Liar Game tanıtım

Yalan Oyunu, adından da anlaşılacağı gibi gerçekten de yalan söylemenin kazandırdığı bir oyun türüdür.

Liar Game adlı Japon dizisi, mangadan uyarlamadır. Bu dizi ile ilk karşılaşmam mangası sayesinde olmuştu. Okurken büyük bir heyecan ve hayretler içinde kalıyordum. İçinde kurnazlık, acımasızlık ve zeka vardı.

Aptallık derecesinde iyi olmak suç mudur?

Liar Game, Kanzaki Nao adlı bir kızın bu oyuna bulaşması ve şirketin yapmış olduğu oyunları anlatmaktadır. Peki nasıl mı oldu her şey? Kanzaki Nao, aptallık derecesinde iyi olan bu kız bir gün eve döndüğünde kapısının önünde siyah bir kutu bulur. Bu kutuyu açtığında siyah zarfın içinde kutuyu açtığınız anda oyuna dahil edildiniz şeklinde bir yazı bulur. Kutunun içinden bir de kaset çıkar ve oyunun kurallarını anlatır. Oyun rakibinin henüz belli olmadığını kendisine bildirileceğini söylenir. Belli bir süre sonra rakibinin ilkokul öğretmeni olduğunu öğrenir. İçi rahatlamıştır. Ancak kurallar nettir. 1 ay boyunca size verilmiş olan parayı elinizde tutunuz. Ayın sonunda görevliler parayı sayacak ve 500 milyar civarında parayı teslim alacaktır. Eğer parada açık olursa 500 milyar para cezası vardır. Rakibinden para çalmak serbest, 500 milyarın üzerinde olan para çalan kişide kalacaktır.

liar game

Öğretmeni, Nao ile şirket aleyhinde konuşur ve parasını ona vermesini, bankaya koyacağını ve ay sonunda ona vereceğini söyler. Ancak öğretmeni tarafından kandırılan Nao bunu fark ettiğinde yapacağı hiçbir şeyi yoktur. Polise gidemez! Karşılaştığı bir polis ona Japonya’nın oldukça ünlü bir sigorta şirketini dolandırmaktan hapis yapmış olan Akiyama Shiinichi’n serbest kalacağını ondan yardım etmesini sormasını söyler. Nao’nun kurtuluşu Akiyama’dadır. İstenilen iyilik bazı şartlar koşulu ile kabul edilir. Ve oyun başlar.

liar game

2 sezon 2 özel bölüm ve 2 filmden oluşmaktadır.

Genel anlamda oyunlar 3-4 bölümde bir değişmektedir. Oldukça güçlü rakipler ile Nao gibi masum bir insan baş edemez. Herkesi kurtarmak isteyen Nao neleri başaracaktır?

2. sezonun finalini film olarak çekmişlerdir. 2 özel bölümden bir tanesi Alice ile ilgili olanın ardından Akiyama’yı mahvetmek amacıyla yeni bir oyun kurgularlar. Yeniden Doğuş (Reborn) yeni kişiler yeni oyun.

İzlenme Sıralaması


-Liar Game 1.Sezon

-Liar Gama 2.Sezon

-Liar Game Final Stage- Son Sahne

-Liar Game Özel bölümler

-Liar Game Reborn

Karakterler


Kanzaki Nao: Erica Toda

Shiichi Akiyama: Shouta Matsuda

VideoİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Liar Game tanıtım"

  1. Bütün seriyi izledyim ,tavsiye ederim güzel bir seri, her ne kadar shota matsuda icin izlemeye baslasamd ilginc bir kousu var 👍

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.