Suspicious partner dizi tanıtımı

Hikaye mahkeme salonlarının çok bilinmeyen arka planını konu alıyor

Kahramanlarımız çocukluklarının çok kötü bir olay yüzünden kesiştiğini, geçmişlerinin aynı olduğunu, hiç olmadık bir anda anlayacak. Eun Bong-Hee ve Noh Ji-Wook metroda sapıklık olayı yüzünden talihsiz bir şekilde karşılaşmasıyla başlıyor. Dizide Noh Ji-Wook tecrübeli bir savcı, Eun Bong-Hee ise yeni mezun bir avukat. Bong-Hee Taekwondo’yu bırakıp avukat olmaya karar vermiştir. Bölümlerde birkaç kişiyi dövdüğünü de göreceksiniz.

İkili karşılaştıkları ilk gün bir sürü olay yaşamışlardır. O günden sonra 2-3 ay birbirlerini görmemişlerdir. Ta ki Bong-Hee, Ji-Wook’un yanına hukuk stajını tamamlamak üzere gönderilene kadar… İşte o meşhur metro sahnesi:

suspicious partner

Ji-Wook, Bong-Hee onu metro sapığı sanıp suçladığı için staj süresi boyunca yığdığı işlerle Bong-Hee’yi adeta delirtmişti. Staj bittikten sonra karşılaştıkları yer polis karakolu olmuştu. Çünkü Bong-Hee eski sevgilisini öldürme suçuyla tutuklanmıştı. Öldürülen eski sevgilisi Seoul Başsavcısının oğluydu. Bu yüzden çok ses getirmişti. Olayın savcısı ise Ji-Wook olmuştu. Tüm deliller Bong-Hee’yi gösterse de Ji-Wook onun insan öldürecek biri olduğunu hiç düşünmemişti. Mahkeme salonunda kızımızı kurtaran Ji-Wook savcılıktan atıldı ve avukat olarak görevine devam etti. Bakalım tekrar savcı olabilecek mi?

suspicious partner

Bong-Hee’nin adı katile çıktığı için müşteri bulamamakta ve zar zor geçinmektedir. Ji-Wook kurduğu avukatlık bürosuna onu da alır ve beraber yaşamaya başlarlar… İkilinin arasında 2 yıldır olan çekim zamanla karşılıklı aşka dönüşecektir.

Neredeyse her dizide olduğu gibi bu dizide de ikinci bir aşk var. Cha Yoo-Jung ve Ji Eun-Hyuk arasında. Yoo-Jung, Ji-Wook’un onu en yakın arkadaşı(Eun-Hyuk) ile aldatırken yakaladığı eski sevgilisi. Dizi boyunca kıza bir türlü ısınamamıştım.

suspicious partner

Gelelim dizide işlenen cinayetlere. Hikaye Bong-Hee’nin öldürülen eski sevgilisi ile başlıyordu. İlerleyen bölümlerde cinayetler devamlı olarak işlenmeye başlanacak. Katil aslında amnesia (hafıza kaybı) hastalığına sahip. Cinayetlerin hepsi birbirine bağlı işlenmekte. Sebebini öğrenince çok şaşıracaksınız.

YAZAR YORUMU


Kendisi benim en sevdiğim Kore dizisi olur. Bu yüzden diziyi tanıtmak istedim. Siz de benim gibi bir hukukçu olmayı düşünüyorsanız diziyi izlerken büyük keyif alacaksınız. Hukukla ilgili birçok şey öğrenmiştim bu dizi sayesinde. Ji Chang-Wook yeryüzünde fanı olduğum tek ünlüdür. Galiba bu yüzden dizi beni çoğu kişiden daha çok etkiledi. Yorumları okuduğumda dizinin her bölümü ayrı sevilmişti. Diziyi yayınlandığı ilk günden, son güne kadar takip etmiştim. Gerçi Chang-Wook’un oynadığı dizilerin ayrı bir yeri var bende. Hepsi de yüksek reytingli, sevilen dizilerden. Oyunculuğunu çok sevdiğim bir ünlü. İzleyiciye duyguyu çok iyi yansıtıyor. Karaktere çok iyi bürünüyor. Partneri de genç ve yeni olmasında rağmen yetenekli bir kız olduğundan oyunculukları ve mimikleri birbirini tamamlıyordu. Hukuğu, komediyi, romantizmi ve arka planda işlenen cinayetleri aynı anda çok güzel bir şekilde yansıtmıştı. Dizinin reytingleri de yüksekti. Sadece hukukçu olmak isteyenlere değil, boş zamanını değerlendirmek için Kore dizisi arayanlara da bu diziyi tavsiye ediyorum. Çoooook eğlendirecek, güldürecek ama bazen de ağlatacak bir dizi.

OYUNCU KADROSU


Noh Ji-Wook : Ji Chang-Wook

Eun Bong-Hee: Nam Ji-Hyun

Ji Eun-Hyuk: Choi Tae-Joon

Cha Yoo-Jung: Nara

Jung Hyun-Soo: Dong Ha

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Suspicious partner dizi tanıtımı"

  1. Bende kendisinin hayranıyım Güney Kore’ye sair tek takip ettiğim kişi kendisidir.tüm film,dizi ve müzikhallerini izledim.inşallah kendisinin ile de tanışacağım. Oyunculuk ve kişiliğine hayranım.

Mesaj At