learnihongo japonca alıştırmalar

LearNihongo Japonca Alıştırmalar

Türkiye’nin ilk Japonca Alıştırma Kitabı


Çok sayıda ve çok farklı türde alıştırmayı, en basitten en zora olacak şekilde dilbilgisi kitabımıza uygun hazırladık. Hem dilbilgisi hem de alıştırma kitabımızı bitirmiş birisi iyi seviyede Japonca konuşabilecektir..

Online destek

Kitapla ilgili her şeyi bize mail atarak sorabilirsiniz.

Başlıca satış noktaları

Kitabın yayınevi olan Cinius Shop'tan online alabilirsiniz. Evinize kargolanacaktır.

cinius

kitapyurdu

ravza kitap

pandora

n11

pandora

amazon

sözcü

hepsiburada

dr

bkmkitap

idefix learnihongo

kitap sepeti

ucuz kitap al

 

kırmızı kedi

kitap365

 

ÖNEMLİ UYARI

Kitaplarımızı sipariş etmek için önerdiğimiz site www.kitapyurdu.com sitesidir. Kitapyurdu dışındaki bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. 

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir. Tüm kitaplar en güncel haliyle satılmaktadır.

learnihongo-japonca-alistirmalar

BU KİTAP KİMLER İÇİN?


LearNihongo Japonca Alıştırmalar kitabı;

Japoncaya yeni başlayacaklar ve ilerletmek isteyenler,
Japoncasını ileri seviyeye çıkarmak isteyenler içindir.

Bu kitabı en verimli şekilde kullanmak için Japonca Dilbilgisi kitabımızla beraber kullanınız.

SORU TİPLERİ

learnihongo japonca alıştırmalar

Kitapta boşluk doldurmadan, kelime eşleştirmeye, doğru yanlış bulmadan, cümle çevirisine ve cümleler oluşturmaya kadar çeşitli soru tipleri ve genel tekrar testler yer almaktadır.

 YAZIM TÜRÜ

learnihongo japonca alıştırmalar

Kitap 2 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde tüm sorular latin alfabesi ile hazırlanarak sadece konuşmak isteyenler hedeflenmiştir. 2. bölümde ise tüm sorular kanji ile hazırlanmıştır.

 BASKI KALİTESİ

learnihongo japonca alıştırmalar kitabı

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışmanıza devam edebilirsiniz.

ROMAJİ SORULAR

learnihongo japonca alıştırmalar

Kitabın ilk bölümünde tüm sorular ve testler latin alfabesi ile hazırlanmıştır. Okuma ve yazma ile ilgilenmeyenler için daha uygundur.

 KANJİ SORULAR

learnihongo japonca alıştırmalar

Kitabın ikinci bölümündeki tüm sorular Japonca karakterlerle hazırlanmıştır. Bu sayede Kanji, Hiragana ve Katakana pratiği yapabilirsiniz.

 CEVAP ANAHTARI

learnihongo japonca alıştırmalar

Kitabımızın sonunda hem romaji alıştırma ve testlerinin hem de kanji ile hazırlanmış alıştırma ve testlerin cevaplarını bulabilirsiniz.

ÖNSÖZ


Bir dil öğrenirken dilbilgisi kitabı ne kadar önemli ise alıştırma kitabı da en az onun kadar önemlidir. Biz de Japonca konusundaki bu eksikliği gidermek için Japonca dilbilgisi kitabımızla eş konu sıralamasında giden bir kitap hazırladık. Böylece dilbilgisi kitabımızdaki herhangi bir bölümü bitirdiğinizde, hemen o konuyu kapsayan alıştırmaları çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz. Daha iyi konuyu pekiştirebilmeniz için dilbilgisi kitabımızdaki bir konunun alt konularını da dikkate alarak alıştırmaları hazırladık.

Mümkün olan en yüksek verimi alacağınızdan son derece emin olduğumuz LearNihongo Japonca Alıştırmalar kitabımı ile Japoncanızı çok daha iyi seviye çıkarabileceksiniz. 

learnihongo japonca alıştırmalar

ÖRNEK SAYFALAR


 

KÜNYE


TÜM KİTAPLARIMIZ


9 Yorum "Japonca Alıştırmalar Kitabı"

 1. Dilbilgisi çalışırken en çok gereken kitap.

 2. Bende 1. baskısı vardı, kitaptan memnundum ama 2. baskısında sayfa sayısının arttığını görünce onu da aldım ve iyiki almışım. İlk kitap çok inceydi, yeni baskı 300 sayfaya yakın ve oldukça kalın. Ayrıca 2.hamur kağıt kullanılması göz yormaması açısından gerçekten güzel olmuş. Dilbilgisi kitabıyla kullanıldığında çok faydalı oluyor. Almayı düşünen herkese tavsiye ederim.

 3. Geçen sene dilbilgisi kitabıyla beraber almıştım. Benim elimde bulunan eski baskı fakat dilbilgisi kitabıyla paralel konular olduğu için pekiştirmek açısından çok ideal. Yenilenmiş halinide mutlaka alacağım.

 4. Dilbilgisi kitabiyla ayni paralelle gidiyor ve kendi seviyenizi goruyorsunuz dilbilgisi kitabini alanin muhakkak almasi gereken bir kitap oldugunu dusunuyorum

 5. daha fazla alıştırma kitabı istesek ayıpmı etmiş oluruz kitaba yazmaya kıyamıyorum sanırım fotokopi çekip fotokopilerle çalışıcam 😀 emeğinize sağlık^^

 6. dilbilgisi kitabı ile birlikte çalışılması gereken çok güzel bir alıştırma.

 7. Kıtaplarım geldı çok tsk hocam çalışmaya devam.

 8. Dilbilgisi kitabıyla beraber aldım ve kesinlikle yardımı dokunuyor. Bütün konuları tekrar edebiliyorsunuz. Çok canlı alıştırmaları var. Kesinlikle olmazsa olmaz mükemmel bir kitap olmuş.

 9. Japonca öğrenmek için LearNihongo Japonca Dil Bilgisi kitabını almıştım.. Epey de ilerledik konu olarak. Ancak konulardan sonra alıştırma çözmek istiyordum, pekişmek için. Alıştırma kitabı pekiştirmek için harika oldu. Eski birkaç konunun testini çözdüm. Anladığımı düşündüğüm birkaç yeri unutmuşum, kitap sayesinde hatırladım.. Alıştırma kitabını almak isteyen arkadaşlara tavsiye, dil bilgisi kitabı ile birlikte satın alın. İkisi birbirini destekliyor. Hocam elinize sağlık..

  Bir de Abdurrahman hocam bir an önce kelime kitabınızı bekliyoruz.

  Not: Hiragana ve Katakana öğrenmek isteyenler alfabe kitabını da almalısınız.. Nu’yu hatırlarken hala aklıma Nurullah geliyor.. (Harfleri hatırlatmak için Abdurrahman Hoca çeşitli hatırlatıcılar eklemiş.. Nurullah onlardan biri)

Mesaj At