One Piece anime tanıtım

Korsanlar Kralı olmak isteyen Luffy'nin müthiş macerası

Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır. Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

Tür: Askeri, Dram, Aksiyon, Fantastik, Komedi, Macera, +13

Mangaka: Eiichiro Oda

Bölüm: 762+ (devam ediyor)

Asialogy, eski adıyla LearNihongo’nun kuruluşu One Piece’e dayanır

Bir animeden ne bekliyorsanız One Piece’de mevcut. Mangası dünyanın en çok satan mangası durumunda. Milyonlarca fan, milyonlarca satış, milyonlarca ürün, ciltler…

İnsanlar 2’ye ayrılır. One Piece izleyenler ve izlemeyenler

Nereden nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Bu efsaneyi nasıl tanıtabilirim onu da bilmiyorum. Elimden geldiğince bahsedeyim. Yıllardır süren bir seri olması sebebi ile ilk bölümlerdeki çizimler hoşunuza gitmeyebilir ilk başta. Fakat esas tadı orada. Gerçekten 600’lü bölümlere geldiğinizde keşke ilk baştaki çizimleri korusaydı deseniz. Zira şuan ki çizimler ve renkleri pek kimse sevmiyor. Herkes şikayetçi. Fakat senaryonun mükemmelli, mangakanın dehası anime ve mangayı zirveye götürüyor. Daha ilk bölümde ucundan gösterilen şeyin 500. bölümde konuya bağlanmasını görünce mangakaya hayran oluyorsunuz.

One Piece dünyası çok farklıdır: Şeytan meyvesi yiyenler, kılıç ustaları, devler, cüceler, normal insanlar, gladyatörler, denizciler, korsanlar, balık adamlar, büyük insanlar, uzun kollular, uzun bacaklılar ve daha niceleri. Efsanevi güçler efsanevi yetenekler. Hepsi bir arada! One Piece’de! Korsanların tek amacı korsanlar kralı olmak. Denizcilerin tek amacı korsanları yok etmek.

Seri ile ilgili çok şey söyleyebilirim. Zira hayatım One Piece öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılıyor. Siz iyisi mi izleyin 🙂

ONE PİECE FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


5 Yorum "One Piece anime tanıtım"

  1. Cok guzel muthis anime, senoryo . Ama iki olumsuz yani var , 1, Luffyi kadinin seslendirmesi. 2, animede hali hazirda 2,5 yil gecti. Bence artk karakterlerin biraz buyumesi lazim . Sonucta 20 yillik anime.

  2. İzlediğim ilk animeydi. Anime bir hayat tarzıdır ya 🙂

  3. Animeler 2’ye ayrılır: One Piece ve diğerleri 🙂
    Bunu izledikçe dünyadan soğumanız, “Dünya böyle olmalı!” demeniz muhtemeldir.

  4. her zaman deri….en azından şimdi diyim OP anime kültürüne farklı bi anlam katan nadir güzel animelerdendir. 😉

  5. bu yaz izlenecekler listesinde

Mesaj At