Jisatsutou manga tanıtım

Hayata çeşitli nedenlerle tutunamayan insanlarla alakalı manga

JİSATSUTOU KONUSU


Bir süredir fazla bilindik mangaları okumaktan sıkılıp farklı bir konusu olan mangaları aramaya baslamıştım ve bu mangayı buldum. Yüz çizimleri v.b seyler o kadar ahım şahım olmasa da konusunun sizi mangaya bağlayacağını düşünüyorum.

Tür: Dram, trajedi, psikolojik, seinen

Mangaka: Mori Kouji

Bölüm: 12

Hayata çeşitli nedenlerle tutunamayan insanlarla alakalı manga.

Ekonomik sıkıntılar, hiç bir konuda başarılı olamama, toplumdan dışlanma gibi sebeplerden Japonya’da intihar miktarı artmaktadır. Baş karakterimiz Sei (Yaşamak) ise hayatta hiç bir sey yapamamış birisidir. Annesi ve babası bile onu hor görmeye başlamış artık. Ve Sei artık bunlardan sıkılmıştır. Buna artık bir son vermek için ismine ihanet edip bileklerini kesip intihar eder.

Hastaneye kaldırılan Sei doktorun kendisine sunduğu isterse ölebileceğini, yaşama haklarından vazgeçebileceğini belirten teklifi kabul eder ve kendisine verilen kontratı imzalar. Gözlerini kapatır ancak uyandığı vakit kendisini bir adanın içinde bulur. Yanında ise 60 civarı kişi bulunmaktadır. Karşılarında bir tabela vardır ve kendilerine bu adanın içinde herhangi bir şekilde istediklerini yapabilecekleri, herhangi bir kuralın olmadığını, insani haklarının korunmadığını artık Japonya’da ölü olarak tanındıklarını ve uluslararası sularda güvenliklerinin garanti edilmediğini belirtmektedir. Kimisi bu intihar adası olarak bilinen yerde kendini öldürür kimisi kuralsız bir şekilde yaşar, kimisi ise hayatta kalmak için uğraşır. Sei ise ne yapması gerektiğinden şüphelidir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Jisatsutou manga tanıtım"

  1. Nerden okuyabilirim bunu ?

    • Murathan Akyıldız7 Şubat 2015 at 14:11

      Ben MangaFox tan ingilizce olarak okudum türkçesini bulman zor olabilir.

Mesaj At