asialogy kore alfabesi kitabı

Asialogy Kore Alfabesi

Türkiye'nin İlk ve Tek Kore Alfabesi Kitabı


Asialogy Kore Alfabesi kitabı ile bir kaç gün içerisinde görsel hafıza teknikleri ile kalıcı ve hızlı bir şekilde hangıl, yani Kore alfabesini okuyabilir hale geleceksiniz. Kore alfabesi yazılarak öğrenilmesi gereken bir alfabedir. Çünkü Korecede her kelimenin yazılışını ezberlemek zorundasınız. Bunun sebebi de Korecede aynı sesi veren bir çok harfin olmasıdır. Biz de sizlerden gelen talep üzerine bol bol pratik yapabileceğiniz Asialogy Kore Alfabesi kitabını hazırladık.

Online destek

Kitapla ilgili her şeyi bize mail atarak sorabilirsiniz.

Başlıca satış noktaları

Kitabın yayınevi olan Cinius Shop'tan online alabilirsiniz. Evinize kargolanacaktır.

cinius

kitapyurdu

ravza kitap

pandora

pandora

pandora


sözcü

dr

bkmkitap

idefix learnihongo

kitap sepeti

ucuz kitap al

 

kırmızı kedi

kitap365

ÖNEMLİ UYARI

Kitaplarımızı sipariş etmek için önerdiğimiz site www.kitapyurdu.com sitesidir. Kitapyurdu dışındaki bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. 

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir. Tüm kitaplar en güncel haliyle satılmaktadır.

asialogy kore alfabesi kitabı 2

BU KİTAP KİMLER İÇİN?


Asialogy Kore Alfabesi kitabı;

Koreceye yeni başlayacaklar,
Daha hızlı hangıl okumak isteyenler içindir.

Kitap çocuklar dahil herkesin anlayacağı kadar basit bir dilde hazırlanmıştır.

GÖRSEL HAFIZA

asialogy kore alfabesi kitabı 3

Tüm hangıl karakterleri görsel hafıza teknikleri ile öğretilmektedir. Böylece kolayca öğrenip, uzun süre unutmadan hafızanızda kalacaktır.

 BASKI KALİTESİ

asialogy kore alfabesi kitabı 4

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

ÖRNEK KELİMELER

asialogy kore alfabesi 5

Kitabımızda her harf ile ilgili örnek kelimeler verilmiştir. Böylece  harflerin kelimede bulunduğu yere göre farklı okunuşlarını da görmüş olacaksınız.

MATRİS YÖNTEMİ

asialogy kore alfabesi kitabı 6

Kitabımızda heceleri öğrenirken, kaliteli bir alıştırma imkanı sağlamak için kendimize ait bir yöntem olan matris yöntemini kullanarak geriye dönük sürekli tekrarlar yaptırıyoruz.

HARF ÇİZİMLERİ

asialogy kpre alfabesi kitabı 7

Kitabımızda tüm hangıl harflerinin çizim kuralları verilmiştir. Bu sayede doğru çizim sırası ile öğrenip başkalarının el yazısını da okuyabilmeniz sağlanmıştır.

ANLATIM DİLİ

asialogy kore alfabesi kitabı 8

Ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

ÖNSÖZ


Asya dillerinden birini öğrenirken gözümüze hiç alışık olmayan alfabelerle karşılaşırız. Bunlara baktığımızda hemen hepsi birbirine çok benzese de aslında farklılıklar mevcut. Biz bu kitabımızda bu alfabelerden biri olan Kore alfabesini kolay ve hızlı bir şekilde öğretmeyi görev edindik. Asialogy ekibi olarak siz değerli öğrencilerimizden gelen talep doğrultusunda, Türk öğrencilerine yararlı olabilecek bir kaynak kitap ortaya koymanın sevincini yaşamaktayız. Kitabımızda Hangıl olarak adlandırılan Kore alfabesini görsel hafıza teknikleri ile öğreteceğiz.

Hangıl hecelerinin okunuşunu ve yazımını da öğreteceğimiz bu kitabın tüm öğrencilerimize faydası olması dileğiyle.

asialogy kore alfabesi kitabı 9

NASIL ÖĞRETİYOR?


Aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi görsel hafıza teknikleri ile harfler öğretilmektedir. Daha sonra bunların çizimleri gösterilip, okuma, yazım ve çizim alıştırmaları ile hafızada yer tutması sağlanıyor. Ayrıca örnek kelimeler verilerek nasıl kullanılacağı da belirtiliyor. Kitapta çok sayıda kelime alıştırması da bulunuyor.

 

ONLİNE EĞİTİM


Kitapla beraber bir adet de online ücretsiz eğitim sitemizde bulunuyor. Bu eğitimden gelen bildirimler de göz önünde bulundurularak interaktif bir şekilde hazırlanmıştır. Kitapta yer alan kelimelerin neredeyse tamamını bu eğitimden dinleyebilir ve eğitimdeki testleri de ücretsiz çözebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI


Kitabımız basılırken sadece ön kapak hatalı basılmıştır. İç kısım ve arka kapak hatasızdır. Kitabı normal bir şekilde kullanmanıza engel bulunmuyor.

KÜNYE


TÜM KİTAPLARIMIZ


51 Yorum "Kore Alfabesi Kitabı"

 1. Hocam kafdağı kırtasiyelerinde de bulabilir miyiz bu kitapları?

 2. Merhaba , maddi sıkıntılardan dolayı butün kitapları alamıyorum. Alfabe kitabını almadan , buradaki derslerle alfabeyi oğrensem bir sorun olurmu?

 3. Hocam kitap renkli mi? Görsel olarak daha rahat akılda kalmasından dolayı soruyorum. İyi günler.

 4. Asialogy alfabe kitabını Trendyol dan almayı düşünüyorum ama kitabın kapağı aynı değil içeriği aynımıdır acaba ?🤔

 5. Merhaba,

  Kitap bugün elime ulaştı. Renkli baskı bekliyordum ama değil, amazon sitesinde bu bilgi verilmemişti. Ayrıca bu sayfadaki örnek sayfaları ise şuan görüyorum, örnek sayfalar haliyle daha kaliteli görünüyor. Kitap ise 2.hamur kullanıldığından örnek sayfalar gibi değil. Göz yormaması için tercih edildiği belirtilmiş fakat ticari kaygı ile maliyeti düşürmek amaçlı 2.hamur tercih edildiğini düşünüyorum.
  Sonuç olarak beklediğim kalitede değil, görsel hafıza ile desteklemek istiyorsanız renkli olması her zaman daha iyidir. Korece öğrenmeye yeni başladığımdan içerikle ilgili şuan yorum yapamayacağım. Kitapların 1.hamur renkli basımları var ise almayı düşünebilirim.

  İyi çalışmalar,

 6. Benimkinin kapağı farklı. Bu yeni tasarım güzel olmuş. Acaba diğer Korece kitaplarımla uyumlu olsun diye bunu satın mı alsam 😀😃

 7. Cok guzel bir site. Tesekkur ederim hocam

 8. kore alıştırma kitabı da çıkıcak mı hocam
  cevaplarsınız sevinirim:)

 9. Dilbilgisi kitabı ne zaman çıkacak, belirli bir tarihi var mı?

 10. Ya kitabı nasıl sipariş ettiriyor sunuz?

 11. korece dilbilgisi kardesim icin aroyorum ne zaman cikicak

 12. hocam dilbilgisi kitabının çıkış tarihi belli mi acaba? Yakın bir tarihse 3 kitabı toptan almak istiyorum. Eğer değilse TÜYAP tan 2 kitabı alacağım. yayın evinizin geleceği yazıyordu umarım bulabilirim ^^

 13. azerbaycanada geliyor.Ben siparis etdim.Instagram da kitab satilan sayfalara sorabilirsiniz,

 14. Umarım bu kitap Azerbaycan’a da gelir. Başarılarınızın devamını dilerim hocam. Online sitenize daha yeni başladım. Ama gördüğüm en iyi anlatıma sahip site. Bu yüzden sizi tebrik ederim.^_^

 15. hocam bu kitapta sadece alfabemi var yani alfabeyi bilen birinin bunu alması gerekir mi ?

 16. 2. Serisi çıkacak mı Kore alfabesi

 17. Çıkarttığınız “Kore Alfabesi” kitabının devamı niteliğinde bir seri gelmeyecek mi acaba, tıpkı “Japonca” dili için çıkarttığınız diğer kitaplar gibi? Çünkü araştırdığım bütün siteler arasında Türkçe olarak ve en düzgün anlatan site burası ancak kaynak olarak sizin kitaplarınızı da kullanmak istiyorum lâkin korece öğrenmek için şu anda çıkarttığınız tek bir kitap var ve bu da öğrenimimizi biraz kısıtlıyor. Cevap verirseniz çok sevinirim, iyi günler.

 18. I Azərbaycanda by kitabdan var mı ?

 19. Korece kitapların dil bilgisi kitapları alıştırma kitapları yok mu 🙁

 20. ilk kitabı aldım diğerleri de çıksa da hemen alsak hocam 😀

 21. Diger Korece kitaplar ne zaman çıkacak

 22. Hocam kitap mavi renk mi? Bir tane daha sorum olacak. Mavi renk olan kitapta matris yöntemi yok mu?

  Korece kitap serileri gelsin…😉😉😉😉

 23. sadece kore alfabesi kitabı mı var?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 24. birşey soracağm ama neden hep japonca kelime,dil bilgisi,alıştırma felan ama sadece 1 tane korece kitap var.Acaba kitabı yazıyormusunuz yoksa birdaha çıkarmıyacaksınız

 25. Acaba diğer ülkelere online satış yapıyor musunuz? Ben azerbaycan’da yaşıyorum. Bir türlü bu kitapı alamadım. Cevaplarsanız sevinirim. Örnek sayfaları, matris ve görsel hafıza yöntemi çok iyi olmuş

 26. Benim e postman yok malesef kusora bakmayın ama bu kitabı cok ama çok istiyorum nütfem 😊😊eyer size telefon numaramı verebilirim

 27. Sizin sayenizde Koreceyi çok çabuk öğreneceğiz

 28. Abdurrahman hocam yani şimdi kusura bakmayın ama ayıp ediyorsunuz;) ben sadece kore alfabesini sipariş verdim D&R’dan ama Korece eğitim kitaplarının devamını bekliyoruz;)

 29. Kitap o kadar güzel ki istemeden aklınızda kalıyor bütün harfler. Herkese önerimdir. Diğer kitabı merakla bekliyorum.

 30. Gercekten bende dr den almak iatiyorum inşallah korece icin baska kitaplarda gelir ve onlarda bu kitap gibi uygun fiyatli olursa almak isterim baska korece kaynak almistim pek memnun kalmadim dogrusu ama bu guzele benziyor inşallah korece serisinin devami gelir

 31. kore dil bilgisi ve kelimeler kitabı yok mu??

 32. Ben kitabınızı dün sabah şipariş ettim ve nerdeyse her gün bu siteye girip kitabı tekrar tekrar inceliyorum ben daha kitap gelmeden kitabı bu kadar çok sevdim kitap geldiği ne yapacağım düşünmesi bile mutlu ediyor bu site ve kitap için verdiğiniz emeklerin karşılığını umarım alırsınız.^^

 33. Satın aldım. Çok beğendim. Bu kadar kaliteli ve zengin bilgilerin elimin altında olması çok güzel. Elinize sağlık hocam. ^^

 34. Bundan daha detaylı ve açıklayıcı Kore alfabesi anlatan başka bir kitap yoktur herhalde. Sitedeki Kore alfabesi dersinden sonra çok güzel pekiştiriyor. Korece öğrenen arkadaşlarımın hepsine aldırdım 🙂 Kore alfabesi çalışmak için bence en iyi kaynak. Umarım Korece ile ilgili başka kitaplar da yayınlarsınız 🙂

 35. Kitap çok güzel hazırlanmıs ve anlatımı mükemmel. Memnunıyetimi belirtmek istedim. Cok kısa sürede artık anlamasam da rahatlıkla okuyabiliyorum. Diğer kitabı sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

 36. Koreceyi en basit halde anlatan bir site gerçekten mükemmel.Alfabeyi geliştirmek için kitabınızı sipariş edeceğim , daha geniş içerikli kaynak kitaplarda gelir umarım Japoncadaki gibi.Başarılar 🙂

 37. Kitabı almış bulunmaktayım. Çok Teşekkürler gayet güzel bir çalışma olmuş. Devamını beklemekteyim…:))

 38. Bikaç gün içinde kitabı sipariş edicem sitenizdende çalışmaya başladım. Korece hakkında zaten az çok bir bilgim vardi ama hep farkli farkli sitelerden çalişip en doğru olanini bulmaya çalışıyodum internetteki sitelerde birinin ak dediğine öbürü kara diyebiliyor. Sayenizde koreceyi en doğru şekilde ve zorlanmadan öğrenebilicem.bunun içinde kafam karışmasin diye bildiklerimi unutup koreceye calismaya sizin sayfanızla en başindan başladım, iyiki sayfanızı keşfetmişim tüm emeklerinizin hakkini fazlasiyla hakediyorsunuz😊

Mesaj At