Playfull kiss dizi tanıtımı

Animeden uyarlanmış bir Kore dizisi

Oh Ha-Ni okulunun en tembel öğrencilerinden. Hatta en tembellerin olduğu sınıfta okuyor. Baek Seung-Jo ise okulun en zeki öğrencisi. Üstelik bir de yakışıklı. Ha-Ni gördüğü ilk andan beri Seung-Jo’ya deli gibi aşık. 4 senenin sonunda ona aşkını bir mektupla anlatmaya karar verir. Ancak aldığı karşılık çok gurur kırıcıdır. Seung-Jo mektuptaki yazım hatalarını düzeltmiş ve düşük not vererek mektubu Ha-Ni’ye geri iade etmiştir.

Bir gün küçük bir depremde evleri yıkılan Ha-Ni ve babası, babasının eski bir dostunun evine yaşamaya giderler. Ha-Ni’nin karşılaştığı şey ise Baek Seung-Jo olur. Artık aynı evde yaşayacaklardır.

Ha-Ni karşılık alamamasına rağmen sürekli çocuğun peşinde koşup durmuştur. İstediğini elde edene kadar çok uğraşmıştır. Seung-Jo’nun çalışırken de yanında olabilmek için kazandığı üniversitede okuduğu bölümü bırakmış ve hemşirelik okumuştur. Seung-Jo ise puanı istediği her bölüme tutarken Ha-Ni onun doktor olmasını istediği için tıp okumaya başlamıştır.

YAZAR YORUMU


Ha-Ni’nin Seung-Jo’yu sevdiği gibi, Joon-Gu’da onu sevmektedir. Ha-Ni için çok büyük şeyler yapmıştı. İzlerseniz çocuğa hayran kalacaksınız. İşte Joon-Gu ve her zaman önde duran o komik saçı;

playfull kiss

Dizi genellikle izlenmesi gereken Kore dizileri, mutlaka izlemeniz gereken 10 Kore dizisi gibi yapılan listelerin genelde vazgeçilmezi. Listelerin %98’inde bulunuyor bile diyebilirim. Dizi biraz eski. 2010 yılında yayınlanmıştı. Çok da sevilmiş dünya çapında ödüller de almıştı. Kore severlerin veya K-drama severlerin büyük bir kısmı bu diziyi izlemiştir. Bu yüzden adını ve konusunu daha önce de duymuş olabilirsiniz.

Dizi bittikten sonra Youtube üzerinden her biri 15 dakika olan 7 bölüm yayınlanmıştı. Dizi, bir animeden uyarlanmıştır.

Ben de diziyi çok önerdikleri için ve sürekli gördüğüm için izlemiştim. Ama kızın sürekli aşağılanmasına rağmen çocuğun peşinde koşmasına sinirlenmiştim. İlk başlarda aşkına sahip çıkıyor, ne kadar güzel diye düşünmüştüm. Ama durum aşırıya kaçınca sinirlenmiştim. Sonra yorumları okurken fark ettim ki bu duruma gıcık olan bir tek ben değilim. Büyük bir izleyici kitlesi var. Hatta Ha-Ni’nin 4 yıldır peşinden koşan o çocukla sevgili olmasına bile sıcak bakmışımdır. Sonlara doğru sevgili oldukları için her şey oldu bittiye gelmiş gibi hissettim.

playfull kiss

Aslında dediğim gibi konu çok güzel, izlenmeyecek gibi bir dizi değil. Listelerin hepsinde izlememiz gereken diziler kısmında tavsiye edilmezdi yoksa. Ama size diziyi her yönü ile anlatmak istedim. Yorumlar zaten diğer izleyicinin de çoğunlukla dile getirdiği düşünceleri. Diğer diziler için de dediğim gibi boş zamanınızı değerlendirmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

OYUNCU KADROSU


Baek Seung-Jo: Kim Hyun-Joong

Oh Ha-Ni: Jung So-Min

Bong Joon-Gu: Lee Tae-Sung

Yoon He Ra: Lee Si-Young

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Playfull kiss dizi tanıtımı"

Mesaj At