asialogy korece kelimeler kitabı

Asialogy Korece Kelimeler

Türkiye'nin İlk ve Tek Korece Kelime Alıştırma Kitabı


Asialogy Korece Kelimeler kitabımızda, Korecedeki sözcük tiplerini ve en sık kullanılan ilk 1000 kelimeyi örnek cümleler ile işledik. Bu kitap ile kelimelerin doğru yazılışını cümle içerisindeki kullanımını ve okunuşunu öğrenip, 6 farklı alıştırma tipi ile kelimeleri pekiştirmiş olacaksınız. Kitapta öğreneceğiniz toplam kelime sayısı ise 1000'den fazladır.

Bu kitabın son baskısında kapakta 단어 yazılması gerekirken 문법 kelimesi yazılmıştır. İçerikte bir sorun yoktur.

Online destek

Kitapla ilgili her şeyi bize mail atarak sorabilirsiniz.

Başlıca satış noktaları

Kitabın yayınevi olan Cinius Shop'tan online alabilirsiniz. Evinize kargolanacaktır.

cinius

kitapyurdu

ravza kitap

pandora

pandora

pandora

sozcukitabevi

hepsi burada

dr

bkmkitap

idefix learnihongo

kitap sepeti

ucuz kitap al

 

kırmızı kedi

kitap365

 

ÖNEMLİ UYARI

Kitaplarımızı sipariş etmek için önerdiğimiz site www.kitapyurdu.com sitesidir. Kitapyurdu dışındaki bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. 

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir. Tüm kitaplar en güncel haliyle satılmaktadır.

asialogy korece kelimeler kitabı

BU KİTAP KİMLER İÇİN?


Asialogy Korece Kelimeler kitabı;

Kendi kendine Korece öğrenmek isteyenler,
Cümle çevirileri ile pratik yapmak isteyenler,
Koreceye yeni başlayacaklar,
Kelime alıştırmaları yapmak isteyenler,

Kitap çocuklar dahil herkesin anlayacağı kadar basit bir dilde hazırlanmıştır.

ÖRNEK CÜMLELER

asialogy korece kelimeler kitabı

Kitapta Korecede en sık kullanılan ilk 1000 kelimenin cümle içerisindeki kullanımları örnek 1 tane cümle ile verilmiştir. Böylece kelimelerin kullanımları da gösterilmiştir.

 BASKI KALİTESİ

asialogy kore alfabesi kitabı

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

KELİMELER

asialogy korece kelimeler kitabı

Kitabımızda her kelimenin Kore Alfabesi ile yazımı, altında eğik olarak okunuşu ve anlamı verilmiştir. Yan tarafına ise kelimeyi kendiniz yazın diye ufak bir alan koyduk.

ALIŞTIRMALAR

asialogy korece kelimeler kitabı

Kitabımızda öğrendiğiniz kelimeleri pekiştirebilmeniz için her 40 kelimeden sonra 6 farklı soru tipinde alıştırmalar hazırladık.

SÖZCÜK TÜRLERİ

learnihongo japonca kelimeler

Kitapta Korece fiil, sıfat, zarf, isim gibi yapılara kısaca değinilmiştir. Ayrıca verilen ilk 1000 kelimenin hepsinin hangi sözcük grubunda olduğu da yazılmıştır.

ANLATIM DİLİ

asialogy kore alfabesi kitabı

Ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik kitapların sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

ÖNSÖZ


Bir dili öğrenirken dil bilgisi kurallarını öğrenmek kadar, dilde en sık kullanılan kelimelerin yazılış ve cümle içerisindeki kullanımını öğrenmek de bir o kadar önemlidir.

Korece öğrenenlerin en çok zorlandığı konulardan birisi kelimelerin yazılışına alışmaktır. Zira Korecede aynı sesi veren bir çok harf bulunmaktadır. Örneğin 2 tane “e”, 3 tane “ve” harfinin olması sebebiyle hangi harfin nerede kullanılacağının ezberlenmesi gerekmektedir. Biz de bu kitabımızda Korecedeki ilk 1000 kelimenin yazılış, okunuş ve kullanımını incelesek de daha fazla kelimeye yer verdik.

Kitabımızın başında Korecede yer alan sözcük türlerinin bir kısmına ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindik. Gerekli yerlere de notlar koyarak uyarılar yaptık.

Kitabımızda yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir.

Korece eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

asialogy korece kelimeler kitabı

NEDEN ALMALIYIM?


Korecede aynı sesi veren çok sayıda harf bulunmaktadır. Bu sebeple bir kelimenin yazılışını ezberlemeniz gerekmektedir. Çoğu öğrencimiz sözlükte bir kelime aratırken karşısına bir çok farklı kelime çıkmaktadır. Hangisini kullanacağını bilemediği için de kafası karışmaktadır. Bu kitap bu sorunu ortadan kaldırmak için en sık kullanılan 1000 kelimeyi kullanımları ile beraber direkt size vermektedir.

 

ONLİNE EĞİTİM


Bu kitapta günlük hayatta sık kullanılan merhaba, nasılsınız, iyi geceler gibi günlük deyişler yer almamaktadır. Bu tür 100 adet sık kullanılan günlük deyişi sitemizde ücretsiz olarak çalışabilirsiniz. Eğitimler sayfasındaki Korece Kelimeler eğitiminden başlayabilirsiniz.

KÜNYE


TÜM KİTAPLARIMIZ


29 Yorum "Korece Kelimeler Kitabı"

 1. korece dil bilgisi kitabı bu sene içinde çıkar mı

 2. Asilogy korece dil bilgisi kitabı tahminen ne zamana çıkar?

 3. Asilogy korece dil bilgisi kitabı var mı? Varsa hangi sitelerde var?

 4. hocam iyi akşamlar. korece test kitabı yayınlıyacak mısınız ?

 5. dilbilgisi kıtabını da çıkarıcakmısınız??

 6. Hocam kitap yurdunda fiyati 36 bucuk ordan siparis ettigimizde kargo ucreti vericek miyiz
  Kargo ucretliyse ne kadar eder kitapla birlikte ?

 7. Merhaba;
  Videolarınızdan sonra Korece Kelimeler kitabınızı aldım. Asialogy Korece Dilbilgisi adı ile ( tam da benim ihtiyacım olan) başka bir kitaptan daha bahsediyorsunuz fakat internetten bulamadım. Kelimeleri okumada ve yazmada sıkıntım yok ama video dilbilgisi dersleriniz yavaş yavaş oluştuğu için kitabı temin edip tamamına vakıf olmak istiyorum. Bu konuda satış yapılan internet adresini veya temin noktasını belirtirseniz minnettar olurum. Takipçinizim ve bir çok kaynağı incelemiş biri olarak çalışmalarınızı oldukça takdir ediyorum. Başarılar.

 8. Samsun da yasiyorum ve sanirsam çok uzun zaman geçmiş acaba bulabilir miyim??

 9. korece kelimeler kitabınızı bugün aldım.gerçekten mükemmel, sitedeki korece dersler bölümüyle birlikte kitaba mı çalışmalıyım yoksa kitaptaki dil bilgisi bölümleri de yeterli mi?
  cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler…

 10. Korece kelimer kitabını Istanbulda bulamadım Atinadayım nasıl sipariş verebilirim

 11. İlk kitabınızı aldım,çok faydasını gördüm:))şimdi ikinci kitabınızı sipariş ettim umarım hemencecik gelir.

 12. Sıfırdan. Aşmayacak olanlar hangi kitapla başlamalı?

 13. DR da satışı ne zaman başlayacak acaba, oradan kitap siparişi vermem gerekiyor bu kitabı bekliyorum umarım hemen verilir

 14. Peki satışa başladığında sizden haber nasıl alabiliriz

 15. Korece alfabesi kitabını bugün tamamlamış bulunuyorum. Kesinlikle çok yararlı oldu. Kelime kitabı da çok başarılı gözüküyor.Kitabın çıkmasını dört gözle bekliyorum.

 16. fiyatı ne kadar diğer kitabı D&R de bulabileceğimizi söylediniz onu buldum fakat bu kitabı bulamadım nerede bulabilirim?

  • Merhaba, normalde bugün satışa çıkacaktır fakat satış noktaları sisteme giremediler. Bir iki güne satışı başlar. Fiyatını biz de bilmiyoruz. Kitapçılar belirliyor.

Mesaj At