Psycho Pass anime tanıtım

Sibyl System insanları olasılıklar çerçevesinde yargılıyor ve hüküm veriyor

Teknolojinin geliştiği yakın gelecekte insanların duygu, arzu, psikolojik eğitim, sosyal rahatsızlıkları gibi tüm ruhsal durumlarını analiz ederek, kişinin suç işleme olasılığını (Psycho Pass) ölçebilen “Sibyl System” icat edilmiş ve toplum düzen ve güvenliğini koruyucu bir yapı olarak insanların hayatına girmiştir.

Tür: Cyberpunk, Distopyai Sci-Fi

Yayın Tarihi: Ekim 2012 (TV Serisi)

Bölüm Sayısı:22 (Tamamlandı)

IMDb Puanı: 8,2

Manga Yayın Tarihi: Kasım 2012 (Devam Ediyor)

Kahramanlarımız (resmi web sitesi oldukça başarılı, karakterleri inceleyebilirsiniz) kamu güvenliğini sağlamak üzere kurulmuş olan “Unit-1” adlı güvenlik biriminde, insanların Psycho Pass’ları ölçebilen ve bu sayede ellerinde tuttukları ve Sibyl’e bağlı olarak çalışan “Dominators” adlı silahlarıyla suçlularla savaşmaktadırlar.

Psycho Pass Cyberpunk türünün en önemli temsilcileri olan Blade Runner ve Ghost In The Shell ile benzer özellikler taşımakta. Türü içinde yenilikçi bir yapım olmasa da içinde barındırdığı ilginç öğeler ve izleyiciyi içine çeken aksiyonuyla, türü içerisinde önemli bir yer edindi.

İlk izlediğinizde size Minority Report’u çağrıştıracak olan hikayede insanoğlu her zaman olduğu gibi kendi yarattığı teknolojini gizli kölesi oluyor. Sibyl System, kişi fiilen suç işlememiş olsa dahi, suç işleme olasılığını dikkate alarak onu potansiyel suçlu veya infaz edilmesi gereken suçlu ilan edebiliyor.

Sibyl System insanları olasılıklar çerçevesinde yargılıyor ve hüküm veriyor. İnfazı ise, iradesi yok sayılan insana (müfettişlere) yaptırıyor.

Kendi içinde barındırdığı felsefi öğelerle hikayenin içine girdikçe, kafanızdaki İyi – Kötü – Adalet kavramlarının içini boşaltarak sizi bu olguları yeniden düşünmeye davet ediyor.

Psycho Pass kurgusu, karakterleri, müzikleri, çizim kalitesi ile şimdiden benim TOP5’imde 4. Sıranın sahibi olmayı başardı. 22. Bölümü izleyip arkanıza yaslandığınızda “Daha Yeni Başlıyoruz” diyen ve son saniyesine kadar keyifle izleyeceğiniz bir anime sizi bekliyor (Kapanış jeneriği girdi, dur öbür bölüme hızlıca geçeyim diyen arkadaşlara bir not: Bazı bölümlerin ayrıntıları jenerikten sonra veriliyor, son saniyeye kadar izlenmeli ).

Keyifli Seyirler…

PSYCHO PASS FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


11 Yorum "Psycho Pass anime tanıtım"

 1. MUHTEŞEM ÖTESİ BİR ANİMEEE

 2. Bu animenin konusuna bayılıyorum. Ses efektleri ve çizimler olarak en sevdiğim animelerden biri. İzlemeyenler izlemeli. Makishima’nın alıntıları çok klasik olduğundan hoşuma gidiyor. Bu animenin devam etmesini isterdim. (hala istiyorum 🙂 )

 3. bende psycho passın yeri ayrıdır 😀 gerçekten 2012 animelerinde haketmediği yerlerde sıra alıyor izledikten sonra önerelim daha fazla kişi de bu tadı alsın arkadaşlar 😀

 4. çok iyi kaliteli bir yapım şiddetle tavsiye ediyaorum özellikle bilim kurgu olarak beğendiğim bi yapım

 5. Bence 2012 yılının en kaliteli serilerinden (18. bölümü ayrı tutuyorum 😀 )
  Konusu insanı içine çekiyor ve merakta bırakıyor.2. sezon büyük ihtimalle gelir çünkü Kogami gerçekleri bilmiyor 😀

 6. işyerimde bilgisayar malüm, özellikleri de düşük 🙁

 7. şu an bilgisayarımda hoparlör yok sonra izlerim artık

 8. Tanıtım güzel olmuş ,teşekkürler. 🙂

 9. Övüle övüle Artık izleyecez başka çare yok 😀

Mesaj At