Japon kızlarına benzemek için 8 saç şekli

Japon kızları modaya çok hassastırlar. Görünebildikleri kadar güzel görünmek için her zaman hazırlardır.

BU YAZI İNGİLİZCEDEN ÇEVRİLMİŞTİR.

Japon Kızlarına Benzemek için 8 Saç Şekli

Japon kızları modaya çok hassastırlar. Görünebildikleri kadar güzel görünmek için her zaman hazırlardır. Ve saç şekli de modaya uygunluk açısından önemli bir etken. Kıyafetlerin güzel bile olsa yanlış saç şekli her şeyi berbat edebilir. Saç şekli onların yüzlerini küçük göstermeleri için de çok önemlidir. İşte bu iki önemli faktör Japon kızların saçlarını yaparken haklarında bulundukları şeydir. Ben ,bir Japon kızı olarak, Japon kızlarının sevdiği sekiz moda saç şeklini sizlere göstereceğim.

japonc saç modelleri

1 Küt saç kesimi

Bu saç kesimi şu sıralar Japonya’da  revaçta. Bir çok Japon kızı bu saç kesimini çok beğeniyor çünkü o bu saç modeli onları kadınsı ve seksi yapıyor. Bir çok Japon kızı saçlarının hafif olduğunu göstermek için açık renkler kullanıyor. Ayrıca saçlarının uçlarını kıvırıyorlar ki saçları hafifçe hareketlenebilsin. Küt saç kesimi yüzü küçük göstermek için harikadır. İşte bu yüzden bir çoğu Japon kızı bu saç modelini çok seviyor. Saçların bitim noktasında altında görünen ense de ayrıca çok seksi gözüküyor. Eğer sevimli görünmek istiyorsan kahküller bu işi görecektir. Kahküller sana sevimli ve masum havası katacaktır. Açık saç rengi ayrıca yüzünü daha çok parlatacaktır. Buna karşılık, koyu renkler seni daha olgun ve bilgili gösterecektir. Aşırıya kaçmamak her zaman aklının bir köşesinde bulunmalı.

japonc saç modelleri

2 Kısa saç kesimi

Kısa saç kesimi kişiyi oğlan gibi göstermesine karşın Japon kızları bu saç kesimini kadınsı ve seksi bulmaktadır. Hepinizin de bildiği gibi kısa saç kesimi yüzü küçük göstermek için en iyi yoldur. Kadınsı görünmek için yalnızca kısa saç kesimi yerine, kısa saç ile birlikte uzun ve yoğun kahküller kullanabilirsin. Kahküller sana saf ve masum izlenimi katacaktır. Seksi bir periye benzeyeceksin. Saç rengini zekice seçmekte önemlidir. Eğer şirin görünmek istiyorsan açık saç renkleri tercih etmelisin.

japonc saç modelleri

3 Uzun ve dalgalı saç kesimi

Kısa saç kesimi şu anda moda olmasına rağmen kısa saç kesimini herkes seviyor değil. Aksine çoğu Japon kızı uzun ve dalgalı saç kesiminden hoşlanıyor. Uzun ve dalgalı saç kesimi kişiye kadınsı ve seksi bir görüntü katar. Bununla kalmayıp saçının dalgaları da senin yüzünü daha küçük gösterir. Saçının rengini açarken ve saçının dalgalarını hareket ettirirken boğucu görünmemek önemlidir. Çoğu Batılı kızın uzun saçlarını kalın yapabildikleri kadar kalın yapmak istemelerine karşın bu Japon kızları arasında popüler değildir. Çünkü çok Japon kızı doğal yollardan kalın saçlara sahiptirler ve hacimden pek haz etmezler.

japonc saç modelleri

4 Küt saç kesimi için saç modeli

Sizlere küt saç kesimini şu sıralarda Japonya’da moda olduğunu zaten söylemiştim. Ancak hala çoğu kişi saçlarını kısa kestirme konusunda tereddüt ediyor. Çünkü kısa saç düzenlenilmesi ve biçim verilmesi bakımından çok zordur. Japon kızları kötü saçlı iken bile saçlarına şekil vermenin bir yolunu bulmuş. Onlar saçlarının tepesine sevimli bir toka takıyorlar ve böylelikle görünüşlerini değiştirmiş oluyorlar. Ve yüzüne biraz saç dökmek seni daha profesyonel gösterecektir. Bu saç modeli çalışma hayatı için harikadır.

japonc saç modelleri

5 Saç bağlama tekniği

Japon kızları her zaman güzel görünmek istiyor ancak her zaman da kuaför salonuna gidip fön çektiremiyorlar. Bunun yerine saçlarını evde daha güzel göstermek için harika bir teknik kullanıyorlar. Bu tekniğe “kururinpa” diyorlar. Bu tekniğini uygulamak oldukça basit. Saçını elastik bir şeyle bağlıyorsun ve daha sonra saçını ucunu bağladığın yerin üst kısmından içeri atıyorsun. Böylelikle saçın basitçe bağlanmış halinden daha güzel duruyor. Saçını tamamen kendin şekil verebilirsin ve son moda Japon kızlarına benzeyebilirsin.

japonc saç modelleri

6 Örgü

Eğer uzun saçlara sahipsen saçlarını örmek saçlarına şekil vermek için harika bir yol. Diğer bir taraftan da Japon kızları saçlarını normalde yapıldığı gibi çapraz bir dizi şeklinde örmüyorlar. “Kururinpa” tekniğini kullanarak saç örgülerini muhteşem gösterebilirsin. Tek yapman gereken “kururinpa” ve saçlarını örmek: muhteşem bir örgü yaratana kadar bu iki adımı tekrar et. Bu harika bir saç modeli için özel bir fırsat.

japonc saç modelleri

7 Saç topuzu

Uzun saçların varsa onları bir tokayla topuz yapmak basittir. Bir topuzla birlikte saçların seni daraltmaz. Japon kızları saçlarını topuz yapmaktan ayrıca zevk alırlar. Japon kızlarına benzemek için saçlarını kafanın üzerinde bir topuz ile birleştirmelisin. Kafanın arkasında bir topuz seni olgun ve olduğundan yaşlı gösterecektir. Kafanın üstündeki bir topuzsa ,bunun yanısıra, seni daha genç ve sevimli gösterecektir. Seni daha günlük ve arkadaşcanlısı gösterecektir. Bu saç şekli ister arkadaşlarınla ister erkek arkadaşınla normal bir hafta sonu için harikadır. Ayrıca saçına aksesuar ya da bant takabilirsin.

japonc saç modelleri

8 Özel bir durum için saç modeli

Bir arkadaşının düğününe davetli olarak katılmak ya da biriyle randevu çıkmak gibi özel bir durumda çoğu Japon kızı özel görünmek için kuaför salonuna gider. Resmi ya da özel durumlarda, örgülü saç modeli Japonya’da çok popülerdir. Örgüler saçı muhteşem ve daha kadınsı gösterir. Saçlarını örerek toparlamak seni romantik romanlardan bir karaktermişsin gibi gösterir. Saçlarını yapmak sana seksi bir görünüş katarken; saç örgüleri görünüşünü yumuşatır, kadınsılık ve masumiyet katar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


5 Yorum "Japon kızlarına benzemek için 8 saç şekli"

  1. Hocam ilk paragrafın 7. cümlesi şöyle: “Ben ,bir Japon kızı olarak, Japon kızlarının sevdiği sekiz moda saç şeklini sizlere göstereceğim.” 😄😄🤔
    Bu yazıyı ben çevirdim. Olduğu gibi çevirdim. Siz de incelemeden paylaşmıssınız.

  2. Rwsimleri olsaydi daha iyi olurdu

Mesaj At