Omamori Himari anime tanıtım

Yuuto'nun hiç bilmediği bir sırrı vardır; şeytan avcısı bir aileden geriye kalan son kişidir

Favori animelerimden biri olan Omamori Himari, izlerken sıkılmayacağınız ve bir sonraki bölümü iple çekeceğiniz başarılı bir yapım. Kısaca konusuna değinmek gerekirse; baş kahramanımız Yuuto, 16 yaşında ve oldukça sıradan bir hayat süren bir lise öğrencisidir. Anne ve babasını kaybettiğinden beri hem komşusu hem sınıf arkadaşı olan Rin, Yuuto’ya bakma görevini üstlenmiştir.

Tür: Aksiyon-Komedi-Okul-Romantizm

Bölüm: 12

Yapım Yılı: 2010

 Kedileri sever misiniz?

Sürdürdüğü bu sıradan yaşamın aksine, Yuuto’nun hiç bilmediği bir sırrı vardır; şeytan avcısı bir aileden geriye kalan son kişidir. Büyük annesinin onu şeytanlardan korumak için verdiği tılsım sayesinde bugüne kadar kazasız belasız gelmeyi başarmıştır. Ancak bir gün tılsım etkisini kaybeder ve şeytanlar hemen Yuuto’ya saldırıya geçer.

Tam bu sırada elinde Yasatsuna dediği kılıcı ile Himari isimli bir samuray ortaya çıkar ve Yuuto’yu kurtarır. Aslında Himari’ninde bir sırrı vardır;oda bir şeytandır. Hemde bir kedi-şeytan…

En kötüsü ise Yuuto’nun kedilere alerjisi vardır…

Evet animemizin konusu kısaca böyle. Gelelim artılarına ve eksilerine…

Genel olarak çizim ve seslendirme olarak oldukça başarılı bir anime.Konunun işlenişi ve karakterlerin birbiri ile etkileşimleri insanı sıkmayacak biçimde.Çok abartılı romantik sahneler yok ancak öyle sahneler var ki “Yeter artık ne olacaksa olsun, siz de kurtulun bizde” dedirtebiliyor insana. Ayrıca Yuuto’nun kalın kafalılığı saç-baş yolduracak seviyelere çıkabiliyor.

Bunun yanında doğa-üstü güçler, katanalar, birbirinden güzel karakterler ve etkileyici dövüş sahneleri eksiklikleri görmezden gelmeye yetiyor.
Uzun lafın kısası, eğlenceli ve aksiyonu bol bir anime izlemek istiyorsanız seveceğinize eminim.

Görüşlerinizi bildirirseniz çok mutlu olurum,bir sonraki yazıda görüşmek üzere,iyi seyirler:)

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 Yorum "Omamori Himari anime tanıtım"

  1. 2. Sezon yok diye içim gidiyor

  2. güzel ve eğlenceli bi anime bi oturuşta bitirdim izleyin derim:)

  3. Sizin Söylediğiniz Günden 2-3- Gün Öncesinde Başlamıştım Gerçektende Güzel Bir Anime İzlemeyenlere Öneririm 🙂

    (1,5 Yılda 400-450 Saate Yakın Anime İzlemiş Birinin Önerisidir ;))

Mesaj At