J-Metal sevenler için grup önerileri

Japonlar ilginç tarzlarıyla J - Metal'i üretmişlerdir

Metal, rock müziğin daha sert ve agresif olan türüdür. Elektro gitarlar, çığlık vokaller ve hızlı ritimler içerir. Bunun yanı sıra içerisinde bir çok türe ayrılan metal, bu tarzın dinleyicilerine her tür sesi içinde barındırır. Metalin çıkış yeri Abd olarak bilinmektedir. Japonlar ise ilginç tarzlarıyla J – Metal’i üretmişlerdir. Japonya’da tarzları ve şarkılarıyla popüler bazı metal gruplar şunlardır.

SUN OF A STARVE


sun of a starve japon müzik grubu

 

Şubat 2012’de Gokukara Records tarafından tanıtılan Japon metal grubudur. Vokalist Yuusuke, japon rock grubu High and Mighty Color’un eski üyesidir.

Vokal: Yuusuke Kuniyoshi

Gitar: Yosuke Kojima

Davul: Kazuto Saegusa

Bass: Yuta Watabiki

DIAURA


diaura japon müzik grubu

15 Aralık 2010’da eski Valluna üyeleri yo-ka ve Kei, DIAURA’yi kurdu. Mart 2011’de basçı Shoya onlara katıldı ve davulcu Yuu’da ağustosta onlara katıldı. Ne yazık ki Yuu, sağlık sorunları nedeniyle Ekim 2012’de gruptan ayrılmasının daha iyi olduğuna karar verdi. Valluna dağılmadan önce onları terk etti. Yarım yıl sonra, Nisan 2013’te destek bateristi Tatsuya resmen DIAURA’ya katıldı.

Vokal: Yo-ka

Gitar: Kei

Bass: Shoya

Davul: Tatsuya

DAZZLE VISION


dazzle vision japon müzik grubu

2003 yılında Takuro ve Maiko Nagasaki kardeşler tarafından kuruldu.Grubun kariyerinde pek çok kadro değişikliği oldu. Scream metal tarzını şarkılarında kullanırlar. Hardcore Punk müzik akımlarının bazı özelliklerini alarak, kaynaştırarak yeni bir müzik türü olarak ortaya çıkarmışlardır.

Vokal: Maiko

Gitar: John

Bass: Takuro

Davul: Haru

CROSSFAITH


crossfaith japon müzik grubu

Grup 2006 yılında kuruldu. Crossfaith, her zaman yeni ve eşsiz bir şey arayan bir gruptur. Death metal tarzını kullanırlar. Japonya’da özellikle gençler arasında popülerliğini sürdürmeye devam etmektedir.

Vokal: Koie Kenta

Gitar: Kazuki

Programlama/Grafik: Teru

Bass: Hiroki

Davul: Tatsuya

DEATHGAZE


deathgaze japon müzik grubu

Temmuz 2003’te Nagoya’da kurulan Japon metal grubu oldu. Grubun son dizilişi vokalist Ai ve davulcu Naoki hala grubun kalan kurucu üyeleri olduğu 2009’da geldi.

Vokal: Ai

Gitar: Takaki

Bass: Kosuke

Davul: Naoki

GIRUGAMESH


girugamesh japon müzik grubu

2003 yılında Chiba’da kurulmuş Japon müzik grubudur. Grubun adı Final Fantasy karakteri Gilgamesh’ten gelmektedir. Gothic metal tarzını şekillendirirler. Grup 2016’da dağılsa da şarkıları Japonya’da hala dinlenmektedir.

Vokal: Satoshi

Gitar: Nii

Bass: Shuu

Bateri: Ryo

DIR EN GREY


dir-en-grey japon müzik grubu

16 yıl önce doğu Batı Japonya’nın genel müdürünün dikkatini çektiğinde oldukça popüler hale geldi. İlk başlarda üç single’ın eşzamanlı olarak piyasaya sürülmesi ve bunların hepsinin ilk 10’a girmesi büyük ilgi uyandırdı. Daha sonra beş albüm hazırlayan DIR EN GREY, ABD’deki varlıklarını pekiştirerek uluslararası başarılarına katkıda bulundu.

Vokal: Kyo

Gitar: Kaoru, Die

Bass: Toshiya

Davul: Shinya

STEREOPONY


stereopony japon müzik grubu

Stereopony, 2007 yılında kurulmuş Okinawa merkezli Japon pop rock grubudur. Sony Records imzası ile faaliyet göstermişlerdir. Grup 11 single ve üç stüdyo albümü yayınlamıştır.

Vokal: Aimi Haraguni

Gitar: Nohana Kitajima

Bateri: Shiho Yamanoha

BIOSPHIA


biosphia japon müzik grubu

2011’de faaliyete geçen görsel bir kei grubudur. Her ne kadar hayranları üzülse de 2015’te Osaka Muse’de bi süre yaşadıktan sonra dağılırlar .

Vokal: Naru

Gitar: Reki, May

Bass: Yuki

Davul: Shion

BLITZ


blitz japon müzik grubu

Nisan 2012’de kurulan görsel bir kei grubudur. Onların sözleşmesi Haziran 2014’te sona erene kadar GOD CHILD RECORDS kapsamında imzalanmıştır.Daha sonra 7 Kasım 2015’te Shinjuku BLAZE’de yaşadıktan sonra dağıldılar.

Vokal: Gaku

Gitar: Tsubaki

Bass: Coa

Davul: Ryou

BORN


born japon müzik grubu

9 Aralık 2005’te kurulan Japon görsel kei rock grubudur. 2008’den bu yana Indies-PSC ile anlaşma yapmışlardır. Grup, “RENNY AMY” adı altında başlayıp, daha sonra “D & L” olarak değiştirildi, daha sonra Nisan 2008’de “doğdu” ve daha sonra da mevcut adı BORN olarak değiştirildi.

Vokal: Ryoga

Gitar: K, Ray

Bass: Mio

Davul: Tomo

THE GAZETTE


the-gazette japon müzik grubu

2002 yılında Kanagawa, Japonya’da kurulan bir Japon visual kei rock grubudur. Grup şu anda Sony Music Entertainment Japan’daki VVV Records ile çalışmaktadır.

Vokal: Ruki

Piyano: Reita

Gitar: Uruha

Bass: Aoi

SCAPEGOAT


scapegoat japon müzik grubu

30 Nisan 2009 tarihinde Tokyo’da kuruldu. Eski vokalist Katsuki ses tellerini aşırı zorladığından “idiyopatik ses kısıklığı” hastalığı teşhisi konulmuş ve gruptan ayrılmıştır.

Vokal: Haru

Gitar: Sayula

Bass: Layha

Bateri: Tatsuki

BAND MAID


band maid japon müzik grubu

2013 yılında başladı ve şu anki beş kızla resmen başladı. BAND-MAID, beş kişiyle hizmetçi olarak giyinen Japon kız rock grubudur. Hizmetkar üniformalarının sevimli ve gotik konseptinin aksine, oyunları çok otantik ve klasiktir.

Vokal: Miku Kobato

Gitar: Saiki Atsumi, MISA

Bass: Kanami Tōno

Bateri: Akane Hirose

WAGAKKİ BAN


wagakki band

Wagakki Band Japonya’da 2013 yılında kuruldu ve 8 kişilik bir grup. Solistleri Yuko Suzuhana adlı güzel bir bayan. Şarkılarını Wagakki (和楽器バンド geleneksel Japon müzik enstrümanları manasına geliyor) ve batı rock müziği ile yapıyorlar. Görünüşe göre kısa zamanda ünlü olmuşlar. Son şarkıları Tengaku (天樂) 4 günde 200 000 binden fazla izlendi.

Vokal: Yuko Suzuhana

Koto: Kiyoshi Ibukuro

Shakuhachi: Daisuke Kaminaga

Gitar: Machiya

Bass: Asa

Bateri: Wasabi

 Peki siz bu gruplardan hangilerini dinliyorsunuz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "J-Metal sevenler için grup önerileri"

  1. Wagakki ban grubuna youtube da denk geldim çok güzel müzikleri var.kısa sürede tanınmalarına şaşmamak lazım..:)

Mesaj At