learnihongo japon alfabesi

LearNihongo Japon Alfabesi

Türkiye'nin İlk ve Tek Japon Alfabesi Kitabı


LearNihongo’nun 4 yıllık tecrübesi sonucunda hazırlanan LearNihongo Japon Alfabesi kitabı ile çok kısa bir sürede hiragana, katakana ve JLPT N5 seviyesindeki temel 103 kanjiyi görsel hafıza teknikleri ile öğreneceksiniz.

Online destek

Kitapla ilgili her şeyi bize mail atarak sorabilirsiniz.

Başlıca satış noktaları

Kitabın yayınevi olan Cinius Shop'tan online alabilirsiniz. Evinize kargolanacaktır.

cinius

kitapyurdu

ravza kitap

pandora

n11

pandora

pandora

sözcü

hepsiburada

dr

bkmkitap

idefix learnihongo

kitap sepeti

ucuz kitap al

 

kırmızı kedi

kitap365

ÖNEMLİ UYARI

Kitaplarımızı sipariş etmek için önerdiğimiz site www.kitapyurdu.com sitesidir. Kitapyurdu dışındaki bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. 

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir. Tüm kitaplar en güncel haliyle satılmaktadır.

learnihongo japon alfabesi

BU KİTAP KİMLER İÇİN?


LearNihongo Japon Alfabesi kitabı;

Japonca’ya yeni başlayacaklar,
Daha hızlı hiragana ve katakana okuyup yazmak isteyenler
Kanji öğrenmek isteyenler içindir.

GÖRSEL HAFIZA

learnihongo japon alfabesi

Hiragana, Katakana ve Kanji karakterleri görsel hafıza teknikleri ile öğretilmektedir. Böylece kolayca öğrenip, uzun süre unutmadan hafızanızda kalacaktır.

MATRİS YÖNTEMİ

learnihongo japon alfabesi

Kitabımızda heceleri öğrenirken, kaliteli bir alıştırma imkanı sağlamak için kendimize ait bir yöntem olan matris yöntemini kullanarak geriye dönük sürekli tekrarlar yaptırıyoruz.

ÖRNEK KELİMELER

learnihongo japon alfabesi

Kitabımızda her kanji ile ilgili örnek kelimeler ve kanjiler verilmiştir. Böylece kanjilerin cümle içindeki farklı okunuşlarını da görmüş olacaksınız.

 BASKI KALİTESİ

learnihongo japon alfabesi kitabı

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışmanıza devam edebileceksiniz.

KARAKTER ÇİZİMLERİ

learnihongo japon alfabesi

Kitabımızda Hiragana, Katakana ve Kanji karakterlerinin çizim kuralları verilmiştir. Bu sayede doğru çizim sırası ile öğrenip başkalarının el yazısını da okuyabilmeniz sağlanmıştır.

ANLATIM DİLİ

learnihongo japon alfabesi kitabı

Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

NEDEN ALMALIYIM?


Japonca gibi bir Asya dilini öğrenmek önce yazım türlerinden başlar! Aşağıda ne yazdığını okuyamıyorsanız bu kitabı almalısınız!

メンバーが5492人になりました.

REFERANS OKUL


LearNihongo Japon Alfabesi Kitabımız Ankara Özel Ceceli Okulu tarafından 2015-2016, 2016-2017 ve 2017-2018 eğitim döneminde öğrencilere verilecek Hiragana, Katakana ve Kanji eğitimi için ders kitabı olarak seçilmiştir.

ÖRNEK SAYFALAR


 

ÖNSÖZ


Asya dillerinden birini öğrenirken gözümüze hiç alışık olmayan alfabelerle karşılaşırız. Bunlara baktığımızda hemen hepsi birbirine çok benzese de aslında farklılıklar mevcut. Biz bu kitabımızda bu yapılardan biri olan Japonca karakterlerini kolay ve hızlı bir şekilde öğretmeyi görev edindik. LearNihongo ekibi olarak siz değerli öğrencilerimizden gelen talep doğrultusunda, Türk öğrencilerine yararlı olabilecek bir kaynak kitap ortaya koymanın sevincini yaşamaktayız. Kitabımız içerisinde kısaca Kana olarak adlandırdığımız Hiragana, Katakana ve Kanji üzerinde durulacaktır.

Gerek kana hecelerinin çizimlerini, gerekse de kanji öğreteceğimiz bu kitabın siz değerli öğrencilerimize katkısı olması dileğiyle..

learnihongo japon alfabesi

KÜNYE


Bu kitap ile Hiragana, Katakana ve Kanjinin ne kadar basit ve kolay olduğunu, göze karışık gelen hecelerin ne kadar zevkle çizildiğini göreceksiniz. Bir çalışma programı ile gelen kitabımız ile, Kana gramer kurallarını ve çizimlerini 105 adet Japonca kelime üzerinde çalışarak çok hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. İlk kitabımızda siz Japonca öğrenenlere temel basamak ve bir başucu kitabı olacak bir eser ortaya koyduğumuza inanıyoruz. Tüm öğrencilerimize büyük katkısı olacağını düşündüğümüz bu eser ile Türkiye'deki Japonca eğitimine verdiğimiz destek daha da artmış bulunmaktadır.

 

TÜM KİTAPLARIMIZ


71 Yorum "Japon Alfabesi Kitabı"

 1. Kitaplar güzel ama sayfalar çok çabuk yıpranıyor

 2. hocam ben hem 60 videoluk ders ve paralel olarak kitaplarla gitmek istiyorum bana bir sıralama verebilirmisiniz hangi kitapları almalıyım mesela 20. videoya kadar su kitap geregir veya yeter 20-40 video arası su kitap olur gibisinden yada su kitapları sıra ile bitir sonra videolara geç diye yardımcı olursanız sevinirim dilbilgim sıfır japonca

 3. Iyi günler. Ben size Azerbaycan Baküden yazıyorum. Sayın hocam Abdurrahman Esendemir e böyle güzel kitaplar yazdığı için teşekkür ederim. Ben Türkiyeden ilk olarak hocamin japonca alfabe ve dilbilgisi kitaplarını sipariş etdim. Kitaplar elime 1 hafta içinde ulaştı. Şimdi hiragana katakan ve temel 103 kanjiyi biliyorim. Bunun yanısıra dilbilgisi kitabına başlamış bulunmaktayım. Kitap öyle güzel anlatıyor ki insan elinden burakmak istemiyor. Şimdi alıştırma kitabını sipariş verdim bir kaç güne elime ulaşır.
  Hocamdan isteyim bu seviyyeye uygun hikaye tarzı kitaplar yazmasıdır. Zira öğrenilen gramer ve n5 seviyyesi kanjileri pekiştirmek için böyle kitapların olması şart. Saygılarımla Seyyar Aliyev

 4. Satın alalı baya oldu ama yorum yapmamıştım. Zoru kolaya çeviriyor bu kitap.

 5. Selamlar,

  Çoook uzun yıllar ara verdikten sonra, tekrar içimdeki sönmeyen Japonca öğrenme isteği gün yüzüne çıktı. Elimde birçok kaynak olmasına rağmen Abdurrahman beyin kitapları dikkatimi çekti ve Japon Alfabesi kitabını aldım. İyi bir yeniden başlangıç olduğunu düşünüyorum. İyi akşamlar.

 6. Bağımlılık yaptı. Daha çok kanji için bi kitap daha çıksa iyi olur.

 7. Mrh hocam. Japonca öğrenmeye niyetim var.sorum su.ilk olarak siz akira adinda bi jopan sayesinde ogrendim dediniz.bu adami herhangi bi sosyal medaya uzerinden arkadas olarak ekleyip muhabbet mi kurdunuz ve size yardimci oldu. Yada once japonca yi temel olarak öğrenip sonra mi japon birileriyle iletişime gectiniz.yani bende biraz japonca öğrenip sosyal medaya uzerinden bi japon arkadaş mi edinmeliyim.bu japonlari facebook vs.den mi eklemek lazim yoksa baska siteler var mi.?tesekkur ederim.

 8. Bir yerden başlayacağım ama merak ettiğim şu; 4 kitabı da alıp birlikte mi çalışmalı? Metod konusunda bilgi vermeniz ricasıyla…

  • Menü kısmından “Japonca Çalışma Rehberi”ne bakmanı tavsiye ediyorum.

 9. Hocam ben kitapların ilk ikisini bugün sipariş etmek istiyorum da hangi sırayla almalıyım

 10. Kitabi nasil siparis edebilirim ve ben suan koredeyim mumkunmu almam?

 11. Kitabı Pazartesi sipariş vermiştim ve bugün elime geldi.Açıkcası beklediğimden daha güzel çıktı.Çok anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde anlatıyor.Aldığım için hiç de pişman değilim.Şu anda not tutarak ilerliyorum ve inşallah kolayca öğreneceğim.

 12. Ben 1 yıl önce Hiraganayı bu kitaptan öğrenmiştim bir haftaya yakın bir sürede ve 1 yıl boyunca hiç bakmamama rağmen çoğunu hala yazabiliyorum ve hepsini okuyabiliyorum. Yarından itibaren devam edeceğim *-*

 13. Kitap gerçekten çok faydalı. Kısa sürede rahatça tüm alfabeyi öğrenebilirsiniz. Sadece kanji sayısının biraz fazla olmasını isterdim ama yine de almakta kararsız olanlara ve alfabeyi öğrenmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

 14. Kitabı geçen sene almıştım. Eğer hevesliyseniz en geç bir haftada hiragana katakana öğrenirsiniz. Örnekler çok güzel ve akılda kalıcı hala simgelerle beraber hatırlıyorum heceleri. Kanji kısmı da eğlenceli ve güzel alfabe öğrenmek isteyenler kesinlikle bulundurmalı.

 15. Yaklaşık 9-10 günde Hiragana + Katakanayı ezberletti. Harika kitap. Örnekleri eğlenceli, akılda kalıcı.

  Hecenin çizimini hatırlamak isterken hemen aklınıza yazılan örnekler geliyor “Sola bakan adam”, “İpe tutunan Hokkabaz”, “Yakışıklı adam”, Yoyo” v.b bir sürü örnek geliyor. Bu sayede hem çizimi karıştırmıyorsunuz hemde çok çok daha rahat hatırlayabiliyorsunuz.

  Bu örnekler ve neredeyse diğer tüm örnekler en son 9-10 ay önce okumama rağmen aklımda yer etmiş.
  Çok yararlı, altın değerinde bir kaynak. Hocamıza da çok teşekkürler.

 16. Bu kitabı diğer iki kitapla birlikte geçen sene almıştım. Ancak 4 gün önce öğrenmeye koyuldum ve ilk önce alfabeden başladım. Şunu söylemeliyim ki , birçok kez hiragana öğrenme/Ezberleme girişimim olmuştu ve 1 haftayı bırak, 10 gün boyunca şekilleri ezberlemeye çalıştığımı bilirim bu yüzden hepsini öğrenemeden bir çok kez bıraktığım olmuştu. Lakin 4 gün oldu ve hiraganayı ezberledim. Alıştırma olsun diye internet üzerinden hiragana metinleri okumaya çalışıyorum ,anlayamasam da.

  Diğer kitaplara hala bakmadım ama Alfabeyi hızlı ve akılda kalıcı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru kitaba bakıyorsunuz. Kitap bana göre,tabi ki büyük bir emek, tutku ,heyecan ve sevgiyle hazırlanmış.Harfleri hatırlamak için kullanılan benzetme anlatımı gerçekten yaratıcı ve komikti(Kötü anlamda değil, çok eğlenceliydi) Kitap sizi sıkmıyor. Kanjiyle yüzleşmek için sabırsızlanıyorum 😛 ancak “Japonca okuma metinleri” tarzı bir okuma kitabının(Mesela japon efsane ve mitolojiisini hiragana/katakana ve 103 kanjiyle yazılmış bir kitap olabilir, hem efsaneleri ve mitolojileri hakkında elimizde bir kaynak gibi bir şey olur, hemde okuyarak japonca anlama yeteneğimizi geliştirmiş oluruz) ve “Daha Fazla Kanji” tarzı bir kanji devam kitabının gelmesini gerçekten 4 gözle bekliyorum.

  Kitabı hazırlarken emek veren herkese, bu imkanları bize sundukları için gerçekten teşekkür ediyorum .

 17. Söylenebilecek tek kelime var, harika. 3 günde hiragana öğrendim ve bir hiragana ile yazılan yazıdaki heceleri bakar bakmaz okuyabiliyorsunuz. Kitaptaki alıştırmalar zaten sizin tamamen pekiştirmenizi sağlıyor. ありがとう。(^ ^)

 18. Kanjiye kadar geldim bütün öğrendiklerim aklımda hiragana katakana halloldu 🙂 kesinlikle anlatımı güzel ve harfler akılda kalıcı şekillerle anlatılmış. Emeğinize sağlık kanjileri de bitireyim umarım 2000 kanji için de kitabınız çıkar <3

 19. Kitabın hiragana ve katakana alfabelerine çalışabildim henüz. Anlatımlarını çok sevdim. İlk olarak alfabe den başlamıştım göz aşinalığı olsun diye. Kesinlikle çok akılda kalıcı kodlanmış bütün harfler unutulmaması için. Bakmayalı uzun zaman (6 ay) olmuştu ama goruyorum ki büyük bir kısmı aklımda kalmış (: Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

 20. Kitap elime gectiginde biraz göz attim sadece japonca yazamasamda kitab sayesinde gordugumu anlayabilecegimi dusunuyorum(önceligimi dilbilgisi kitabina verdim)hazirlayip bize sunanlara cok tesekur ediyorum elinize emeginize saglik

 21. Kitap elime geçtikten sonraki ilk aklımdan geçirdiğim şey ”geldi ulan geldi:D şimdi Japonca vakti” oldu. ^^ Biraz inceledikten sonra da ne kadar basit bir anlatım dili demiştim. ünlü harf yazım alıştırmaları özellikle 1. sınıfta Türkçe dersinde sayfalarca yaptığımız alıştırmalara benzettim bi duygulanmadım da değil hani 🙂 ayrıca benzetmelerle hece anlatımı çok akıllıca zira aşina olunmayan bir alfabede görsel hafızayı iyi kullanıyor kitap. Hiç düşünmeyin alın derim zira piyasadaki hiçbir Japonca kitabı bu kitabın eline su dökemeyebilir 🙂

 22. Kitabı geçen aylarda almıştım gerçekten Hiragana ve Katakana’yı hiç zorlanmadan size öğretiyor çok iyi bir anlatımı mevcut. Fakat ben kanji’de biraz takıldım baya gözümü korkuttu. Kanji için tavsiyeniz var mı?

 23. Bugün kitaplarımı aldım. Abdurrahman Hocam’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah tez zamanda kavrarız Japoncayı. Emeklerinize sağlık

 24. 2.baskı çıktı üniversite kitaplarından para kalmadı. umarım elime biraz para geçerde alabilirim 2.baskıyıda çok güzel görünüyor.

 25. Eğer japonca öğrenmek istiyorsanız ve kaynak arıyorsanız bu kitapları alsammı diye düşünmeyin direk alın derim kargoda hiç bir sıkıntı yaşamadım hafta sonu verdiğim için siparişi ptesiden sayarsak 2 gün içinde elime ulaşmış oldu anlatım rahatlığı anlaşılabilirliği süper resmen beni oku diyor kitaplar emeğinize sağlık^^

 26. Kitapları alalı uzun zaman oluyor ama yorum yapmaya fırsatı ancak bulabildim. Alıp almamak arasında kalıp yorumları okuyanlara tavsiyem kesinlikle almaları. Alfabeden gözüm çok korkuyordu ama hocam sağolsun çok güzel anlatmış. 🙂 O kadar akılda kalıcı bir anlatımı var ki bence herkes kolayca öğrenebilir. Ayrıca hediye gönderilen dil bilgisi kitabı için de ayrıca teşekkür ederim 🙂

 27. Kitabın bir önceki baskısını almıştım. Bu baskısı da gönlü zengin hocamızdan oldu 🙂 Birsürü şey değişmiş daha da güzel olmuş benim gördüğüm kadarıyla.

  Bu siteyi bulduğum andan itiraberen hep güzel şeyler gördüm hocamız sayesinde. Teşekkürler hocam.. elinize, emeğinize sağlık :))

 28. Kitap elime 13.30 gibi gecmisti 2 gun once saat 3 gibi karsiyakada sahilde calismaya basladim saat 19.00 da hepsini ezberledim kelimeleriyle birlikte nadir balik besliyoruz na diye ertesi günde telefonda obenkyo diye bu uygulama var onunla tekrar yaptim bugun yine sahile geldim katakana icin ama yolda gelirken ezberledm 🙂 cok basit ve kolay anlatıyor.

 29. Hiragana ve Katakana birkaç günde bitiyor Kanji’ye biraz özen gösterip dilbilgisi çalışmak istiyorum. Teşekkürler müthiş bir kitap.

 30. Kitap bugün elime ulaştı. En kısa zamanda başlamayı düşünüyorum. Teşekkürler Learnihongo ekibi! ^o^/

 31. başlamadan önce çok korkuyordum açıkcası karman çurman bir sürü harf diyordum ama kitabı okuyunca ve harfleri yazmaya çalışınca sanki ilkokul birinci sınıfa döndüm 3 günde hiraganayı bitirdim yazıp okuyabiliyorum çok akıcı ve eğlenceli bir şekilde anlatılmış kuşkusu olan veya alfabeyi ögreneyim mi diye düşünen varsa düşünmeden alsınlar 🙂

 32. Kitap harika bir şekilde anlatıyor 3 günde hiraganayı okuyup yazabiliyorum simdi katakana ve kanjiye devam ediceğim harika bir sekilde tasarlamıslar çok akılda kalıcı mükemmel bir kitap tesekkür ederim ありがと

 33. Bu alfabe kitabının güzelliğini gördükten sonra bitirip diğerlerini de aldım

 34. Sizlere gercekten cok tesekkur etmek istiyorum.O kadar anlasilir bir dille ve akilda kalici sekilde hazirlanmis ki su anda hiragana yi biliyor,okuyabiliyor ve yazabiliyorum.Bu bana o kadar buyuk bir şevk verdi ki..daha once kendi kendime bir sekilde ogrenmeye calismistim ama cok basarili olamamistim.Dil bilgisi ile birlikte aldim ve o kadar mutluyum ki size bu kadar guzel kitaplar hazirladiginiz icin ne kadar tesekkur etsem azdir. En kisa zamanda da alistirma kitabini da alip tam süratle calismalara devam 🙂

 35. Bir süre çalışmayı bırakmak zorunda kalmıştım çeşitli sebepler dolayısıyla. Fakat şimdi iş arası (öğle aralarında) tekrar çalışmaya başladım. Hiragana’yı biliyorum. Daha önce bir şekilde öğrenmiştim fakat unuttuklarımı öğrenmem konusunda iyi bir yardımcı oldu. Henüz tam emin değilim ama çok güzel bir kitap olmasına rağmen sanırım küçük bir eksiği var. Çalışmalarımı biraz sürdürmek istiyorum. Daha sonra dikkatimi çeken bu eksiği sizlere de ileteceğim.

  Kitap hakkında ek bir yorum eklemek istiyorum.
  Ben yerel bir gazetede hem muhabir, hem de grafik tasarım işleri için görev yapıyorum. Birçok işimiz oluyor ve genellikle hepsi hafıza kullanımı / yoğun yazılı işler / görsel ve işitsel çalışmalar üzerine. O kadar şey arasından bu kitaba çalışarak günde harcadığım 1 saatlik öğle arası ile 5 günde Hiragana alfabesini öğrendim, yazabiliyor ve okuyabiliyorum. Bu bence, bu kitabın başarısını gayet güzel bir şekilde açıklıyor.

 36. Kargo takibini yapmama rağmen kargo dağıtıma çıkmamıştı ben de kargo şubesine gitmiştim. Kitapta harfler akılda kolay tutulacak şekillere benzetilmiş. Kitap gerçekten çok mükemmel, hem de üslup gayet güzel. Derslerimden dolayı pek bakamasam da harfi veya kanjiyi gördüğümde nasıl okunduğunu hemen hatırlıyorum 😀 Teşekkürler sensei.

 37. Kİtaba başlamadan önce japon alfabesini öğrenmenin beni çok zorlayacağını düşünmüştüm. Şİmdi ise karşımda bitmiş şekilde duruyor. O kadar güzel ve anlaşılır yazılmış ki çalışırken insanı hiç sıkmıyor. Benzetmeler akılda kalıcı. Ön yargınız varsa kırıp kitabı alın pişman olmazsınız 🙂

 38. Hiragana ve Katakana’yı 1 haftadan kısa sürede öğrendim okuyup&yazabiliyorum (çok basit zaten 9 günlük programınız biraz fazla uzun geldi ^^). Kanjilerin de yarısını bitirdim. Bu kalitede eğer bir 4.Seviye(veya üzeri) Kanji kitabınız var ise almak isterim.

 39. Kitabın içeriği ve anlatımı çok güzel. Birkaç güne Hiragana’yı öğrenmiş olacağım 🙂

 40. Açıkçası bu kitabı deneme olarak aldım diğer kitaplar hakkında bir fikrim olması için ama gördüm ki kitapların denenmeye ihtiyacı yok. Muhteşem bir şekilde ve düzende hazırlanmış. Kesinlikle çalışmanızın her gramına değmiş, işinizin hakkını vererek yapmışsınız helal olsun. Bundan sonra hangi şekilde kitap çıkarırsanız çıkarın alacağımdan eminim.

 41. Kitap dün elime geçti kitabın basımı kapağı ve içeriği o kadar güzel ki hala kullanmaya kıyamıyorum bir kaç gün boyunca kitaba sarılıp duracağım galiba 😀

 42. Çok teşekkürler böyle kitapları bizimle paylaştığınız için.

 43. kitap çok güzel. Öğrenmek için bir kere bakmanız dahi yeterli gelecektir 😀

 44. Kargo 1 günde geldi şaşırdım baya.Gerçekten harika bir kitap.Akılda kalıcı örneklerle harfleri kalıcı şekilde ezberliyorum.Tek kelimeyle mükemmel.

 45. Dün siparişi varmiştim bugun elime ulaştı gerçekten başarılı bir kitap olmuş. teşekkürler…

 46. Kitabı aldığım gün çok mutlu oldum.Harika bir anlatımı var kısa zaman içerisinde hiraganayı okuyup yazabilmeye başladım.Herkese tavsiye ederim ^^

 47. Harika bir kitap, emeğinize sağlııkk..!! Aslında kitaplar desem daha doğru olur.. İkisi de harika bir şekilde yazılmış.. (3.Kitabınız, Alıştırma kitabını da en kısa sürede edineceğim.) Bir iş hobiden profesyonelliğe ancak bu kadar dökülebilirmiş. Çok teşekkürler..!!

 48. Almanya’da yaşıyorum ve burada Japonca öğreten birçok kitap olmasına rağmen özellikle Türkçe anlatımlı bir kitap tercih etmiştim; Türkçe ve Japonca’nın birbirine benzerliğinden dolayı daha avantajlı olduğunu düşündüm. Yıllardır şu alfabeyi öğrenmek için çırpınıp duruyordum. Kitap elime geçer geçmez bir gece yatakta uzandığım yerde, bir seferde hem Hiragana’yı hem de Katakana’yı çalıştım. Çalışmaktan kasıt resimleri inceledim 😀 Söylemem gerekiyor ki yazarın hayal gücüne hayran kalmadım değil 😀 Özellikle Hiragana’daki ‘wo’ hecesini hala bir arabaya benzetemedim 😀 Ama aklımdan çıkmıyor, bu ayrı 😀 Sabah kalktığımda ise heceler hala gözümün önündeydi. İnternetten Japonca yazıları okumaya başladım bir mucize gibi. Kesinlikle Japonca adına bugüne kadar yapılan en iyi eser. Dilbilgisi kitabını da aldım ve biraz inceledim, yok yok. Daha sonra tekrar yorum yapacağım, eminim bu sefer Japonca’dan yazarım 😉

 49. Japoncaya sıfır bilgiyle ilk bu kitapla başladım ve 8 gün olmasına rağmen hiragana ve katakana alfabelerinin tümünü öğrendim. Çok akılda kalıcı şekilde anlatımı var, şimdi kanjilere başlarken aynı zamanda dil bilgisi kitabını da sipariş etmeye karar verdim. Kolay öğrendikçe insana daha bir heves geliyor 🙂 Kitapta emeği geçen herkese teşekkürler! 🙂 JLPT bekle beniii :)))

 50. Alfabeyi akılda kalıcı bir şekilde öğrenmek için piyasada bulabileceğiniz en iyi kitap. Hem eğlenceli hem de püf noktaları var. Hiç düşünmeden alın 🙂

 51. Arkadaşlar kitabı alsam mı diye düşünmeyin bence hemen alın vereceğiniz paraya değecek kitap

 52. Kitabı Aldım ilk gözlemim Gerçekten özenle hazırlanmış bir kitap. Mega hafıza setindeki gibi eşleştirmeler yapıp akılda kalıcı olmasını sağlamışsnız bu hoşuma gitti kitap bitince tekrar yazacağım Teşekkürler.

 53. İncelediğim zaman farkettim ki fiyat-kalite kıyaslaması yapıldığında kesinlikle piyasadaki en kaliteli kitap. Benzetme yöntemiyle karakterleri öğretme tekniği oldukça başarılı. Az kullanıldığından dolayı Japon arkadaşlarımla da konuştuğumda katakananın birçoğumuzu zorlayan kısım olduğunu biliyordum ancak bu teknikle ezberlemenin daha kolay olacağını anladım.

  Diğer bir önemli nokta ise alıştırmalar. Gerçekten bütün harflerin üzerinde durulmuş. Kanjilerdeki eşleştirme yöntemi bence en yararlı olanı. Bu sayede ve tabiki düzenli olarak da tekrarlarsak hangi kanjide kısa çizgi hangisinde uzun çizgi olayını tamamen kavramamızı sağlıyor.

  Son olarak; sadece alfabeyi öğretmek için yazılmış bir kitap için öğretilen kelime sayısı da oldukça iyi.

  Özetle; Hakkıyla öğrenmek isteyen için Kitap her anlamda dolu dolu. Bana hediye olarak gelse de Verilen parayı hak ediyor 🙂

 54. hafıza teknikleriyle öğretmeleri çok güzel, akılda kalıcı. yaş ilerledikçe zihin kolay algılamıyor ,bu teknikler çok iyi oldu. daha kolay kavrıyor, ve okuyabiliyoruz yazıları. Arigatou gozaimasu sensei 😀

 55. Kitabı sipariş ettiğim geceden 2 gün sonra elimde oldu, kitap çok güzel tavsiye ederim. Yazara ve bu siteye çok teşekkürler.

 56. Kitap gerçekten güzel. faydalı bir kitap almak isteyenlere tavsiye ediyorum =)

 57. Japonca okuyup yazmaya başlamak isteyen biri için en iyi yerli kaynak (başka da yok zaten 🙂 ama olsa da muhtemelen bundan iyi olmazdı). Aslında “konuşsam yeter” mantığı nedeniyle almak için acele etmediğim bir kitaptı, nasıl olsa yazıyı öğrenmeye karar verince alacaktım hiç olmazsa çekilişte şansımı deneyeyim diye erken aldım, ama kitap çok hoşuma gidince kendimi bir anda çalışırken buldum. Yalnız içindeki günlük çalışma planına bire bir uymak zor, çünkü hızınızı alamayıp durmanız gereken yerde bırakamayabilirsiniz 🙂

 58. Bu kitap sayesinde 7 yaşında türkçeyi yeni öğrenen bir çocuk bile hiragana ve katakanayı öğrenebilir. 3 gün içinde bir alfabe öğretiliyor. Şaka gibi. Almasaydım inanmazdım.

 59. öfff nasıl japon alfabesi öğreneceğim diye sakın canınızı sıkmayın bi kitap ile bütün problemler çözülüyor …benzetmeler akılda kalıcı ve muhteşem ^^ …hele de japonca ile ilgili kaynaklar bu kadar sınırlıyken japon alfabesini öğrenmenin bu kadar keyifli olması inanılmaz…yazan yayınlayan ve biz japon severlerle bu kadar güzel bir kaynağı buluşturan herkese teşekkür ederim..ども ありがとうございます ^^

 60. Bu kitap sayesinde, her zaman öğrenmekte zorlandığım kanjileri öğreniyorum. Anlatım yöntemini sevdim, benzetmeler sayesinde kanjilerin aklımda kalması daha kolay oluyor. Gramer kitabını da bekliyoruz. 🙂

 61. bu sabah takip numarasına baktığımda kitabın 10dk önce girdiğini gördüğümde sevinip bu kitabı şubeden alayım diye başka ek sebeplerde varda herneyse gittim dükkanımızdan sonra oraya teslim aldım kitabın şekli şemali çok güzel olmuş hazırlayan ekibin eline sağlık neyse kitabı pek inceleme şansım olmadı ama güzele benziyor allah sabır verirde inşallah adam akıllı çalışıpta n5 kanjilerini öğrenirim kitabı aldığım için çok memnunum

 62. Kitabi cok begendim: Onceden kendim alfabeyi ogrenmeye calisiyordum ve bunda hic basarili olamiyordum. Simdi bu kitapla bir kere calismayla akilda kalici oldugunu goruyorum: Mucize gibi. Ben de Japonca’yi artik okuyup yazabilecegim icin cok mutluyum. Cok tesekkurler…

 63. Bende kitabımı aldım pazartesi günü kavuştum sonunda :)) çok beğendiğimi belirtmek isterim çok akıcı bir anlatımı var hiç bir şekilde sıkmıyo umarım kitabın devamı gelir :))

 64. Hocam kitabınız geldi, elleriniz dert görmesin dadından yenmiyo 😛 e artıkın bize düşen sizin bu emeğinize karşılık Japonca’nın altından girip üstünden çıkmaktır herhal 😀 üstüne birde Japonya’ya gidebilsek ah ahh…eğlenceli bir anlatım, misal “baba” kanjisi çok ilginç olmuş pos bıyıklı filan 😛

 65. Bayağı ara verdim ama harfler hala hatrımda sayılır başlangıç için çok iyi bir kitap olmuş. burada alfabeyi iyi şekilde yazıp okuyabildin mi artık anlam ve kelime ezberi kalıyor geriye zaten grameride sonrasında bekliyoruz. biraz sağlam gramer çalıştın mı bu başlangıçla bi sene içinde japonca konuşabilir hale gelebilirsin.

 66. Bugün kitabımı aldım, çocuklar gibi sevindim 🙂 bence çok güzel olmuş,. eksiği yok fazlası var 😉 baskı-tasarım-kağıt uygun, anlatım çok iyi,. emeğinize sağlık,. elini yaralamış olmana değmiş,. kitaplarının devamının gelmesi dileğiyle tebrik ederim,. iyi çalışmalar

 67. ben kargo takipten baktım kargo gelmiş ancak dağıtım p.tesi olur dediler. hemen kargo şubesine gittim ve elden teslim aldım. kitabı uzun uzun inceleyemedim fakat biraz baktım ve sıradan dil kitapları gibi hiç sıkıcı görünmüyor. gördüğüm kadarıyla dersi gerçek anlatan ve anlatırken sıkıcı olmayan ifadeler ve keyifli bir dille anlatılmış.

 68. Kitap elime geçti ve mutluluktan uçuverdim 😀 (Cuma gönderildiği söylenmişti, Kırklareli’ndeyim ve Cumartesi günü öğle sıralarında aldım) Bazı arkadaşlarım da kitabı inceledi ve inceleyen arkadaşlarımdan hep iyi yorumlar aldım. Kitabın Eğitim şeklinin başarılı olduğu ve herşeyin basit ve açık bir şekilde anlatıldığı şeklinde yorumlar var arkadaşlarımdan. Ve bu arkadaşlar Japonca ile arası pek iyi olmayan ve Japonca hakkında pek bi fikri olmayan arkadaşlar. Ben de kitap üzerinde çalışmalara başladıktan sonra ayrıca bir kişisel yorum yapmak istiyorum. Ve şimdiden çok güzel olduğunu söyleyebilirim incelediğim kadarıyla :))

Mesaj At