Shingeki no Kyojin anime tanıtım

Devlere karşı verilen mücadelede insan ırkı hayatta kalabilecek mi?

2013 yılının en iyi animelerinden birisi olacağını düşündüğüm bir animeyi inceleyeceğiz.  Ben bu yazıyı yazarken serinin daha 2. bölümü yayınlandı. Sitemizde bir arkadaşımız anime tanıtım grubunda bilgisini vermişti, ben de merak edip başladım. İlk bölümü ile insanı kendisine bağlıyor. Her anime severin biraz dram biraz macera içeren bu seriyi mutlaka takip etmesi gerektiğine karar verdim ve bu yazıya başladım.

Tür: Askeri, fantastik

Yazar: Hajime Isayama

Bölüm: 25

Yönetmen: Tetsurou Araki

Hepinizi yiyeceğiz..

Shingeki no Kyojin, bizim gibi insanlar ile bu insanları tamamen keyif olsun diye yiyen devlerin mücadelesini anlatıyor. İlk bakışta çok orjinal bir hikaye gibi gelmemişti bana. Fakat izleyince bu kadar normal bir hikayenin, nasıl etkileyici bir senaryoya döneceğini gördüm. Bunda en büyük etkenlerden birisi de death note animesinin yönetmeninin Shingeki no Kyojin’nin de yönetmenliğini yapmasıydı. Animede beyin olarak geri zekalı diyebileceğimiz tanıma uyan devler söz konusu. Hepsi çıplaklar. Zaten 40-50 metre boyunda ne elbisesi olacak ki.

Bu devler acıktıkları için falan değil, sadece sevdikleri ve keyif aldıkları için, bir bakıma da canları sıkıldıkları için insanları yiyorlar. İnsanlar bu durum karşısında bir çözüm bulmuşlar. Devlerden daha yüksek duvarlarla çevrili bir alan yapıyorlar ve 100 yıl boyunca ( niyeyse zaten hep 100 yıl olur ) devlerden korunuyorlar. Bu geçen sürede hiç dev saldırısı olmuyor. Tam da bunun muhabbeti dönerken devler saldırıyorlar. Esas oğlan olan Eren, ve kardeşi Misaka dev saldırısından kaçarlar. Bu sırada annelerinin bir dev sırasında yenildiğini görürler.. Ve bu iki kardeş devlerle mücadele etmek için askeri eğitime katılmaya karar verirler.. Macera bundan sonra başlıyor..

Devlerden nefret ediyorum!

Çizim kalitesi, efektler, müzikler gibi kıstaslara baktığımızda çok kaliteli bir yapım görüyoruz. Farklı, daha ilk bölümden aklınızda yer edinecek bir seri istiyorsanız Shingeki no Kyojin tam size göre. Üstelik henüz daha 2 bölüm yayınlandı, birikme derdi falan yok. Haftadan haftaya seriyi tartışarak izlemeniz mümkün.

SHİNGEKİ NO KYOJİN KONUSU


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


13 Yorum "Shingeki no Kyojin anime tanıtım"

 1. Yalnız Mikasa eren’in kardeşi değil

 2. İzlemeyenler izlemelidir çok güzel bir animedir. O anki psikolojiyi çok iyi yansıtmışlar. Ayrıca çizim, efekt ve ses bakımından diğer animelere de çok benzemiyor farklı bir tarz olmuş. Ovalarını takip ediyorum.

 3. ben dün hepsini izledim 😀 çok güzelmiş.
  duvarları nasıl kaymak gibi dümdüz 500 metre inşa ettiler hiçbi fikrim yok ama (ben yan hikaye diyom :D) mikasa olayını güzel yapmışlar

 4. yarın izlemeye başlıycam bu arada gerçekten denildiği gibi patlama yaptı bu sezon yönetmeninden dolayı mı acaba :O 😀

 5. tamamen 2013ün en iyi animesi seçilebilecek bir anime konusuna-karakterlerine girmeden sadece soundtracklerine, soundtracklerin konulduğu yerlerde içim bir hoş oluyor. 😀 çok kaliteli bir yapım, efekt konusunda da önde bir anime herkese şiddetle tavsiye ederim pazar sabahlarını bekleyemiyorum 😀

 6. bence fazlasıyla güzel bi anime. Daha şimdiden MAL-da 11-cı sırada

 7. Mangası 20. bölüme kadar cevirilmiş. Benim merak ettiğim o kadar buyuk ve geniş duvarların nasıl yapıldığı sonuçta onların yapılma nedeni devlerin var oluşuydu o sırada nasıl savunmuşlar inşaat alanını suana kadar izlediğim ve okuduğum kadarıyla dünya üzerinde sadece bunlar var bakalım ilerleyen zamanda baska sehirlerde çıkacakmı.

 8. tüylerim diken diken oldu yaa cips gibi yediler ada insanları izlettirmeyin söyle şeyler yaa pskolojisinden çıkamıyorum sonra…

 9. birde mangayı çevirseler çok güzel olacak ama çevirmiyorlar işte

 10. ilk bölümü çok beğenmiştim, 2. bölümle de güzel bağlandı konu 😀 gerçekten güzel bir seri olacağa benziyor :))

 11. benim tarzım olmasa da çizim ve müziklerini çok kaliteli buldum izlenmeye değer bir anime

 12. Bomba gibi düşşe de açıkçası abartılan kadar güzel olduğunu düşünmüyorum .Gerçekten de güzel ama sosyal paylaşım sitelerinde fazla abartıldı gibi geliyor nedense.
  Umarım ilerleyen bölümlerde bende çoğunluğun yakaladığı o tadı yakalayabilirim.

Mesaj At