Red Velvet – 레드벨벳

Grubun adını Türkçe’ye çevirecek olursak ‘Kırmızı Kadife’ anlamına gelir.

SM Entertainment tarafından 2014 yılında oluşturulmuştur. Çıkış yaptıkları yıl 4 üyeye sahipken 2015 yılında Yeri’nin katılımıyla 5 kişi olmuşlardır. Grubun adını Türkçe’ye çevirecek olursak ‘Kırmızı Kadife’ anlamına gelir. “Red” grubun daha canlı ve cesur, “Velvet” ise grubun daha feminen ve zarif yanını simgeler. Grubun fanlarına verdiği isim  ReVeLuv’dur. Grubun bir de resmi rengi var. Mercan pembesi 😀

IRENE (아이린)

red velvet

Gerçek adı Bae Ju Hyun’dur (배주현). 29 Mart 1991 doğumludur. Grubun lideri olmasının yanı sıra başka pozisyonları da vardır. Ana rapper, Lead dansçı, vokal, grubun yüzü. Grup içindeki rengi pembe. Tavuk da yemiyor aynı zamanda. Sebebinin ise küçükken tavuk yediğinde kendini hasta hissetmesi olduğunu söylüyor. Kahveyi de pek sevdiği söylenemez. Hobilerinin arasında grup üyelerinin doğum günlerinde yosun çorbası pişirmek var. (Kore kültürünü iyi bilenler doğum gününde yosun çorbasını garipsemeyeceklerdir :D)

SEULGİ (슬기)

red velvet

Tam adı Kang Seul Gi’dir (강슬기).10 Şubat 1994 doğumludur.Grubun lead dansçısı ve ana vokalidir. Grup içindeki rengi sarı-turuncu. 2017 En Güzel Yüzler listesinde 23. sırada yer aldı. Çizim yapmanın ve gitar çalmanın da hobileri arasında olduğunu söylüyor.

WENDY (웬디)

red velvet

Adı Son Seung Wan (손승완). 21 Şubat 1994 doğumlu ve grubun ana vokali. Grup içindeki rengi mavi.  Yemek yapmayı ve kafelerde gezmeyi seviyor. (Aramızda kalsın benim sesini en sevdiğim üyedir kendisi.)

JOY (조이)

red velvet

Adı Park Soo Young’dur(박수영). 3 Eylül 1996 doğumludur. Grubun lead vokali ve lead rapperıdır. Grup içinde temsil ettiği renk yeşildir. Grup içinde en çok selfie çekinen üye olduğu da söyleniyor 😀 The Liar and His Lover” ve “The Great Seducer”  dizilerinde rol aldı.

YERİ (예리)

red velvet

Tam adı Kim Ye Rim’dir (김예림). 5 Mart 1999 doğumludur. Grubun lead dansçı, lead rapper ve maknaesidir.Grupta temsil ettiği renk mordur. Hani gruba sonradan katılan bir üye vardı ya. İşte o tatlı Yeri kızımız.

Bir Şarkı:


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Red Velvet - 레드벨벳"

Mesaj At