Rinshou Hanzai Gakusha Himura Hideo no Suiri dizi tanıtımı

Japonların Sherlock Holmes dizisi...

Kriminolojist Hideo ve Yazar Alice, Dedektif Sherlock ve Doktor Watson (Sherlock’un davarını yazması ile ünlü) bu ikili ortak yapımda buluşuyor. Kriminolojist Hideo’yu izlerken karşınızda sosyopat Sherlock’u, Alice’yi izlerken karşınızda Sherlock için endişelenen, onunla beraber davalara giden, esas işinin arka planda kaldığı koşullara benzemektedir.

Japonların Sherlock Holmes dizisi…

KONUSU


Hideo Kyoto Üniversitesinde Ceza Hukuku, suç üzerine dersler veren oldukça soğuk tavırlı, oldukça bilgili değişik bir kişiliktir. Bazı davalarda zekası sayesinde çözümler bulması ve Nabeshima(polis)’nin ona karşı güveni sayesinde bazı özel olaylara bakmaktadır. Bu olayların onu cezbetmesi de gerekir. Alice ise belli bir ünü olan bir yazardır. Hideo ile beraber bu davalarda yardımcı olmaya çalışır. Polise tarzda bir dizidir.

himura-hideo

YORUM


Diziyi izlemeye ilk başladığım dakikalarda Hideo’nun tavırları,giyim tarzı olsun direk Sherlock Holmes çağrıştırmıştı. Alice’nin tavırları da Watson. Hideo davayı çözüp eve döndüğünde tıpkı Sherlock hikayelerinde olduğu gibi onları Bayan Watson diyebileceğimiz bir ev sahipleri karşılar. Sherlock’un ünlü düşmanı zekası ile Sherlock’u bile yenebilmiş olan Moriaty bu dizide bir kadın ve manipüle yeteneği çok üstün, polislerin korktuğu bir kişilik. Genel olarak beğendiğim bir dizi. Davanın son kısmında çözülmesinde “Bu cinayet güzel değil” deyip Hideo’nun suçlu bulması…

KARAKTERLER


Himura Hideo: Saito Takumi

Arisugawa Arisu: Kubota Masataka (Death Note dizisinin Yagami Light)

AÇILIŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Rinshou Hanzai Gakusha Himura Hideo no Suiri dizi tanıtımı"

  1. Diziyi izleyebileceğimiz iyi bir kaynak var mı?

Mesaj At