learnihongo japonca kelimeler

LearNihongo Japonca Kelimeler

Öğretici şekilde yazılmış ilk Japonca kelime kitabı


LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda, Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Kitapta yer alan tüm cümleler hem Japon alfabesi ile, hem okunuşu ile hem de Türkçe çeviri ile verilmiştir.

Online destek

Kitapla ilgili her şeyi bize mail atarak sorabilirsiniz.

Başlıca satış noktaları

kitapyurdu

dr

okuoku

bkmkitap

idefix learnihongo

pandora

 

learnihongo japonca kelimeler

BU KİTAP KİMLER İÇİN?


LearNihongo Japonca Kelimeler kitabı;

Kendi kendine Japonca öğrenmek isteyenler,
Cümle çevirileri ile pratik yapmak isteyenler,
Japoncadaki kelimeleri daha doğru kullanmak isteyenler,
Japoncasını ileri seviyeye çıkarmak isteyenler içindir.

Bu kitabı dilbilgisi kitabımız ile beraber kullanmanızı öneririz.

KELİMELER

learnihongo japonca kelimeler

Kitapta Japoncada en sık kullanılan ilk 1000 kelimenin cümle içerisindeki kullanımları örnek 2 şer tane cümle ile verilmiştir. Böylece kelimelerin farkı gösterilmiştir.

ROMAJİ

learnihongo japonca kelimeler

Kitabımızda her kelimenin hem kanji hali, hem hiragana hali hem de okunuşları romaji yani latin alfabesi ile verilmiştir. Bu sebeple kanji bilmeyenler de faydalanabilir.

SÖZCÜK TÜRLERİ

learnihongo japonca kelimeler

Kitapta Japonca fiil, sıfat, zarf, isim gibi yapılara kısaca değinilmiştir. Ayrıca verilen ilk 1000 kelimenin hepsinin hangi sözcük grubunda olduğu da yazılmıştır.

 BASKI KALİTESİ

learnihongo japonca kelimeler

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışmanıza devam edebileceksiniz.

ÖRNEK CÜMLELER

learnihongo japonca kelimeler

Kitabımızda tüm örnek cümleler hem kanji ile hem de romaji yani latin alfabesi ile yazılmıştır. Ayrıca her cümlede sözcükler birbirleri ile eşleştirilerek cümleyi anlamanız sağlanmıştır.

ANLATIM DİLİ

learnihongo japonca kelimeler

Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

ÖNSÖZ


Bir dili öğrenirken grameri ne kadar iyi bilsek de kelime dağarcığımız bir kaç yüz kelime ile sınırlı ise ne kadar doğru ve iyi konuşabiliriz? İşte biz de bu kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 kelimeyi örnek 2 cümle ile vererek, cümle içerisinde nasıl kullanıldığını göstermek istedik.

Kitabımızın başında Japoncada yer alan sözcük türlerine ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine de değindik.

Kitabımızda verilen cümleler öğretici bir stilde yazılmıştır. Bu sayede kitapta yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir.

Japonca eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

learnihongo japonca kelimeler

NEDEN ALMALIYIM?


Japoncada kelimeleri doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Bizim Türkçede tek bir sözcüğü bir çok yerde kullandığımızı görmüşsünüzdür. Oysaki verdiği anlam veya cümledeki görevi farklıdır. Örneğin aşağıdaki cümleleri Japonca ile yazmaya kalkalım:

 

Havaya bakın lütfen.

Bugün hava güzel.

Balona hava koyun lütfen.

Yukarıdaki cümlelerin hepsinde hava kelimesi geçiyor. Fakat cümledeki anlamları farklıdır. 1. cümledeki hava, gökyüzüdür. 2. cümledeki hava, hava durumu ile ilgilidir. 3. cümlede ise nefes alıp vermek için kullandığımız havadan bahsediyoruz. Bu 3 cümleyi Japonca yazacak olursak:

 

Sora wo mite kudasai.

Kyou, tenki wa ii desu.

Fuusen ni kuuki wo irete kudasai.

Sora – Gökyüzü

Tenki – Hava durumu

Kuuki – Soluduğumuz hava, atmosfer

Anlamlarına gelmektedir. Japoncanın doğru bir şekilde konuşulabilmesi için bu tür kelimelerin nerede kullanıldığını iyi bilmek gerekir. Biz de bu sorunu ortadan kaldırmak için Japoncada en sık kullanılan 1000 kelimeyi örnek cümlelerle inceledik.

ÖRNEK SAYFALAR


 

NASIL ÖĞRETİYOR?


LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda cümleler kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Cümleleri yazarken aynı anlama gelen kelimeleri aynı stilde işaretledik. Kitapta tüm cümleler kanji, romaji ve Türkçe olarak yazılmıştır.

母と私は夏休みに日本へ行きました。
Haha to watashi wa natsu yasumi ni Nihon he ikimashita.
Annem ve ben yaz tatilinde Japonya’ya gittik.

Yukarıdaki cümledeki kelimeler şu şekilde eşleşmiştir:

Haha to watashi – Annem ve ben 
Natsu – Yaz
Yasumi ni – Tatilinde
Nihon he – Japonya’ya    
İkimashita – Gittik

Dikkat ettiyseniz kelimeleri kalın, altı çizili, normal, eğikeğik kalın şeklinde işaretledik. Böylece cümleleri anlamanız ve yeni kelimeler öğrenmeniz kolaylaştırılmıştır. Bir çok yerde ise aynı veya benzer cümleler kullanılmıştır. Bu sayede tekrar yaptırarak daha önce gördüğünüz kelimeleri hatırlamanız sağlanmıştır.

KÜNYE


Abdurrahman Esendemir, Akira Yoshikai

 Cinius Yayınevi

272 sayfa 16cm x 23cm

1. baskı

 2. Hamur Enzo (göz yormayan roman kağıdı)

978-605-323-659-7

SORUNUZ MU VAR?


 

TÜM KİTAPLARIMIZ


5 Yorum "Japonca Kelimeler Kitabı"

  1. japonca ya başlamak istiyorum ilk önce hangi kitabı almam gerek 1. kitabımı

  2. Özellikle dilbilgisi kitabından sonra yanınızdan ayırmayacağınız yardımcı kitap. Yeni bitirmiş biri olarak tavsiye ederim.

  3. siparis verdim bekliyorum simdilik, diger 3 kitabi aldim cok faydali oldular

  4. Dördüncü kitabınızın çıkmasına çok sevindim. Henüz diğerlerini bitirmedim. Ama kesinlikle bütün kitapları tavsiye ederim. Mutlaka faydasını görürsünüz.

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.