaçarken şans eseri Je-Ha ile çarpışmış, Koreli olduğunu görünce yardım istemiştir. Je-Ha ilk başta yardımı reddetse de yaralı olmasına rağmen kızı peşindeki adamların bazılarından kurtarmayı başarmıştır. Ama An-Na gene kaçamamıştır ve yakalanmıştır. Kız sokakta çıplak kanayan ayakkabılarla koşuyordu içim acımıştı. An-Na birkaç ay sonra üvey annesi tarafından Kore’ye geri getirildi.

Choi Yoo-Jin An-Na’nın üvey annesi. Eşi ile ilk başlarda mutlu bir evliliği olsa da aldatılmıştır ve bunun sonucu An-Na doğmuştur.  An-Na’dan nefret etmektedir. Sevdiği adam için ailesinin mirasını reddetmiştir. Ancak sonraları o kadar kötü bir insan olmuştur ki yapmadığı şey yoktur. Je-Ha ile ters düşmüştür ve onu da yenebileceğini düşünmüştür. Ancak o tahmin ettiğinden yetenekli çıkmış ve yenilgiye düşmemiştir. Je-Ha’ya hayran kalmış ve onunla bir anlaşma yapıp onu yanına almıştır. Koruması olarak. İntikamında yardım edeceğini söylemiştir. Ama Je-Ha’nın fikirlerinin değişeceğini bilmiyordur ve Je-Ha’ya karşı bir zaafı vardır.

Jang Se-Joon Kore’nin en güçlü başkan adayıdır. An-Na’nın da babası. Çok da sevdiğim bir karakter değil ama kızını korumak için başkan olmak zorunda.

Choi Sung-Won, Choi Yoo-Jin’in erkek kardeşi. Dizinin iyi görünen kötü adamı diyelim. Finalde çok büyük karışıklıklara sebep olacak.

k2 kore dizisi

Diğer dizilerdeki gibi çok fazla aşk sahnesi olmasa da ikilinin arasındaki aşk çok güzel anlatılmış. Dizi aksiyon dizisi olduğu için aksiyon sahneleri çoğunlukta ve her bölümde nefesiniz kesilip duruyor. Benim en iyi ilk dizim arasında. Olaylar çok zekice kurgulanmış. Kötülerin kazanacağı bir yarış değil. Dizinin en beğendiğim bölümü final bölümüydü. Diziyi hiç izlemeyen bir arkadaşımla finali izlemiştim ve benden daha yoğun duygular yaşamıştı. Aksiyondan başım döndü resmen.

Je-Ha ve An-Na’ nın birbirleri için her defasında ölümü göze alması ise ayrı duygulandırmıştı. Dediğim gibi aşk sahneleri çok olmayacak ama eksiklik hissettirmeyecek. Choi Yoo-Jin ile Je-Ha’yı destekleyen bir kısım izleyici kitlesi de var. Dizi kesinlikle EF-SA-NE. Müzikleri ise diziyi tamamlayacak. Aksiyon dizisi arıyorsanız kesinlikle bu diziyi izleyin. Oyunculara zaten diyecek yok. Aksiyon dendiğinde akla Ji Chang-Wook gelir. O varsa aksiyon zaten tamamdır.

OYUNCU KADROSU


Kim Je-Ha: Ji Chang-Wook

Go An-Na: Im Yoon-A ( Girl’s Generation)

Choi Yoo-Jin: Song Yoon-A

Jang Se-Joon: Cho Seong-Ha

Choi Sung-Won: Lee Jung-Jin

ÖDÜLLERİ


2016 Yılı En İyi Polisiye-Aksiyon Dizisi

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "The K2 dizi tanıtımı"

  1. Sweet revenge note 1.sezonu izlemelisiniz harika bayıldım keşke kitabı da olsaydı

  2. Ajumma aşkı görmek istediğim tek diziydi gerçekten o olmalıydı

  3. İlk dakikalarda başlayan sürükleyiciliğini finale kadar devam ettiren nadir dizilerden. Aksiyon, polisiye birazda romantizm seviyorsanız kaçırmayın bu diziyi 😀

Mesaj At