Sekai no owari

Tokyo'da kurulmuş Japon Pop-Rock grubu. 2007 yılında dört kişi ile kurulmuştur.

SEKAI NO OWARI (Dünyanın Sonu) ya da İngilizce adlarıyla End of the World, 4 tane çocukluk arkadaşının birleşip kurduğu bir gruptur. J-pop grubu olsa da İngilizce şarkılar da yapıyorlar. SEKAI NO OWARI adı altında Dragon Night, ANTI-HERO, SOS, Mr. Heartache, Holy Forest ve Owl City ile düet yaptıkları TOKYO adlı şarkılar çıkartmış iken yeni yeni End of the World adı altında One More Night ve Stargazer’ı çıkarttılar. Hayranlarına verdikleri belli bir isim yoktur ancak resmi hayran kulüplerinin adını SNOWS (Sekai No Owari World Staff, yani Sekai No Owari Dünya Kadrosu) koymuşlardır ve hayran kulübü için açtıkları sitenin/sayfanın adını da RAINS koymuşlardır.

Grubun adı olarak SEKAI NO OWARI (Dünyanın Sonu)’yi koymalarının nedeni ana vokalist Fukase şöyle açıklamıştır; “Bir kere dibi tattığında (hayatının negatif tarafını), geri yukarı çıkmak için bir yol bulmalısın (hayatının pozitif tarafını). Bu yüzden grubumu SEKAI NO OWARI(Dünyanın Sonu) olarak adlandırdım, müzik yaparken (ihtiyacım olan) gücü yaratmak için.” Ayrıca grubun adı aslında Japonca 世界の終わり olarak yazılıyordu ancak sonradan romaji ile yazılışı olan SEKAI NO OWARI yaptılar.

Ek olarak TOKYO FANTASY diye çektikleri bir filmleri de vardır.

Şimdi de üyelere geçelim!

Fukase

sekai-no-owari2

Tam adı ile Fukase Satoshi (深瀬慧), 13 Ekim 1985 doğumlu grubun ana vokalisti. Zor bir akademik hayattan sonra müziğe başladı. Güzel bir sesi var, ayrıca gitar çalabiliyor ve çok iyi İngilizce konuşabiliyor. Fukase, Saori ile anaokuldan beri, Nakajin ile ilkokuldan beri, DJ Love ile de ortaokul ya da liseden beri tanışıyor. Hobilerinden biri bisiklet sürmektir. Kendi yaptıkları şarkılar arasında en sevdiği “Nightmare on the Galaxy Street”tir ve bunun nedenini şöyle açıklamıştır, “Bu şarkı benim deneyimim hakkında. Ne zaman söylesem kendimi yeniden keşfediyorum”. Ünlü Japon şarkıcı Kyary Pamyu Pamyu ile 3 yıl boyunca çıkmıştır ancak sonra ayrılmışlardır, şimdi ise Japon model Masuwaka Tsubasa ile çıkıyor.

Fukase’nin saçı genellikle kırmızı olsa da arada farklı renklere de boyatıyor. Mesela Sasanqua(サザンカ) şarkısının klibinde saçı siyah ve birkaç fotoğrafta da saçı sarıdır. Asıl saç rengi siyahtır.

Nakajin

sekai-no-owari3

Gerçek adı ile Nakajima Shin’ichi (中島 真一), 22 Ekim 1985 doğumlu grubun lideri ve gitaristi. Kendisini ciddi biri olarak tanımlıyor ve bazen bundan sıkıldığını da söylüyor. Başarılı bir akademik hayatı vardı ve okul yıllarında beyzbol oynuyordu. Gitar ve bateri/davul çalabiliyor, arka vokal yapıyor ve bir videodan anlaşıldığı kadarıyla aslında piyano da çalabiliyor. Fukase’nin zor zamanlarında onunla oldu bu yüzden yakın dostlar. Hobilerinden biri kapalı tırmanmadır. Kendi yaptıkları şarkılar arasında en sevdiği şarkının hep en son yaptıkları şarkı olduğunu söylemiştir.

Saori

sekai-no-owari4

Tam adı ile Fujisaki Saori (藤崎彩織), 13 Ağustos 1986 doğumlu grubun piyanistidir. Piyano ve akordeon çalabiliyor ve arka vokal de yaptığı görülür. Fukase ile birbirlerini anaokuldan beri tanıyan çok yakın arkadaşlardır; Saori, 4 yaşında iken tanışmışlardır. Hobilerinden biri kitap okumaktır, ayrıca uzaya ilgisi vardır. Kendi yaptıkları şarkılar arasında en sevdiği “RPG”dir. Bunu nedenini “Melodisi için sözler yazdım ve şimdi de üç-dört yaşlarındaki çocuklar söylüyor ve bu beni mutlu ediyor” şeklinde açıklamıştır.

DJ Love

sekai-no-owari5

Dj Love, 23 Ağustos 1985 doğumlu grubun DJ’i idir. Grubun Ses seçimi, komedik konuşmaları ve bası ile ilgileniyor. Love’ın taktığı maskeyi normalde Fukase takmak istiyordu ancak diğer üyeler yüzünde maske varken şarkı söylemesinin zor olacağını söyleyerek itiraz etmiştir. DJ Love yemek yemeyi sevdiğini söylemiştir ve Nakajin de Love’ın iyi bir aşçı olduğunu söylemiştir. Hobilerinden biri kendamadır. Kendi yaptıkları şarkılar arasından en sevdiği şarkının “Instant Radio” olduğunu söylemiştir ve bunun üzerine Fukase şunu eklemiştir; “Instant Radio’yu, Instant Radio adlı radyo programı için yazdım.”

Bir şarkı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Sekai no owari"

  1. Küçük bir not; Tsubasa ile Fukase ayrılmış olabilir

Mesaj At