Korku filmi yapmaya müsait 8 terkedilmiş gerçek mekan

İşte size korku filmi senaryolarınız için ilham verebilecek 8 mekan

“Haikyo” Diye Bir Şey Duydunuz Mu Hiç?

“Haikyo” Japonca’da “Kalıntılar” anlamına geldiği gibi; bir tür aktivite olan “eskilerden kalma terk edilmiş mekanları keşfetme” terimi olarak da kullanılıyor. Bu terk edilmiş mekanlar arasında konutlar, aşk otelleri, striptiz kulüpleri, askeri üsler, muayenehaneler ve dahası da bulunuyor. Hem meraklısı çok olduğu için, hem de bu tip terk edilmiş yerler bol olduğu için bir tür turizme de dönüşmüş bu iş. Zaten onları ilginç kılan da zamanında gerçekten yaşanmışlıklar barındırmaları. İşte size korku filmi senaryolarınız için ilham verebilecek 8 mekan.

1- Midori Nursery School

8 terkedilmiş gerçek mekan

Pek fazla bilgi yok fakat sahibesinin adı “Midori” olduğu için böyle bir isim konulmuş. İçeride bolca kitap, oyuncak ve enstrüman bulunuyor. Neden terkedildiği bilinmiyor.

8 terkedilmiş gerçek mekan

2- Yui Grand Love Hotel

8 terkedilmiş gerçek mekan

Japonya’da terkedilmiş aşk otellerinden belki de en ilginci. Yıllar önce liseli bir kıza burada tecavüz edip, öldürmüşler. Bir duvarda kanlı el izleri hala duruyor görüldüğü üzere. (“Duvarların dili olsa da konuşsa” deyimi mecazlıktan çıkmış görüldüğü üzere)

3- Japan Snake Center

8 terkedilmiş gerçek mekan

Artık uygulama yapılmayan bir tür laboratuvar ile karşı karşıyayız. İçeride özenle muhafaza edilmiş ölü yılanlar, kertenkeleler ve kaplumbağalar var. İçerideki bu örnekler yakın zamanda başka yerlere nakledilecekmiş.

4- Queen Chateau Soapland

8 terkedilmiş gerçek mekan

Genelev olarak işletilen bu mekanda Türk hamamı da bulunuyormuş. Yetkililer, kaçak işçi çalıştırıldığını tespit edince kapatılmış. Binanın dışındaki kupa kraliçesi resmi dikkat çekiyor.

5- Russian Village

8 terkedilmiş gerçek mekan

Japonya’daki bu terk edilmiş “tema parkın teması” Rusya. En çok tahrip edilmiş yerlerden biri. Ama bu komplekste yer alan en görülesi şey koca mamut heykeli.

8 terkedilmiş gerçek mekan

6- Kayıp İnek

8 terkedilmiş gerçek mekan

Bu şirin ve kayıp ineğin içinde zamanında bir dondurma dükkanı varmış. Dağın başında dondurma dükkanı bana da garip geldi ama otoyol kenarındaymış yazılanlara göre.

7- Mr H.’in Evi

8 terkedilmiş gerçek mekan

Zengin bir politikacı ve Fransız (ya da Fransızca orasını anlayamadım) profesör olan Mr. H’in kendisi gibi gizemli evi. “İnsan Hakları ve Özgürlük Hareketi”nin aktivistleri burada kalıyor ve toplantılarını yapıyorlarmış. Evde 1920’ler ile 1940’lar arasında ikamet edilmiş.

8- Doktor H.’in Kliniği

8 terkedilmiş gerçek mekan

İşte korku filmlerine set olabilecek süper dehşet bir klinik! Gizemli doktorumuz burayı hem evi hem de kliniği olarak kullanıyormuş. Fotoğraflar ve kitaplar hala duruyor. Doktor savaş yıllarında Çin’den göçedip Japonya’ya yerleşmiş. (Bu arada her gizemli kişiliğin kendine “H.” demesi?)


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 yorum

  1. ’in profil fotoğrafı

    ne güzel eski terkedilmiş yer keşif gezisi. çok severim keşifleri. 😀 Türkiye’de olması imkansız birşey (var ama..???.).

  2. bizim ingilizce hocası da kendine mr H dedirttirio 😀

  3. Dr. H. ‘ın kliniği ve japan snake center güzelmiş hee 😀

Bir Cevap Yazın

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön