Tenshi no Koi Japon filmi

Aynı isimli popüler romandan uyarlanmış drama tarzında bir filmdir

Tenshi no Koi (İngilizce tam çevirisi Angel’s Love olsa da My Rainy Days olarak biliniyor), aynı isimli popüler romandan uyarlanmış drama tarzında bir filmdir. Yönetmeni Yuri Kanchiku olan filmin baş rolünde Japon model Nozomi Sasaki 17 yaşında bir lise öğrencisini oynamaktadır. Filmde insanları yönetmeyi seven bu genç kızın kendisinden oldukça büyük bir profesöre aşık oluşu anlatılmaktadır.

Yayın tarihi: 7 Kasım 2009 (Japonya)

Yönetmen: Yuri Kanchiku

Senaryo: Yuri Kanchiku

Oyuncular: Nozomo sasaki, Shousuke Tanihara, Hikaru Yamamoto

17 yaşındaki Rio Ozawa güzelliği nedeniyle her zaman ilgi merkezi olmaktadır. Ancak Rio travmatik geçmişi nedeniyle bencil bir yapıya sahiptir. Sadece çıkar sağlamak amaçlı arkadaşlıklar kurmaktadır. Tek amacı para kazanmaktır, bu nedenle de zengin ve yaşlı bir adamla birliktedir.

Bir gün Rio’nun çektirdiği fotoğraflar soyadı benzerliği nedeniyle Kouki’ninkilerle karışır. Fotoğrafları değiştirmek amacıyla 35 yaşındaki Profesör Kouki ile buluşur ve ilk defa aşık olur. Hisleri nedeniyle kafası karışır, bu hisler onu daha olgun kendine güvenen biri; daha normal bir lise öğrencisine dönüştürür. Kouki’yi sürekli takip eder, ondan ders almak ve bir ilişkiye başlamak ister. Kouki’de Rio’dan hoşlanmış olmasına karşın bir ilişkiye başlamamak için önemli bir sebebi vardır. Ancak Rio çok ısrarcıdır ve bütün dünyasını Kouki’ye layık biri olabilmek için değiştirmeye başlar.

TENSHİ NO KOİ

Bütün bunlar olurken Kouki bir veda bile etmeden ortadan kaybolur, Rio yıkılır. Rio’nun arkadaşları, tanıdıklarının da yardımıyla Kouki’nin başka bir okulda çalışmaya başladığını öğrenir. Daha sonra Rio, Kouki’nin beyninde tümör olduğunu ve bu sebeple bir ilişkiye başlamak, onu kalbini kırmak istemediğini öğrenir. Kouki’yi çok riskli olmasına rağmen ameliyat olmaya ikna eder ki bu operasyon sonrası Kouki’nin onu hatırlamama ihtimali vardır. Ancak bu sayede daha uzun yaşayabilecektir. Sonunda operasyon başarılı olur ve Kouki Rio’yu hatırlayamıyor gibi görünse de tekrar bir araya gelirler.

Ben kendi adıma filmi dramatik olduğu kadar sürükleyici ve zaman zaman da eğlenceli buldum. İnsana hoş duygular yaşatıyor, izlenmeye değer bir yapım 🙂

TENSHİ NO KOİ FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "Tenshi no Koi Japon filmi"

  1. bende gece sıkıldım hadi bakalım

  2. Şimdi izliyorum 😀

  3. vay afacan Rio vay 😀
    izlediğim başka bi filme benzettim ama orda kadın hastaydı. adamdan saklıyodu. daha sonra evi mi terketti ne yaptı hatırlamıyorum neyse O_O

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.