Suisei no gargantia anime tanıtım

Soykırım yapmaya çalışan, uzaylı bir ırka karşı hayatta kalma savaşı

Uzak bir gelecekte, uzayın derinliklerinde Galaktik İnsan İttifakı kurulmuş ve ittifaka mensup üyeler hayatta kalabilmek için, soykırım yapmaya çalışan, uzaylı bir ırka karşı hayatta kalma savaşı vermektedir. Bu sırada Dünya ise tamamen sular altında kalmış, insan ırkı büyük gemilerden oluşan topluluklarda, denizin altındaki hurdaları çıkartarak hayatlarını devam ettirmektedir.

Tür: Macera, Sci-Fi, Mecha

Yayın Tarihi: 7  Nisan 2013  (TV Serisi-Devam Ediyor)

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Kazuya Murato

Senaryo: Gen Urobuchi

Kahramanımız Galaktik İnsan İttifakı’nda görevli, 16 yaşında bir Teğmen olan (bu yaşta bu başarı takdire şayan) Red (Ledo)’dir. Genç Teğmen ve komuta ettiği insansı savaş robotu Chamber güçlü bir saldırı esnasında, uzaydaki bir solucan deliği tarafından yutulurlar. Chamber tarafından hayati fonksiyonlarını korunmak üzere 6 ay uyutulan Red gözlerini açtığında kendisini, hakkında ismi dışında hiçbir bilgiye sahip olmadığı, Dünya adlı gezegende bulur.

Evet arkadaşlar bu tanıtım yazısı öncelikle Mecha sever arkadaşlar içindir. İlk iki bölümünü izlediğim anime bence kendi dalında 2013’ün iyileri arasında yerini alacaktır.

Hayatımıza yeni bir Gümüş Saçlı karakter ekleyen seri, kendi türüne bir yenilik getirecek gibi görünmese de hikaye, görsel ve aksiyon öğeleri, akıcılık ve renkli karakterleri ile sıkılmadan hatta heyecanla takip edilecek bir seri olacak hissi yarattı bende.

Senariste Dikkat arkadaşlar! Herkes Shingeki No Kyojin (nedense ben pek sevemedim, ama fikrim izledikçe değişebilir) peşinde ama 2013 Bahar sezonunda Suisei No Gargantia sürpriz yapabilir, “Takipte Kalın” diyorum.

Herkese İyi Seyirler…


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


5 Yorum "Suisei no gargantia anime tanıtım"

  1. mecha serilerini pek sevmem ama bu tek bir robot olunca işleri ilginçleştiriyor.

  2. Beyaz saçlı karakterler candır ya 😀
    İlginç bir seri gibi.

  3. japoncayı bir an önce öğrenip anime filmleri anlamak istiyoruuuuuuuumm.

  4. mecha türü güzel oluyor ama ecchiyi biraz abartıyorlar ne izlicemizi şaşırıyoruz 😀 o yüzden pek tercih etmiyorum (:

Mesaj At