Japonca Kelimeler Kitabı

Öğretici şekilde yazılmış ilk Japonca kelime kitabı

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda, Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Kitapta yer alan tüm cümleler hem Japon alfabesi ile, hem okunuşu ile hem de Türkçe çeviri ile verilmiştir.

 

ÖNSÖZ

Bir dili öğrenirken grameri ne kadar iyi bilsek de kelime dağarcığımız bir kaç yüz kelime ile sınırlı ise ne kadar doğru ve iyi konuşabiliriz? İşte biz de bu kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 kelimeyi örnek 2 cümle ile vererek, cümle içerisinde nasıl kullanıldığını göstermek istedik.

Kitabımızın başında Japoncada yer alan sözcük türlerine ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine de değindik.

Kitabımızda verilen cümleler öğretici bir stilde yazılmıştır. Bu sayede kitapta yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir.

Japonca eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

 

BU KİTABI KİMLER ALMALI?

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabı;

Kendi kendine Japonca öğrenmek isteyenler,
Cümle çevirileri ile pratik yapmak isteyenler,
Japoncadaki kelimeleri daha doğru kullanmak isteyenler,
Japonca’sını ileri seviyeye çıkarmak isteyenler içindir

Bu kitabı dilbilgisi kitabımız ile beraber kullanmanızı öneririz.

japonca kelimeler kitabı

 

NİÇİN ALMALIYIM?

Japoncada kelimeleri doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Bizim Türkçede tek bir sözcüğü bir çok yerde kullandığımızı görmüşsünüzdür. Oysaki verdiği anlam veya cümledeki görevi farklıdır. Örneğin aşağıdaki cümleleri Japonca ile yazmaya kalkalım:

Havaya bakın lütfen

Bugün hava güzel

Balona hava koyun lütfen

Yukarıdaki cümlelerin hepsinde hava kelimesi geçiyor. Fakat cümledeki anlamları farklıdır. 1. cümledeki hava, gökyüzüdür. 2. cümledeki hava, hava durumu ile ilgilidir. 3. cümlede ise nefes alıp vermek için kullandığımız havadan bahsediyoruz. Bu 3 cümleyi Japonca yazacak olursak:

Sora wo mite kudasai

Kyou, tenki wa ii desu

Fuusen ni kuuki wo irete kudasai

Sora – Gökyüzü

Tenki – Hava durumu

Kuuki – Soluduğumuz hava, atmosfer

Anlamlarına gelmektedir. Japoncanın doğru bir şekilde konuşulabilmesi için bu tür kelimelerin nerede kullanıldığını iyi bilmek gerekir. Biz de bu sorunu ortadan kaldırmak için Japoncada en sık kullanılan 1000 kelimeyi örnek cümlelerle inceledik.

 

NASIL ÖĞRETİYOR?

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda cümleler kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Cümleleri yazarken aynı anlama gelen kelimeleri aynı stilde işaretledik. Kitapta tüm cümleler kanji, romaji ve Türkçe olarak yazılmıştır.

母と私は夏休みに日本へ行きました。
Haha to watashi wa natsu yasumi ni Nihon he ikimashita.
Annem ve ben yaz tatilinde Japonya’ya gittik.

Yukarıdaki cümledeki kelimeler şu şekilde eşleşmiştir:

Haha to watashi – Annem ve ben 
Natsu – Yaz
Yasumi ni – Tatilinde
Nihon heJaponya’ya    
İkimashitaGittik

Dikkat ettiyseniz kelimeleri kalın, altı çizili, normal, eğik, eğik kalın şeklinde işaretledik. Böylece cümleleri anlamanız ve yeni kelimeler öğrenmeniz kolaylaştırılmıştır. Bir çok yerde ise aynı veya benzer cümleler kullanılmıştır. Bu sayede tekrar yaptırarak daha önce gördüğünüz kelimeleri hatırlamanız sağlanmıştır.

 

KİTAPTAN ÖRNEK SAYFALAR

 

ÖNERİLEN ONLINE EĞİTİM

Defol, kapa çeneni, aptal, lanet olsun gibi Japoncada günlük hayatta çok sık kullanılan 100 adet sözcüğü sokak kelimeleri eğitiminde göreceksiniz. Burada göreceğiniz sözcüklerin hemen hepsi günlük hayatta her yerde duyabileceğiniz sözcüklerdir. Özellikle animelerde ve filmlerde denk geldiğinizden de eminiz. Kelimelerin büyük bir kısmı argo olmasa da kaba birer ifade içermektedir. Bir kısmı ise kibar olmayıp normal birer kullanımdır.

 

ONLINE DESTEK

Asialogy olarak öğrencilerimizi kitap ile baş başa bırakmıyoruz. Dilediğiniz zaman kitapta anlamadığınız yerleri bize sorabilirsiniz.

Yazar: Abdurrahman Esendemir


Danışman: Akira Yoshikai


Yayınevi: Cinius Yayınevi


Sayfa: 272


Baskı: 1. baskı


Ebat: 16 cm x 23 cm


Kağıt: 1. Hamur beyaz


ISBN: 978-605-323-659-7


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 yorum

  1. Özellikle dilbilgisi kitabından sonra yanınızdan ayırmayacağınız yardımcı kitap. Yeni bitirmiş biri olarak tavsiye ederim.

  2. siparis verdim bekliyorum simdilik, diger 3 kitabi aldim cok faydali oldular

  3. Dördüncü kitabınızın çıkmasına çok sevindim. Henüz diğerlerini bitirmedim. Ama kesinlikle bütün kitapları tavsiye ederim. Mutlaka faydasını görürsünüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön