Japonya'da dil eğitimi

Sakitama International Academy

さきたま国際学院

Sakitama Uluslararası Akademi


Japonya'da Japonca öğrenmek istiyorsanız Tokyo'ya bir saatlik uzaklıkta, Saitama şehrindeki Sakitama Uluslararası Akademi sizin için uygun bir tercih olacaktır. Okul sadece Japonca eğitimi değil, eğitimle beraber kültürel aktiviteler de sunarak öğrencilerinin Japonya yaşamına adapte olmasını da hızlandırmaktadır.

Bulunduğu şehir: Saitama / Japonya

Kurutuluş tarihi: 2017

Kapasite: 100 öğrenci

Başvuru: bilgi@asialogy.com

Sunduğu Kurslar

Kısa dönem: 1-3 ay arasındaki eğitimlerdir.

Yaz kursu: Yaz mevsimine özel  tatil tadında 1 aylık kısa bir kurstur.

1.6 yıllık kurs: 18 aylık uzun dönem kurstur. Orta seviyede Japonca bilenler için. Vize gerektirir.

2 yıllık kurs: 24 aylık uzun dönem kurstur. Sıfırdan başlayacaklar için. Vize gerektirir.

 

KİMLER BAŞVURABİLİR?


Sakitama Uluslararası Akademi'ye; 16 yaşından büyük herkes, Japonya'da Japonca öğrenmek isteyenler, Sıfırdan Japonca öğrenecekler, Belli seviyede bilip ilerletmek isteyenler başvurabilir.

Kısa dönem kursların temel amacı, öğrencilerin yerlilerce konuşulan gerçek zamanlı Japonca’ya uyum sağlamalarına yardım etmek ve konuşma yeteneklerini geliştirmektir. Bu nedenle ana dersler ve görevler öğrencinin aktif kelime bilgisi ve gramer kullanım yeteneğini genişletmeyi amaçlamaktadır. Kısa dönem kursu, bir bakıma uzun dönem kursların denemesi gibidir. Memnun kalmanız halinde uzun dönem eğitime kayıt olmaya karar verebilirsiniz.

Kısa dönem kurslar her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. Her zaman başvuru yapabilirsiniz. Kısa dönem öğrenciler turist olarak geldikleri için çalışmaları yasaktır. Sadece uzun dönem öğrenciler için okul çalışma vizesi sağlamaktadır.

Başvuru Prosedürü: Kısa dönem kursunu almak için başvuranın kısa-dönem vizesine ihtiyacı vardır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 gün Japonya'da vizesiz kalabildikleri için herhangi bir vize almalarına gerek bulunmuyor. Başvuru, öz geçmiş ve mülakattan sonra okul, başvuranın kabul edilip edilmeyeceğine karar verir. Onaylanan başvurular, okul giriş iznini temin ederler. Temin ettikten sonra, Japonya’ya doğru yola çıkabilirsiniz.

Öğrenim ücretleri aşağıdaki gibidir. Dilerseniz sadece 1 aylık da kayıt yapabilirsiniz. Çoğu öğrenci tatil döneminde hem okulu denemek hem de Japonya'da vakit geçirmek için 1 aylık kayıt yaptırmayı uygun görmektedir. Böylece okulun eğitim kalitesini deneyip görmüş oluyorlar. Sonraki seferde ise 2 yıllık kayıt yaptırıyorlar. Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Giriş ücreti, ders ücreti, yan gereksinimler ve vergi dahil ücretler aşağıdaki gibidir.

 

sakitama

Uçak bileti ve yeme içme fiyata dahil değil. 

YURT ÜCRETLERİ

Okul, kısa-dönem öğrencileri için konaklama sağlamak için müsaittir. Odalar 2 veya 3 kişiliktir. Kısa-dönem öğrencilerin kiralarına elektrik, su, doğal gaz dahildir. Yani öğrenciler elektrik, su ve doğal gaz için ekstra bir tutar ödemezler. Ayrıca depozito ödemek zorunda da değillerdir. Tüm odalar ücretsiz WiFi erişimine sahiptir. Yurt ücretleri okula girmeden önce ödenmelidir.

Japonya'da dil eğitimi

(Yurt fiyatlarına vergiler dahildir)

ÖDEME

Ödemeyi okulun banka hesabına Türkiye'deyken yatırmanız gerekmektedir. Bunun için ödeyeceğiniz tutar kadar parayı Türkiye'de döviz bürolarından veya bankada Japon Yeni olarak almanız yeterlidir. Uzun dönem kurs ücretleri ise vizenizin çıkarılması için banka transferi ile yapılmalıdır. Kısa dönem için gerekmiyor.

ÖĞRENİM SÜRECİ HAKKINDA

Kursa giriş yaptıktan sonra, öğrenciler dil yeteneklerine göre sınıflara ayrılır. Öğretim materyalleri (öğrenim ücretine dahil değildir) öğrencinin seviyesine göredir ve ¥1,000- ¥4000 arasıdır. Toplam ders saati haftada 15 saattir. Hafta içi 5 gün okula gidiliyor. Her gün 3 saat ders bulunmaktadır. Hafta sonu ise tatil. Tokyo'ya yakın olması sebebiyle hafta sonunda Tokyo'da eğlenebilir ve öğrendiklerinizi pratik edebilirsiniz.

İŞE GİRME

Kısa dönem öğrenciler turist olarak geldikleri için çalışmaları KANUNEN yasaktır. Sadece uzun dönem öğrenciler çalışma imkanına sahiptir. Okula kayıt olduktan sonra kaçak bir şekilde işe girmeniz durumunda okuldan kovulup sınır dışı edilirsiniz. Bu sebeple kısa dönem gitmeniz durumunda asla bir yerde 1 gün bile olsa çalışmamalısınız.  Çoğu yabancı öğrenci kaçak bir şekilde çalışmayı denemekte olduğundan Japon hükümeti bu konuda çok dikkatli davranmaktadır.

BAŞVURU

Kısa dönem kursa her zaman başvurabilirsiniz. Her ayın ilk pazartesi günü yeni kurs açılmaktadır. Formu doldururken herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bize mail atarak veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu indirdikten sonra el ile okunaklı bir şekilde doldurunuz. Sağ üst köşeye fotoğraf yapıştırınız. Ardından formun fotoğrafını çekip bilgi@asialogy.com adresimize mail atınız.

BAŞVURU FORMUNU İNDİR

Sadece 1 aylık bir kurstur. Esas amaç Japonya'yı ve kültürünü tanıtmak ve temel seviyede konuşma beceresi kazandırmaktır. Bu sebepten dolayı her seviyeden kişi katılabilir. Hafta içi 3 gün ders 2 veya 2 buçuk gün ise kültürel etkinlik olarak geçer. Ben Japonya'ya turistik amaçlı gidip azıcık da Japonca öğreneyim diyenler içindir. Japonca öğrenmekten ziyade Japonya'yı gezip görmek isteyenler idealdir.

Başvuru Tarihleri: Mayıs sonuna kadar.

Vize: Vizesiz katılabilirsiniz.

Kurs Başlangıç Tarihi: 27 Temmuz.

Kurs Bitiş Tarihi: 21 Ağustos.

Kurs Ücreti: 89000 Japon yeni.

Dersler: Hafta içi sabah 10 - öğlen 12.40 arasında.

Konaklama Ücreti: Günlük 1000 yen.

İş imkanı: Çalışmanız kanunen yasak.

İptal şartları: Kurs başlamadan 30 gün önce iptal ederseniz tüm paranız iade edilir. Kurs başlamadan 15 gün önce iptal ederseniz paranızın yarısı iade edilir. Kurs başladıktan sonra iptal mümkün değildir.

Her yıl başvuru yapabilirsiniz.

Japonca dersleri 10’dan 12:40'a kadar sürer ve öğleden sonraki aktiviteye bağlı olarak 1 ve 4 ders arası değişiklik gösterebilir. Başvurmak için en az 16 yaşında olmalısınız.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Standart ücreti 120000 Japon Yen'idir. Fakat bu yılki kurs 89000 Japon Yen'idir. Ayrıca, ücretsiz olarak Kimono ve Yukata da edinebilirsiniz!

Öğrenim ücreti, öğrenim materyalleri ücretini, kültürel etkinliklere katılmayı ve okul tarafından düzenlenen geziler, geziler sırasındaki seyahat masraflarını da içerir. Konaklama, yemek masrafları (ve tüm gün boyu süren turlardaki yiyecek masrafları) ve SIA'daki etkinlik dışı kalan diğer geziler ve etkinlik ücretleri dahil değildir. Yani, okulun etkinlikleri dışında kendiniz bir etkinliğe gitmek isterseniz bunu kendiniz karşılamalısınız. Örneğin hafta sonları Tokyo'ya gitmek isterseniz bunu kendiniz karşılamalısınız.

KONAKLAMA

Öğrenciler okulun yurdundaki 2-3 kişilik odalarda kalabilirler. Günlük konaklama bedeli 1000 Japon Yen'idir. Yurtlar okulun yanında yer alır, bu sayede okula gelişiniz yürüyerek 10 dakika sürer. Yurt odalarında ihtiyacınız olan bütün eşyalar ve ev aletleri de mevcut. Ayrıca ücretsiz Wi-Fi’de bulunmakta. Böylece internet üzerinden Türkiye'deki ailenizle ücretsiz ve hızlı iletişim kurabilirsiniz.

TEMMUZ 2019 ETKİNLİK PLANI

(Programın hava şartları ve müsaitlik durumuna göre değişebileceğine dikkat ediniz.)

 

ETKİNLİK AÇIKLAMALARI

2020 etkinlikleri kırmızı renkle işaretlenmiştir.

Gyoda'da Yürüyüş: Oshi-jo Kale’si Gyoda’daki en güzel yerdir. Eski mezarlar Kofun ve Lotus Gölü ile birlikte okulun çevresi harika bir gezi yeri haline gelir.

Çay Seremonisi Deneyimi: Okuldaki eski geleneksel Japon çay seremonisinde eğlenin!

Omiya Bonsai Sanat Müzesi: Bonsai ağacı sanatının güzelliğini ve uyumunu görme fırsatını sakın kaçırmayın.

Yukata Giyme Deneyimi: Okul size kimono ve yukata giyme dersini teklif ediyor! Dersten sonra ise yukatayı ücretsiz elde edebilirsiniz.

Japon Kaligrafi Deneyimi: Japon dili ve kültüründe daha da ustalaşmak için geleneksel Japon kaligrafi ve shodo yöntemlerini öğrenin.

Nikko Edomura Eğlence Parkı: Nikko Edomura Köyü, Edo döneminden sonraki yerleşim şeklinde tasarlanmış bir eğlence parkıdır. Burada, kusursuz bir biçimde yeniden inşa edilmiş sokaklarda, antik evlerin arasında samuray kostümlü savaşçılar ve Maiko aktristleri ile tanışabilirsiniz. Ayrıca, parkın içinde Kabuki sahne oyunu ya da bıçak fırlatma veya Japon geleneksel okçuluğu gibi bir çok diğer aktivite ile de eğlenebilirsiniz.

Nagatora Gezisi: Nagatoro Vadisi'nin güzel manzaralarını izleyerek akıntıya doğru bir tekne yolculuğu yapın ve daha sonra Japon Washi kağıdının antik el sanatını öğrenin.

Nikko Gezisi: Derler ki “Nikko’yu görene kadar asla Kekko deme” , burada “kekko” nun anlamı “tatmin olmak”. Bunu bir de siz deneyimleyin!

Chichibu Mitsumine Shirne Gezisi: Kantodak en yüksek ve ünlü yere bir gezi.

Uchiwa Festivali: Uchiwa Yaz Festivali, Tokyo’nun kuzeyindeki en büyük ve popüler festivallerden biridir. Bu yaz, festival boyunca 12 antik mikoshi’nin geçmesi bekleniyor.

Asakusa Gezisi: Tokyo’nun en eski tapınağı olan Sensoji Tapınağı’nı ziyaret edin ve yeni ve eskinin mükemmel uyumunu yakalayan sokaklarında eğlenceli bir yürüyüş yapın.

Ukishiro Festivali: Ukishiro Yaz Festivali, yıllardır öğrencilerle birlikte yer aldıkları bir etkinlik olduğu için okul için özel bir etkinliktir. Bu lezzetli etkinlikte yaz dansında bize katılın!

Bu kursta en popüler yerlere gezi düzenlemenin yanı sıra sıradan yabancı turistlerin ulaşamayacağı yerleri de dahil etmişler!

BAŞVURU

Kısa dönem kursa her zaman başvurabilirsiniz. Formu doldururken herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bize mail atarak veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu indirdikten sonra el ile okunaklı bir şekilde doldurunuz. Sağ üst köşeye fotoğraf yapıştırınız. Ardından formun fotoğrafını çekip bilgi@asialogy.com adresimize mail atınız.

BAŞVURU FORMUNU İNDİR

Bu kurs 3 aylık kısa dönem kursa katılmış ve memnun kalıp devam etmek isteyen öğrenciler için daha uygundur. Orta seviyede Japonca bilmenizde fayda bulunuyor. Her yıl sadece Ekim ayında öğrenci kabul etmektedir. Ödemeleri ise Ağustos ayında kabul etmektedir. Eğer zaten orta seviyede Japonca biliyorsanız 3 aylık kursa gitmeden de başvurabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 1 Mart - 15 Mayıs arası.

Vize ve Ödeme Tarihleri: Haziran başı.

Kurs Başlangıç Tarihi: 1 Ekim.

Kurs Ücreti: 1.100.000 Japon yeni.

İş imkanı: Okul size dilerseniz iş buluyor.

Her yıl başvuru yapabilirsiniz.

KURS ÜCRETİ ve TAKSİT İMKANI

1.6 Yıllık Japonca kursu vergiler dahil 1.100.000 Japon Yen'idir. Okul bu parayı sizden 1 defada almak yerine 6 ayda bir ödeme imkanı sunuyor. Kurs ücretine kitaplar dahil değildir. Çünkü herkesin seviyesi farklı olduğu için kitaplarınız da değişkendir. Okulda seviye belirleme sınavı yapılacak ve sonrasında kitaplarınız belli olacak. Kitap ücretleri 1000-4000 Yen arasında az bir miktardır.

KONAKLAMA

Okulun kendi yurtları bulunmaktadır. Okulun hemen yanında ve sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Yurtta temel eşyalar ve ücretsiz internet bulunmaktadır. Kısa dönem öğrenciler depozito ödemezken uzun dönem için depozito mevcuttur. 

Depozito: 50000 yen. Sadece 1 kere verilir.

Aylık Yurt Ücreti: 30000 yen + faturalar

Uzun dönem kursa kayıt yapacaksanız en az 6 aylık kurs ücretini ve yurt ücretini peşin ödemelisiniz. 

Yurt yemek imkanı sunmuyor. Yemek ihtiyacınızı kendiniz karşılamalısınız. Yurtta mutfak bulunduğu için kendiniz de pişirebilirsiniz.

VİZE ve TEMİNAT

Japon Hükümeti uzun dönem için vize alacaklardan banka hesaplarında bir miktar para göstermelerini istiyor. Bu okuldan bağımsız olarak Japonya'nın vize kriterlerinden birisidir. Banka hesabınızda göstermeniz gereken tutar ise 2 milyon Japon Yen'idir. Bu da yaklaşık olarak 20000 dolar yapmaktadır. Bu para sizin kendi banka hesabınızda olmalıdır. Çoğu öğrenci bu parayı borç alıp, banka hesabına koyup vize onaylandıktan sonra borç aldığı kişilere geri vererek temin ediyor. Çevrenizde size 2 milyon Japon Yen'ini 1 kaç haftalığına emanet edecek birisi varsa teminat sorununu bu şekilde çözebilirsiniz. Teminat miktarını okul ücreti haricinde göstermelisiniz. Yani önce okul ücretini ödeyip, onun haricinde teminat tutarını göstermeniz gerekiyor. Vize işlemleri ücretli olduğu için 50000 Japon Yen'i de ödemeniz gerekiyor.

ÖDEME

Okul 1.6 yıllık kursa kayıt için ağustos ayında ödeme almakta 2 ay içinde vize işlemlerini halletmektedir. Vize alabilmeniz için en az 6 aylık kayıt yapmanız gerekiyor. Öyleyse en az şu şekilde bir ödeme yapmalısınız:

6 aylık kurs ücreti: 366666 Japon Yeni

6 aylık yurt ücreti: 180000 Japon Yeni

Yurt depozitosu: 50000 Japon Yeni

Vize işlemleri ücreti: 50000 Japon Yeni

6 aylık toplam: 646666 Japon Yeni

Ayrıca 2.000.000 Japon Yen'i banka hesabınızda gösterebilmelisiniz. 

İŞ İMKANI

Uzun dönem vizesi aldığınız zaman çalışma izniniz de oluyor. Okul sizi işe sokuyor ve aylık ortalama 112000 - 147000 Japon Yen'i kazanabilirsiniz. Okuldaki tüm uzun dönem öğrenciler şuan işe sokulmuş durumda. Bulunan iş imkanları fabrika, bitki ekimi, restoran hizmetleri gibi öğrencilerin yaptığı işlerdir. Haftalık çalışma süreniz 28 saatten fazla olamaz. Part - Time çalışarak okul ücretini + konaklama ücretini her 6 ayda 1 çıkarmanız mümkündür. 

EKSTRA HİZMETLER

Okul 20000 Japon Yen'i karşılığında size ekstra hizmetler de sunmaktadır. Hava alanında karşılama, sağlık sigortası, sim kart çıkarılması, Japon Posta hesabının oluşturulması, ev kiralama gibi.

BAŞVURU

Formu doldururken herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bize mail atarak veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu indirdikten sonra el ile okunaklı bir şekilde doldurunuz. Sağ üst köşeye fotoğraf yapıştırınız. Ardından formun fotoğrafını çekip bilgi@asialogy.com adresimize mail atınız.

BAŞVURU FORMUNU İNDİR

Sıfırdan başlayığ JLPT N2 / N1 seviyesinde kadar çıkaran en kapsamlı kurstur. Hiç bilmeyenler için en idealidir. 

Başvuru Tarihleri: 1 Eylül - 15 Kasım arası.

Vize ve Ödeme Tarihleri: Kasım sonuna kadar.

Kurs Başlangıç Tarihi: 1 Nisan.

Kurs Ücreti: 1.441.000 Japon yeni.

İş imkanı: Okul size dilerseniz iş buluyor.

Her yıl başvuru yapabilirsiniz.

KURS ÜCRETİ ve TAKSİT İMKANI

2 Yıllık Japonca kursu vergiler dahil 1.441.000 Japon Yen'idir. Okul bu parayı sizden 1 defada almak yerine 6 ayda bir ödeme imkanı sunuyor. Kurs ücretine kitaplar dahil değildir. Kitap ücretleri 1000-4000 Yen arasında az bir miktardır.

KONAKLAMA

Okulun kendi yurtları bulunmaktadır. Okulun hemen yanında ve sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Yurtta temel eşyalar ve ücretsiz internet bulunmaktadır. Kısa dönem öğrenciler depozito ödemezken uzun dönem için depozito mevcuttur. 

Depozito: 50000 yen. Sadece 1 kere verilir.

Aylık Yurt Ücreti: 30000 yen + faturalar

Uzun dönem kursa kayıt yapacaksanız en az 6 aylık kurs ücretini ve yurt ücretini peşin ödemelisiniz. 

Yurt yemek imkanı sunmuyor. Yemek ihtiyacınızı kendiniz karşılamalısınız. Yurtta mutfak bulunduğu için kendiniz de pişirebilirsiniz.

VİZE ve TEMİNAT

Japon Hükümeti uzun dönem için vize alacaklardan banka hesaplarında bir miktar para göstermelerini istiyor. Bu okuldan bağımsız olarak Japonya'nın vize kriterlerinden birisidir. Banka hesabınızda göstermeniz gereken tutar ise 2 milyon Japon Yen'idir. Bu da yaklaşık olarak 20000 dolar yapmaktadır. Bu para sizin kendi banka hesabınızda olmalıdır. Çoğu öğrenci bu parayı borç alıp, banka hesabına koyup vize onaylandıktan sonra borç aldığı kişilere geri vererek temin ediyor. Çevrenizde size 2 milyon Japon Yen'ini 1 kaç haftalığına emanet edecek birisi varsa teminat sorununu bu şekilde çözebilirsiniz. Teminat miktarını okul ücreti haricinde göstermelisiniz. Yani önce okul ücretini ödeyip, onun haricinde teminat tutarını göstermeniz gerekiyor. Vize işlemleri ücretli olduğu için 50000 Japon Yen'i de ödemeniz gerekiyor.

ÖDEME

Okul 1.6 yıllık kursa kayıt için ağustos ayında ödeme almakta 2 ay içinde vize işlemlerini halletmektedir. Vize alabilmeniz için en az 6 aylık kayıt yapmanız gerekiyor. Öyleyse en az şu şekilde bir ödeme yapmalısınız:

6 aylık kurs ücreti: 360250 Japon Yeni

6 aylık yurt ücreti: 180000 Japon Yeni

Yurt depozitosu: 50000 Japon Yeni

Vize işlemleri ücreti: 50000 Japon Yeni

6 aylık toplam: 640250 Japon Yeni

Ayrıca 2.000.000 Japon Yen'i banka hesabınızda gösterebilmelisiniz. 

İŞ İMKANI

Uzun dönem vizesi aldığınız zaman çalışma izniniz de oluyor. Okul sizi işe sokuyor ve aylık ortalama 112000 - 147000 Japon Yen'i kazanabilirsiniz. Okuldaki tüm uzun dönem öğrenciler şuan işe sokulmuş durumda. Bulunan iş imkanları fabrika, bitki ekimi, restoran hizmetleri gibi öğrencilerin yaptığı işlerdir. Haftalık çalışma süreniz 28 saatten fazla olamaz. Part - Time çalışarak okul ücretini + konaklama ücretini her 6 ayda 1 çıkarmanız mümkündür. 

EKSTRA HİZMETLER

Okul 20000 Japon Yen'i karşılığında size ekstra hizmetler de sunmaktadır. Hava alanında karşılama, sağlık sigortası, sim kart çıkarılması, Japon Posta hesabının oluşturulması, ev kiralama gibi.

BAŞVURU

Formu doldururken herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bize mail atarak veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu indirdikten sonra el ile okunaklı bir şekilde doldurunuz. Sağ üst köşeye fotoğraf yapıştırınız. Ardından formun fotoğrafını çekip bilgi@asialogy.com adresimize mail atınız.

BAŞVURU FORMUNU İNDİR

NASIL BAŞVURABİLİRİM?


Tüm başvurularınızı bizim üzerimizden yapabilirsiniz. Yukarıdaki kursları inceleyip hangisine katılmak istiyorsanız, o kursla ilgili formu aşağıdan indiriniz. Doldurduktan sonra bilgi@asialogy.com adresimize formun fotoğrafını çekip mail atınız. Formunuzu inceledikten sonra okul ile irtibata geçeceğiz. Daha sonra okul sizinle skype üzerinden bir görüşme yaparak Japonca seviyenizi ölçecek. Böylece sizin için en uygun sınıfı belirleyecekler. Daha sonra uzun dönem iseniz vize işlemlerinize başlanacak. 

KISA DÖNEM KURS FORMUNU İNDİR

YAZ DÖNEMİ KURSU FORMUNU İNDİR

1.6 YILLIK KURS FORMUNU İNDİR

2 YILLIK KURS FORMUNU İNDİR

 

ASIALOGY AVANTAJLARI NELERDİR?


Asialogy sizden ücret talep etmez: Asialogy olmadan başvuru yapmanız size hiç bir avantaj sağlamaz. Ödeyeceğiniz ücrette de değişiklik olmaz. 

Asialogy evrak işlemlerini hızlandırır ve kolaylaştırır: Çoğu öğrenci evrakları yanlış doldurduğu için zamanında vize işlemlerini bitirmekte güçlük çeker. Bu konuda Asialogy size yol gösterir.

Asialogy ailenizle irtibatta kalır: Acil durumlarda okulun ailenizle iletişime geçmesi zor olmaktadır. Çünkü 6 saatlik zaman farkı var ve ailenizde İngilizce veya Japonca bilen birisi olmalıdır. Asialogy ise anında iletişime geçerek ailenize bilgi verir.

 

OKULUN KONUMU


Saitama şehri, Tokyo'nun kuzeyinde yer almaktadır. İşe giren öğrenciler genelde Tokyo'da çalışmaktadırlar. Tokyo ve Saitama arası trenle yaklaşık 1 saat sürmektedir. Özellikle hafta sonları eğlenmek için Tokyo'ya gidip gezebilirsiniz.

GİDEN ÖĞRENCİ YORUMLARI


Öğrenci: Zinnet

Gittiği Kurs: Yaz Dönemi Kursu

Merhaba arkadaşlar. Sizlere faydası olması dileğiyle Japonya seyahatimi paylaşmak istedim. Gitmeden önce zaten size Asialogy ve okulun kendisi de sorularınıza yardımcı oluyorlar. İlk olarak hava limanından otobüse binerek okulun olduğu bölgeye gidiyorsunuz ve sizi indiğiniz yerden zaten karşılayıp okula götürüyorlar derslikleri ve okulun işleyişi hakkında bilgi veriyorlar daha sonra yurda geçiyorsunuz kızların yurdu okulun hemen üst katında bulunuyor erkeklerin ki başka bir binada. Herkes 2 kişilik odalarda kalıyor odaların temizliğinden siz sorumlu oluyorsunuz. Ortak olanlar da tuvalet, banyo ve mutfak bulunuyor. İsterseniz yemek yapabilirsiniz. Okul size hafta içi her gün yemek verebiliyor isteğe bağlı günlük 300 yen ve yemekler size özel olabiliyor. Örneğin ben et yemek istemedim ona göre yemek geldi bana da. Daha sonra size dersler, saatleri ve geziler hakkında bir çıktı veriyorlar her yere gitmeden önce zaten orası hakkında bilgi veriyorlar. Broşürlerin hiç biri Türkçe değil maalesef benim İngilizcem ve Japoncam pek iyi olmamasına rağmen bir şekilde anlaştık okul bu konuda çok yardımcı oluyor.

Özellikle İryna bizimle ilgileniyor iletişim için elinden geleni yapıyor zaten bu konuda çok endişelenmeyin bence. Okulun bulunduğu bölge yani Saitama sakin bir yer ama bir o kadar da güzel arkadaşlar. Market konusunda sıkıntı yaşamazsınız büyük marketler 10 dk yürüme mesafesinde Seven Eleven ise 2-3 dk uzaklıkta. Tapınak ve turistik yerleri olan bir bölge. Çok güzel bir parkı da bulunuyor içinde küçük bir gölet de mevcut. Tokyo ise metro ile 1 saat civarı sürüyor. Metro ağı biraz karışık arkadaşlar istediğiniz her yere metro ile gidebilirsiniz zaten gidince görürsünüz her şey metro duraklarının etrafında genel olarak. Ben tek başıma gitmeme rağmen kaybolmadım biraz alışmam gerekti insanları çok kibar zaten kaybolduğunu anlarlarsa size yardımcı oluyorlar ama genel olarak onların İngilizce'si de pek iyi sayılmaz. Genel olarak gezerken hep Google map kullandım size de tavsiye ederim. İnternetsiz de çalışıyor ama gitmek istediğiniz yerleri önceden işaretlemeniz gerekiyor. Tokyo Subway uygulaması da İnternetsiz size metro duraklarını nereden ne geçiyor gösteriyor arkadaşlar. İnternet konusuna gelirsek ben hat çıkartmadım o yüzden kendi İnternet'im olmadı ama okul ve yurtta zaten wi-fi mevcut metro duraklarında , hava-limanında ve Seven Eleven gibi marketlerde de ücretsiz İnternet bulabilirsiniz Her şey çok güzel ve büyüleyiciydi arkadaşlar fırsatınız varsa kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir seçenek. Ben çok memnun kaldım umarım siz de benim kadar beğenirsiniz. Dönüş için de size yardımcı oluyorlar bu arada otobüs durağına bırakıyorlar bilet alımında da size yol gösteriyorlar. Sizi rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Okuduğunuz için teşekkürler. Herkese iyi günler .

Fotoğraflar:

JAPONCA EĞİTİMİ

Japonya'da dil eğitimi

Diğer tüm Japonca dil okullarındaki gibi Sakitama'da da Japonca eğitimi tamamen Japonca üzerinden verilmektedir. İngilizce veya Japonca bilmenize gerek bulunmamaktadır.

KONAKLAMA İMKANI

Japonya'da dil eğitimi

Okul öğrencilere konaklama hizmeti de sunmaktadır. 2-3 kişilik eşyalı odalarda internet, doğal gaz, elektrik ve su faturaları dahil günlük sadece 1000 yen karşılığında kalabilirsiniz.

İŞ BULMA

Japonya'da dil eğitimi

Sakitama Uluslararası Akademi, çalışmak isteyen öğrencilere iş imkanı da sağlamaktadır. Bu sayede kurs ve konaklama ücretlerini çalışarak karşılayabilirsiniz.

JAPONCA SERTİFİKA

Japonya'da dil eğitimi

Kurs sonunda başarılı olmanız halinde Japonca bildiğinizi gösteren bir sertifika alabilirsiniz. 

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Japonya'da dil eğitimi

Sakitama, öğrencilerine sadece temmuz aylarında çeşitli etkinlikler sunmaktadır.

BAŞARILIYA ÖDÜL

Japonya'da dil eğitimi

Sakitama JLPT gibi sınavlardan başarılı sonuç alan öğrencilerine çeşitli indirimler uygulamaktadır.

OKULUN DİĞER HİZMETLERİ


Sakitama Uluslararası Akademi yukarıdaki anlatmış olduğumuz hizmetlerin dışında öğrencilerine şu imkanları da sunmaktadır:

Kültürel eğitimler verilmesi, Japonya'daki yaşama adaptasyon, hava alanında karşılama, telefon hattının çıkarılması, Japonya'da posta hesabı açılması, sağlık sigortasının alınması, vizenin sağlanması gibi hizmetlerde de bulunuyor.

Japonya'da dil eğitimi

OKUL ve ETKİNLİK RESİMLERİ


 

SIK SORULAN SORULAR


Eğitim dili Japoncadır. Hiç Japonca bilmeyen birisine görsel, işaretler ve yardımcı kaynaklar ile tamamen Japonca ile öğretilmektedir. Bu konuda bazı öğrenciler dersi nasıl anlayacakları konusunda şüpheye düşse de bu şüphe son derece yersizdir.  Tüm Japonya'daki dil kurslarında eğitim Japonca konuşarak verilmektedir. En iyi yöntem budur.

Uçak biletini kendiniz alacaksınız.

Herhangi bir mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

SORUNUZ MU VAR?


 

33 Yorum "Japonya'da Dil Eğitimi"

 1. peki sizin derslerinizin tamamını bitirip anlayan birisi 2 yıllık kursamı yoksa 1.6 yıllık kursamı gitmesi daha uygun olur??

 2. Şuan lisedeyim ve kursa kaydolmak istiyorum je yapmalıyım okulum ne olucak.

 3. Şuan lisedeyim ve kursa kaydolmak istiyorum je yapmalıyım okulum ne olucak

 4. Hocam merhaba, ben 24 yıllık tesisat teknolojisi ve iklimlendirme öğretmeniyim. Sayenizde japonca ile tanıştım ve sizin kaynaklarınızdan ve diğer kaynaklardan çalışarak kendimi geliştirdim. Bu arada uluslararası akredite kuruluşu olan teknik üniversiler aracılığı ile Uluslararası Kaynak Mühendisliği (IIW) diploması aldım.(Ki 500 saatlik bu kursa sadece kaynakçılık geçmişi olan mühendis ve teknik öğretmenleri alıyorlar) Japonya dahil tüm dünyada geçiyor. Elli yaşımdayım ve 10-15 yıl Japonya’da çalışmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Kaynakçılıkla alakalı en fazla hangi şehirlerde çalışabilim? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

 5. Hocam cidden mükemmel bir iş yapıyorsunuz. Lütfen gençlerimizi bu imkandan hiç mahrum bırakmayın. Biraz temel attıktan sonra ben de düşünüyorum yaz kursunu, üniversitem olmasa 2 yıllık yazılacağım ama üniversite var :/

 6. umarım benim gidebileceğim zamana kadar bu uygulama devam eder ^^ çok güzel bir uygulama bunun için çok teşekkürler

 7. trenle tokyo’ya ulaşım yapmak için aylık ne kadar bir ücret gerekiyor ?

 8. İrtibat numaranız yokmu. Sizinle nasıl iletişime geçeceğiz

 9. Yüzyüze görüşüp sağlıklı bilgi alabilmek adına bir ajenta vb. gibi bir yeriniz var mı?

 10. Eğitim ücretlimi , ücretliyse ne kadar ?

 11. Merhaba ve öncelikle böyle bir fırsatı paylaştığınız için çok teşekkürler. Peki örneğin gelecek yıl gitmek istiyorsak ne zaman başvurmamız gerekir?

 12. kursun ardından orada yüksekokul eğitimine devam edilebilir mi?

 13. bu uygulamanız harika olmuş. para biriktirip en yakın zamanda gideceğim inşallah çok teşekkürler 🙂

 14. 12 Haftalık yani 84 günlük süre için vize almıyoruz. Peki ülkeye girerken pasaport kontrolü sırasında, sadece okula kayıt belgesini göstermek yeterli olacak mı? Söylenmesi gereken ya da beyan edilmesi gereken bir şey var mı? İnsanın korkulu rüyasıdır, sen kalk git kapıdan çevirsinler. ^^ Taktik verin hocam.

  • Merhaba, belgenizi göstermeniz yeterli Zaten dönüş biletiniz de olacağı için bir sıkıntı olmaz. Ben Kore’den Japonya’ya her gittiğimde öğrenci belgemi gösterdim sorun olmadı.

 15. Kurs bittikten sonra da orda çalışmaya devam edebiliyor muyuz. Çünkü asıl amacımız yasal yollarla orda kalıp çalışmak.

 16. BEN DE GİTMEK İSTERDİM AMA DAHA ÇOK KÜÇÜĞÜM VE PARAM AZ

 17. Ben yaz tatili kursunu çok beğendim ancak uçak biletleri çok pahalı ve açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum, hiç yurtdışına çıkmadım😅. Yemeklerde düşündürüyor beni helal ya da yiyebilecek miyim falan Ama gitmek isterdim çünkü böyle bir hayalim vardı 🥺

 18. Hocam iş olayı kesin mi? ilk başta 30.000tl ödeme + 2m yen bankada duracak şekilde ayarladıktan sonra orada çalışarak hatta kazandığını biriktirerek kursu tamamlarım gibi geldi ama hiçbir şey böyle hesaplandığı gibi de gitmiyor maalesef

  • Şuan tüm öğrenciler işe sokulmuş durumda. Siz gene de ne olur ne olmaz cebinizde en az 1 yıllık paranız olsun.

 19. Yaz kursu programına planlanandan 1 gün sonra katılmam uygun mudur? Yoksa ilk günden başlama zorunluluğu mu var?

 20. Bilet bunlara dahil değil di mi ?

Mesaj At