Strobe Edge manga tanıtım

Hayatı boyunca aşkı hiç tatmamış olan Ninako, Ren'i tanıdıkça, gerçek aşkın ne olduğunu görmeye başlar

STROBE EDGE KONUSU


Hayatı boyunca aşkı hiç tatmamış olan Ninako, okulun gözde erkeklerinden olan, sessiz ama kibar Ren’i tanıdıkça, gerçek aşkın ne olduğunu görmeye başlar. Fakat Ren’in zaten uzun zamandır zaten bir ilişkisi vardır. Her şeye rağmen Ninako, bu tek taraflı aşkın tüm taraflarına katlanmaya razı mı olacaktır, yoksa diğer kızlar gibi ilk engelde vazgeçmeyi mi seçecektir? Ayrıca bu aşk, gerçekten tek taraflı mıdır? Yoksa Ren’in kalbinde ufak kıvılcımlar mı başlayacaktır?

Tür: Shoujo, Dram, Romantik

Mangaka: Sakisaka Io

Bölüm: 10 cilt / 36 Bölüm + 6 ekstra + 1 Oneshot

Not: Ao Haru Ride’in mangakasının mangasıdır Strobe Edge’de. Zaten çizimlerinden de belli oluyor.

Mangayı okumayanlar için: Shoujo türünü seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir mangadır. Mangakası cidden duygu geçişlerini, kurguyu mükemmel götürüyor. Karakterlerden zaten sevmediğiniz yok gibi bir şey. Konusu hafif ve klasik gibi görünse de işlenişi ile size bir çok duyguyu gerçekten hissettirebiliyor. Her karakterin kendi içinde haklı olması ve aşk için bu kadar çabalaması etkileyici bir biçimde sunuluyor.

strobe-edge-1

Normalde aşkın bu kadar ön plana çıkarılıp bir amaç haline getirilmesi beni sıkar ve saçma gelirdi ama Strobe Edge’de duygular o kadar saf ve masumca aktarılmış ki kesinlikle sizi rahatsız etmiyor. Ana karakterimiz Ninako, gerçekten saf olarak ele alınmış, sizi delirtmiyor hiçbir şekilde. İçten olduğunu hissediyorsunuz. Duygu yoğunlukları çok temizce işlenmiş, çok içten ve gerçeğe uygun olmuş. Yani değişen duygular anlamsız ya da öyle olması gerektiği için öyle oluyormuş gibi hissettirmiyor size. Sınıf çok hoştu gerçekten arka planda arkadaşlık vardı bu yüzden. Yan karakterlerin hepsi yanlarında öykülerini taşıyordu keza bu da çok iyi ve sizi sıkmayan bir unsurdu.

strobe-edge2-762x1024

Çizimler zaten muhteşem… Onlara diyecek laf yok gerçekten. Üstelik karakterlerin ayırıcı özellikleri olması ayrı bir güzelleştiriyor mangayı. Yani saç ve boydan ibaret değil çizim farklılıkları. Gerçekten tip olarak farklı.

strobe-edge3-730x1024

Mangayı okuyanlar için: Nasıl bir sadakattir bu? Gerçekten animede en öne çıkan kavram bu bana göre. Ninako Andou’ya rağmen bir kere olsun ümit vermedi ona. Ren, sırf kız arkadaşını düşünüp yanında olacağını söylediği için Ninako’ya aşık olduğunu fark etmesine rağmen kesin bir dönüşle mesafe çekti arasına. Andou, bitmek tükenmek bilmeyen bir azimle Ninako için üstün bir çabayla uğraştı. Bunların hepsi animeyi iyi kılan güzelliklerdendi.

fukushi-sota-arimura-kasumi

Son olarak…

Yani birbirinin aynısı olan o kadar shoujo manganın animesini yaparlar bunun gibi, Dengeki Daisy gibi mangaların hala turşusunu kuracakmış gibi bekletirler ya… Pes doğrusu. Yine de live-action’ı çıkacakmış yakında efendim. Hiç yoktan iyidir diyor, hala okumadıysanız bu şeker mi şeker, güzel mi güzel, hoş seriyi mutlaka okumanızı temenni ederek yazıyı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Çevirisini yapan sitemize de çok teşekkürler , Manga Tr idi sanırım 🙂


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 Yorum "Strobe Edge manga tanıtım"

  1. Çok güzel bi mangaydı 🙂 yazının sonuna özellikle katılıyorum o kadar güzel shoujo anime olmuyo, ya da olan da kısacık, yarım bırakılıyo manga satsın diye. Daisy kesinlikle anime olmalı ama konu öyle 10-15 bölümde bitirilecek gibi olmadığından yapmazlar. Ama stobe edge i düşünmeliler kesinlikle 🙂

    • Kesinlikle. Dengeki Daisy’i bunun için daha çok düşünmeliler aslında. Yani sezonluk anime olmadığından ve cidden sağlam bir konuya sahip olduğundan epey iyi izleyici bulur ve takip ettirebilirdi kendisini. Üzücü gerçekten… İnşallah ya Strobe Edge’in animesinin yapılmaması cidden yazık olur seriye. :/

  2. Çok beğendim hemen okumalıyım

Mesaj At