Moon lovers: scarlet heart ryeo dizisi tanıtım

Geri döndüğünde tarihin artık eskisi gibi olmadığını fark edecektir

Erkek arkadaşı tarafından aldatılan karakterimiz Go Ha-Jin, bir su kenarında içmeye gittiğinde, boğulmak üzere olan bir çocuğu kurtarmak için suya atlar. Çocuğu kurtardıktan sonra sudan çıkması için uzatılan eli tutamaz ve dibe doğru batmaya başlar. Gözlerini açtığında ise artık günümüz dünyasında değildir.

Karakterimiz gözlerini açtığında kendini yüz yıllar öncesinde, Goryeo Hanedanlığı zamanında bulur. Artık burada Hae Soo adlı genç bir kız olarak yaşamaya başlar.

YAZAR YORUMU


Hae Soo ilk bölümlerde 8. Prens ile aşk yaşıyordu. Daha sonra ilerleyen bölümlerde 4. Prens ile aşk yaşamaya başladı. Ama aralarında başından beri bir çekim vardı zaten. Bölümler ilerledikçe iyi ki 8. Prens’in yanında kalmamış diyorsunuz. Dizi bittiğinde en çok duyduğum yorumlardan birisi; 4. Prens ile Hae Soo arasındaki aşka kimse karşı çıkamıyordu ama içlerinde hep 8. Prens ve Hae Soo aşkından bir parça kalmıştı. Buna ben de dahil  Bunun sebebinin dizinin bize ilk başlarda asıl aşkın 8. Prens-Hae Soo aşkı olacağını hissettirmesiydi. Diziyi diğer dizilerden ayıran bir özelliği de bu olsa gerek.

Hae Soo geçmişe tarihi değiştirmek için gönderildi…

moon-lovers-scarlet-heart-ryeo

Hae Soo’nun diğer prenslerle kurduğu unutulmaz dostluklara da şahit olacaksınız. Dizinin güldüren kısmı da buralar zaten. Tarihi konuları da içeren bir dizi olduğu için taht kavgaları, ölümler, kılıç sahneleri vb. sahnelerle de karşılaşacaksınız.Bol ağlamalı bir dizidir kendisi. Hae Soo Goryeo’da 10 yıldan fazla kalmıştır. Bu sırada çektiği acılar yürekleri yakıyordu. Dramı, aşkı, dostluğu bir arada yaşatan bir dizi. Dizide yaşanan diğer aşklar da sanki ana karakterlerin aşkı gibiydi. Ana karakterlerde yaşadığınız duyguları yan karakterlerde de eksiksiz bir şekilde hissediyorsunuz. Final bölümünün her dakikasında ağlayacağınızı da söyleyelim ki hazırlıklı olun.

moon-lovers-scarlet-heart-ryeo

Dizi Kore’nin en çok izlenen yapımları arasında. Moon Lovers adlı bir Çin dizisinden uyarlama. Kendim de yayınlanırken bizzat takip ettiğim için topladığı ilginin çok büyük olduğunu söyleyebilirim. Adını kesinlikle unutulmayanlar listesine ekledi. Müzikleri de dizi kadar ilgi toplamıştı.

OYUNCULAR


Hae Soo: IU

4.Prens: Lee Joon-Gi

8.Prens: Kang Ha-Neul

10.Prens: Byun Baek-Hyun (EXO)

3.Prens: Hong Jong-Hyun

13.Prens: Nam Joo Hyuk

14.Prens: Ji Soo

FRAGMAN



İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Moon lovers: scarlet heart ryeo dizisi tanıtım"

Mesaj At