Jackals manga tanıtım

Cicero Şehri, göçmenlerin uğrak yeridir. Her milletten insanlar, iş ve aş bulma umuduyla buraya gelirler

Babam bana aşağılık bazı insanlardan bahsetmişti Nichol. Talihsiz olan bazı insanlar. Para için herşeyi yapıp en adi cinayetleri işleyen insanlarmış. Peki söyle Nichol. Sen gerçekten bir Jackal mısın?

Tür: Aksiyon, Dövüş Sanatları, Seinen

Yayınlanan Dergi: Young GanGan

Bölüm: 7 Cilt (Tamamlandı)

Yazan: KIM Hyung-Jin, MURATA Shinya

Çizen: KIM Hyung-Jin

Cicero Şehri, göçmenlerin uğrak yeridir. Her milletten insanlar, iş ve aş bulma umuduyla buraya gelirler.Gelen kişiler kendi aralarında menfaat için birleşir ve ayrılır birbirini öldürür. Şehir Gangster, Mafya Grupları, Suikast Grupları v.b ile doludur. Sürekli bir yaşam mücadelesinin olduğu bu yerde, kaos hakimdir. Polislik müessesesi köküne kadar çürümüştür hatta bazı polisler sırf para için insan öldürmektedir. Ayrıca sokaklara suç örgütleri hükmetmektedir. Asayiş denilen şey burada pek işlemez. En acemi suikastçiler de bile fazlasıyla iş vardır. Ancak bunların arasında talihsiz ve pis insanlar olarak adlandırılıp para için en adi suikastleri işleyen Jackals adı verilen kişiler vardır. Öldürmek onlar için sıradan bir şeydir.Öldürmeye başka bir isim takmaz ve bunu sırf kendileri için yaparlar. Jackals olmanın manasını söyle açıklarlar:

Şu dünyada yalnızca kendin için öldürür, kendin için yaşar ve para kazanıp hayatta kalmak için elinden gelen her şeyi yaparsın. İşte Jackal olmanın manası budur.

jackals manga

Baş karakterimiz Nichol’un ise annesi Roxy bir Jackal olup  Shinigami adıyla anılmaya başlamıştır. Onun büyük ve iki taraflı geniş kılıcı göründüğü yere ölüm saçar. Nicholun annesi bir gece gözleri önünde kesilir.Çünkü Nichol rehin alınmış ve annesi o önündeyken saldırmaya tereddüt etmiştir ardından Nichol annesinin kılıcını alıp onu öldüren kişiye saplar. Ve sonra annesinin izini takip edip talihsiz Jackals’ların arasına karışır. Ancak öldürdüğü kişi Huya Requiem adlı Jackalın babasıdır. Ve Huya intikam ateşiyle yanmaktadır.Aynı zamanda kendi annesinin öldürmesinden sorumlu olan Huyanın babasını gönderen kişiden intikam almak isteyen Nichol ile bir gün yolları kesicektir. İkiside intikam için Jackal olmuş ve Jackal olarak ölmeye kararlıdırlar. Ancak bu yaşamında karşısına pek çok kişi çıkacak ve kan akacaktır.

İnceleme: Jackals mangası çok yetenekli bir manga olmuş. Hikaye ve Çizimler 9/10 bana göre. Şu anki animeleri çıkan mangaları gördükçe bunun animesi çıkmadığı için gerçekten içim yanıyor. Karakterlerin hareket çizimleri de ustaca. Ayrıca bir çok mangakanın çöktüğü final kısmını çok güzel bir şekilde bağlamış. Kısaca dört dörtlük manga. Üzücü olan şey kısalığı. Belki uzun olsaydı bu kadar iyi olamayabilirdi. Sonuç olarak uzadıkça işler karışıyor ve toplaması zor bir hale geliyor. Ancak 56 bölüm olunca insanın içi sızlıyor işte. Mangada yer yer olmasa da olurdu diyeceğiniz karakterler çıkacaktır. Ancak her nasılsa bir çok karakteri hikayeni önemli kısımlarında kullanmayı başarmış. Bunun yanı sıra mangada gerçek hayatta çok kötü insanlar olarak geçecek karakterler en örnek kişiler olmuş.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Jackals manga tanıtım"

Mesaj At